Den osmý z pohádkových Čestic

6. 11. 2017 – Olga Nováková – Aktivity jednotlivých tříd MŠAktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017, ,

Dnešní den nám počasí skutečně nepřálo – s přestávkami pršelo celý den. Naštěstí my jsme připraveni na vše – nic nás nezaskočí a nezastaví.

Dopoledne si naše děti užily místní paní učitelky při společných písničkách, hrách a čtení pohádky. Děti využily poslední den ke hrám s  místními stavebnicemi, ze kterých tvoří, staví krásné věci. Vzhledem k počasí vyrazili pouze na procházku.

Po obědě a odpočinku děti dostaly poslední královskou poštu, ze které byly nadšené a nosily na přečtení i předchozí pohledy a dopisy.

Odpolednem nás provázela pohádka „Zlatovláska“. Děti vytvářely ze čtvrtky a krepového papíru obličeje princezny Zlatovlásky  a Jiříka. Díla jsme vystavily v pohádkové galerii a odborná porota vybrala nejpovedenější výtvory, které byly oceněny. Odměnu si za snahu zasloužili všichni, a proto se pro každého nějaká odměna našla.

Děti byly celé nedočkavé na poklad, a tak jsme to již déle nezdržovaly. K ukrytému pokladu vedla doslova sladká cesta, která se v závěru zdramatizovala – děti nemohly ukrytý poklad nalézt. Nakonec však byl objeven a propuklo obrovské veselí a nadšení. Byla to poslední akce a sladká tečka našeho pohádkového pobytu.

Po večeři jsme společně sbalili zavazadla. Po večerní hygieně jsme dětem přečetly pohádku o Zlatovlásce, děti naposledy uložily do postýlek a popřály jim krásné sny.

Zítra na viděnou se těší nejen děti, ale i anděl Petronel Kája, čert Uriáš Drahuška a lesní víla Olinka.

Aktuality

Pražské školáky trápí vši

8. 3. 2018 – Aktuality Základní školy

Pražské školáky trápí vši

Sběr papíru 7. 3. – 9. 3. 2018

22. 2. 2018 – Aktuality Základní školy

Sběr papíru proběhne od 7. 3. do 9. 3. 2018  před ZŠ Slivenec v čase od 7.00 do 7.50.

Den otevřených dveří

20. 2. 2018 – Aktuality Základní školy

Den otevřených dveří na ZŠ a MŠ Praha – Slivenec se bude konat ve čtvrtek 22.2. 2018 od 9,00 – 13,00 hodin. Zájemci budou mít možnost prohlédnout si prostory školy...

Zobrazit více »

Ocenění společnosti Scio