Až ke hvězdám…

28. 6. 2017 – Lenka Bohuslavová – Aktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017

…právě tam míří naši krokodýlí předškoláci. Už na začátku školního roku byla na dveřích třídy raketa připravená ke startu mezi narozeninové hvězdičky našich dětí. 

Celý poslední měsíc školky se nesl v tomto duchu. Na tradiční zahradní slavnosti MŠ naše děti předvedly vystoupení na písničku Letim hledat světy od Kašpárka v rohlíku, všichni ve stejných třídních tričkách s tímto motem a raketou. Pvídali jsme si o vesmíru, planetách, raketoplánech a raketách kosmonautech…. Schválně, kdo z vás si vzpomene, která žena byla první ve vesmíru? Že nevíte? Zeptejte se Krokodýlků. Dozvěděli jsme se spoustu nového nejen o naší planetě, Zemi, ale i o dalších planetách, hvězdách, meteoritech, prstencích, mléčné dráze….. zkrátka o tom, co děti na obloze zajímá.  Vesmír jsme malovali, stříhali, lepili, vyráběly modely raket…

Máme za sebou také hlavní výlet tohoto školního roku, tentokrát jsme prolezli každý kout labyryntária na zámku Loučeň a podívali jsme se i dovnitř do zámku. Výlet se náramně vydařil a doporučujeme všem, aby sem děti vzaly ještě jednou. 

Na školní zahradu v červnu přijela městská policie, která dětem také letos předvedla část své práce. Děti si mohly vyzkoušet střelbu z pistole. 

Před dvěma týdny jsme se konala noc předškoláků, jako ostatně každý rok Děti z naší třídy přišly do školky v pátek večer a užily si bohatý program v pdobě pohybových her, večerní bojovky, kdy šly k cíli podle hvězdiček, vyrobily dárečky tatínkům ke Dni otců, který byl následující neděli, ale hlavní část programu se odehrála v sobotu ráno. 

Děti vstávaly s úsměvem, protože věděly, že je čeká pasování na školáky. Po snídani jsme už i s rodiči vyběhli na zahradu, pozdravili společně sluníčko a šlo se na to. Každý předškolák poklekl a byl pravým rytířským mečem pasován z předškoláka na školáka. Na památku této slavnostní chvíle si děti donesly knihu, stužku na špendlíku, záložku do knihy a pamětní list, který pro nás namalovala jedna z maminek a tímto jí ještě jednou moc děkujeme. 

Když skončila naše část programu, zůstaly jsme s Romanou stát jako Alenky v říši divů, protože také rodiče s dětmi si pro nás připravili krásné poděkování. A tak jsme nejdřívě dojaly my rodiče, ale vzápětí jsme samy zamáčkly slzu.  Všem Vám moc děkujeme. 

Přejeme všem budoucím školáčkům úspěšný start do školních let, spoustu lásky a radosti a doufáme, že se na nás někdy přijdou podívat. 

Tak Krokodýlci, šťastný let a doleťte AŽ KE HVĚZDÁM!!!

Lenka a Romana

 

Aktuality

Bramborobraní

18. 9. 2017 – Aktuality Mateřské školy

Milé děti, milí rodiče, zveme Vás na BRAMBOROBRANÍ! ​​​​​ KDY :​ 19. září 2017 (úterý) od 16 hod. KDE : zahrada mateřské školy Čekají Vás soutěže inspirované bramborami, dále soutěž...

Zobrazit více »

Výsledky řádných voleb členů z řad zákonných zástupců žáků ve školské radě

14. 9. 2017 – Aktuality Základní školy

Volby proběhly během třídních schůzek 11. 9. 2017 (4. B – 12. 9. 2017) a bylo odevzdáno 218 hlasovacích lístků. Volební komise poté přepočítala hlasy s tímto výsledkem: ·         paní Lucie...

Zobrazit více »

Ředitelské volno

12. 9. 2017 – Aktuality Základní školy

Na pátek 29. 9. 2017 ředitelka školy vyhlašuje z organizačně-technických důvodů ředitelské volno.

Kino Radotín – 15.9. 2017

8. 9. 2017 – Aktuality Školní družiny

V pátek 15.9.2017 půjdeme do  kina  Radotín  na  film „ Letíme“  ( 2D).   Do kina  půjde prvních 25  přihlášených   dětí. ( Přihlášení je potvrzeno podpisem vychovatelky, popř. emailem.)   cena...

Zobrazit více »

Ocenění společnosti Scio