Adventní čas u Klokánků

11. 1. 2018 – Olga Nováková – Aktivity jednotlivých tříd MŠAktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017,

V prosinci jsme navázali na listopadové tempo, a tak nám čas rychle plynul, což nejvíce těšilo děti, protože se Vánoc a hlavně Ježíška nemohly dočkat.
Adventní povídání jsme začali příběhem o svaté Barborce a svatém Mikuláši. S dětmi jsme si povídali o tom, co postavy Anděla a Čerta v Mikulášově družině mohou znamenat, představovat – povídali jsme si o dobru a zlu, o tom co je a co není správné. Děti se samy zamýšlely nad tím, zda byly celý rok hodné, co se jim podařilo a co méně, co si myslí, že by měly zlepšit a proč. Naučily jsme se společně čertovskou písničku a básničky pro Mikuláše, Anděla a Čerta. Stihli jsme to to jen tak tak, protože 5. prosince do školky Mikuláš se svojí, tentokrát velmi početnou, družinou skutečně dorazil. Mikuláš si zavolal každou holčičku nebo kluka k sobě. Ti se od Mikuláše dozvěděli, co se jim povedlo a čím mu udělali velkou radost, ale také co se jim nedařilo a jak moc zlobili. Všechny děti obdržely od Mikuláše dárek a navrch dostaly i dárek od čertů – svítící přívěsek s vyobrazením čerta. Děti byly spokojené a na některých byla vidět velká úleva, když už čerti odešli.:-)
Stejně jako v listopadu i v prosinci jsme zavítali do Barrandovské knihovny – tentokrát na Vánoční příběh o zrození Ježíška a na vánoční dílničku. Příběh byl prokládán známými vánočními písničkami a koledami, které jsme si společně zazpívali. Děti si pak v dílničce vyrobily přáníčko s andělem.
Po celý prosincový čas jsme se stále zabývali tradicemi spojenými s adventním časem – pečení cukroví a perníčků (ty jsme si také ve školce upekli a nazdobili – některými perníčky jsme si ozdobili stromeček ve školce a některé jsme snědli, byly vynikající :-), tvoření adventních věnců, zdobení stromečků, zpívání koled a vánočních písní, …
Předvánoční čas nám ukrátila divadelní představení. První byla pohádka „Oskárek ve vánočním balíčku“. Děti zhlédly krásné představení o zrození Ježíška. Další představení dětem ze školky předvedli jejich starší kamarádi ze školy. Dětem zahráli „Vánoční příběh“ a dále různé pohádky, např. „Červená Karkulka“, „Dvanáct měsíčků“.
Devatenáctého prosince jsme měli ve třídě Vánoční posezení i s rodiči. Takové malé společné „zastavení“ v předvánočním shonu. Děti rodičům zarecitovaly, zazpívaly i zatančily pro radost a potěšení. Pak si společně vyrobili betlémek, dekorativní stromeček z papíru, provázku a třpytek a také andílka z vlny. Pod stromeček dětem, protože byly asi moc a moc hodné, nadělil Ježíšek dárky, a tak bylo plno radosti.
A tak jsme se nenápadně, velmi rychle přiblížili ke konci měsíce, k očekávanému Štědrému večeru, kterého se děti už nemohly dočkat a jen stále počítaly, kolik dnů zbývá do Ježíška, kolikrát se ještě vyspí…:-).
Jedno těšení za chvilku skončí a začne další – už se těšíme na nové zážitky v roce 2018.
Všem přejeme šťastný, pohodový a radostný rok 2018.
Olina a Jana

Aktuality

Třídní schůzky 22. 1. 2018

19. 1. 2018 – Aktuality Základní školy

Třídní schůzky se uskuteční 22. 1. 2018 pro 1. stupeň od 17.30 a pro 2. stupeň od 18.00, pokud není s třídním učitelem domluven jiný termín.

Adaptační kurz pro předškoláky „Do školy jako do pohádky“

10. 1. 2018 – Aktuality Základní školy

   Také v letošním školním roce naše škola organizuje pro děti z mateřských školek, nastupující ve školním roce 2018/2019 do prvních tříd, kurz pro předškoláky.    Cílem kurzu je, na základě vzdělávacích...

Zobrazit více »

DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

8. 1. 2018 – Aktuality Základní školy

DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ na naší ZŠ i MŠ se budou konat ve dnech: 22.2. – čtvrtek ZŠ 9 – 13 hodin , MŠ 9 – 12 hodin a 27.3. –...

Zobrazit více »

Kino Radotín – 12.1. 2018

8. 1. 2018 – Aktuality Školní družiny

V pátek 12.1. 2018 půjdeme do kina Radotín  na  film „Čertoviny“ ( 2D).   Do kina půjde prvních 25 přihlášených dětí. Přihlašování bude probíhat pouze přes email   siganova.zsslivenec@seznam.cz, z kterého bude také...

Zobrazit více »

LOGOPEDIE

3. 1. 2018 – Aktuality Základní školy

Ve II.pololetí bude pokračovat kroužek kolektivní logopedické péče : „HRAJEME SI S ŘEČÍ“ Přihlášky zasílejte na e-mailovou adresu: iliscova@zsslivenec.cz Termín první lekce a variabilní symbol obdržíte po uzávěrce přihlášek 20.1.2018. Platbu...

Zobrazit více »

Ocenění společnosti Scio