Až ke hvězdám…

28. 6. 2017 – Lenka Bohuslavová – Aktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017

…právě tam míří naši krokodýlí předškoláci. Už na začátku školního roku byla na dveřích třídy raketa připravená ke startu mezi narozeninové hvězdičky našich dětí. 

Celý poslední měsíc školky se nesl v tomto duchu. Na tradiční zahradní slavnosti MŠ naše děti předvedly vystoupení na písničku Letim hledat světy od Kašpárka v rohlíku, všichni ve stejných třídních tričkách s tímto motem a raketou. Pvídali jsme si o vesmíru, planetách, raketoplánech a raketách kosmonautech…. Schválně, kdo z vás si vzpomene, která žena byla první ve vesmíru? Že nevíte? Zeptejte se Krokodýlků. Dozvěděli jsme se spoustu nového nejen o naší planetě, Zemi, ale i o dalších planetách, hvězdách, meteoritech, prstencích, mléčné dráze….. zkrátka o tom, co děti na obloze zajímá.  Vesmír jsme malovali, stříhali, lepili, vyráběly modely raket…

Máme za sebou také hlavní výlet tohoto školního roku, tentokrát jsme prolezli každý kout labyryntária na zámku Loučeň a podívali jsme se i dovnitř do zámku. Výlet se náramně vydařil a doporučujeme všem, aby sem děti vzaly ještě jednou. 

Na školní zahradu v červnu přijela městská policie, která dětem také letos předvedla část své práce. Děti si mohly vyzkoušet střelbu z pistole. 

Před dvěma týdny jsme se konala noc předškoláků, jako ostatně každý rok Děti z naší třídy přišly do školky v pátek večer a užily si bohatý program v pdobě pohybových her, večerní bojovky, kdy šly k cíli podle hvězdiček, vyrobily dárečky tatínkům ke Dni otců, který byl následující neděli, ale hlavní část programu se odehrála v sobotu ráno. 

Děti vstávaly s úsměvem, protože věděly, že je čeká pasování na školáky. Po snídani jsme už i s rodiči vyběhli na zahradu, pozdravili společně sluníčko a šlo se na to. Každý předškolák poklekl a byl pravým rytířským mečem pasován z předškoláka na školáka. Na památku této slavnostní chvíle si děti donesly knihu, stužku na špendlíku, záložku do knihy a pamětní list, který pro nás namalovala jedna z maminek a tímto jí ještě jednou moc děkujeme. 

Když skončila naše část programu, zůstaly jsme s Romanou stát jako Alenky v říši divů, protože také rodiče s dětmi si pro nás připravili krásné poděkování. A tak jsme nejdřívě dojaly my rodiče, ale vzápětí jsme samy zamáčkly slzu.  Všem Vám moc děkujeme. 

Přejeme všem budoucím školáčkům úspěšný start do školních let, spoustu lásky a radosti a doufáme, že se na nás někdy přijdou podívat. 

Tak Krokodýlci, šťastný let a doleťte AŽ KE HVĚZDÁM!!!

Lenka a Romana

 

Aktuality

Třídní schůzky 22. 1. 2018

19. 1. 2018 – Aktuality Základní školy

Třídní schůzky se uskuteční 22. 1. 2018 pro 1. stupeň od 17.30 a pro 2. stupeň od 18.00, pokud není s třídním učitelem domluven jiný termín.

Adaptační kurz pro předškoláky „Do školy jako do pohádky“

10. 1. 2018 – Aktuality Základní školy

   Také v letošním školním roce naše škola organizuje pro děti z mateřských školek, nastupující ve školním roce 2018/2019 do prvních tříd, kurz pro předškoláky.    Cílem kurzu je, na základě vzdělávacích...

Zobrazit více »

DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

8. 1. 2018 – Aktuality Základní školy

DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ na naší ZŠ i MŠ se budou konat ve dnech: 22.2. – čtvrtek ZŠ 9 – 13 hodin , MŠ 9 – 12 hodin a 27.3. –...

Zobrazit více »

Kino Radotín – 12.1. 2018

8. 1. 2018 – Aktuality Školní družiny

V pátek 12.1. 2018 půjdeme do kina Radotín  na  film „Čertoviny“ ( 2D).   Do kina půjde prvních 25 přihlášených dětí. Přihlašování bude probíhat pouze přes email   siganova.zsslivenec@seznam.cz, z kterého bude také...

Zobrazit více »

LOGOPEDIE

3. 1. 2018 – Aktuality Základní školy

Ve II.pololetí bude pokračovat kroužek kolektivní logopedické péče : „HRAJEME SI S ŘEČÍ“ Přihlášky zasílejte na e-mailovou adresu: iliscova@zsslivenec.cz Termín první lekce a variabilní symbol obdržíte po uzávěrce přihlášek 20.1.2018. Platbu...

Zobrazit více »

Ocenění společnosti Scio