Arcivévoda Ferdinand II. Habsburský

26. 2. 2018 – Martin Šandor – Aktivity jednotlivých tříd ZŠ

23. února navštívili žáci VIII. třídy v rámci výuky dějepisu výstavu Arcivévoda Ferdinand II. Habsburský. Tato výstava byla uspořádána k 470. výročí příjezdu syna českého a uherského krále Ferdinanda I. do Čech.  Důvodem jeho příjezdu bylo zastupování zájmů jeho otce i celé habsburské monarchie. Žáci si pozorně výstavu prohlédli, během návštěvy si pořizovali poznámky. Zjistili např., že významné místo v historii arcivévodovi náleží jako vášnivému sběrateli, že vybudoval jednu z největších knihoven ve střední Evropě a vynikající sbírku zbrojí slavných mužů. Během výstavy se žáci mohli seznámit s více než tři sty exponáty, od obrazů přes vzácné předměty uměleckého řemesla, s renesanční zbrojí, cennými listinami, vlastnoručně psanými dopisy, s přírodninami a kuriozitami z jeho sbírek nebo s předměty arcivévodovy osobní potřeby a jeho rodiny………Pro žáky byla výstava velmi zajímavá a její návštěva rozhodně rozšířila znalosti dětí v učivu dějepisu.

Mgr. Petra Levá, třídní učitelka

Eva Knapová, asistentka pedagoga

 

Aktuality

Pražské školáky trápí vši

8. 3. 2018 – Aktuality Základní školy

Pražské školáky trápí vši

Sběr papíru 7. 3. – 9. 3. 2018

22. 2. 2018 – Aktuality Základní školy

Sběr papíru proběhne od 7. 3. do 9. 3. 2018  před ZŠ Slivenec v čase od 7.00 do 7.50.

Den otevřených dveří

20. 2. 2018 – Aktuality Základní školy

Den otevřených dveří na ZŠ a MŠ Praha – Slivenec se bude konat ve čtvrtek 22.2. 2018 od 9,00 – 13,00 hodin. Zájemci budou mít možnost prohlédnout si prostory školy...

Zobrazit více »

Ocenění společnosti Scio