1. slivenecká zimní rodinná olympiáda

2. 3. 2018 – Martin Šandor – Aktivity Školní družiny

          Únorovým hitem byly olympijské hry, které sledovaly miliony lidí po celém světě. Olympijské nadšení neminulo ani naši družinu a tak jsme v  sobotu 17.2. uspořádali svou 1. sliveneckou zimní rodinnou olympiádu. Ani jsme k ní nepotřebovali led se sněhem a zasoutěžit si mohli i ti, kteří dané sporty nikdy nedělali.

V 9 hodin se v aule školy sešla soutěžní družstva, která kromě dětských závodníků měla vždy alespoň jednoho dospělého. Každý tým si také určil svoje jméno. Po registraci se nám jako na správné olympiádě představily jednotlivé soutěžní týmy, byla přinesena olympijská vlajka a pochodeň, představen maskot naší olympiády a přečten slib sportovců a rozhodčích. Už pohled na barevně sladěná rodinná družstva byl úžasný.

První disciplínou naší olympiády byl po zahájení biatlon, na který jsme se přesunuli na školní zahradu. Přesun na běžkách všichni zvládli celkem snadno, se střelbou si poradili s většími, či menšími úspěchy. Další inspirované disciplíny již probíhaly v aule a nové tělocvičně. Na závodníky zde čekal závod dvojbobů, rychlobruslení, curling, hokej, z lyžařských disciplín pak skoky a slalom. Všichni závodníci do jednotlivých disciplín šli s bojovým duchem, ale zároveň si vzájemně fandili, případně vypomáhali s organizací.

Po splnění všech soutěžních stanovišť si každý tým ještě namaloval svou vlastní vlajku. Bětka pak přítomné zabavila živým pexesem, Klára s Alenou zorganizovaly a vyfotily    „živé“ olympijské kruhy a všechny týmy si udělaly fotografii s olympijskou vlajkou, maskotem a pochodní. Mezitím probíhal další souboj – tentokrát s výpočetní technikou, která v tomto případě bohužel vyhrála. Výsledky jsme tak mohli vyhlásit a medaile s diplomy rozdat až v pondělí, ale všichni to vzali sportovně a náladu jim to nepokazilo. Vždyť i na olympiádě se předávají medaile s časovým odstupem. Na závěr jsme tedy alespoň „uhasili“ naši pochodeň a plni dojmů se rozloučili.

Příprava a organizace celé akce byla sice náročná, ale všichni přítomní zde dokázali vytvořit takovou atmosféru, že jsme si mohli říci : „Stálo to za to !“. Věříme, že účastníci naší 1. slivenecké zimní rodinné olympiády s námi souhlasí. Jako památka zůstanou medaile a diplomy, ale také krásné vzpomínky, řada fotografií a pěkné krátké video, které sestříhala Klára.

 

Aktuality

Pražské školáky trápí vši

8. 3. 2018 – Aktuality Základní školy

Pražské školáky trápí vši

Sběr papíru 7. 3. – 9. 3. 2018

22. 2. 2018 – Aktuality Základní školy

Sběr papíru proběhne od 7. 3. do 9. 3. 2018  před ZŠ Slivenec v čase od 7.00 do 7.50.

Den otevřených dveří

20. 2. 2018 – Aktuality Základní školy

Den otevřených dveří na ZŠ a MŠ Praha – Slivenec se bude konat ve čtvrtek 22.2. 2018 od 9,00 – 13,00 hodin. Zájemci budou mít možnost prohlédnout si prostory školy...

Zobrazit více »

Ocenění společnosti Scio