Den osmý z pohádkových Čestic

6. 11. 2017 – Olga Nováková – Aktivity jednotlivých tříd MŠAktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017, ,

Dnešní den nám počasí skutečně nepřálo – s přestávkami pršelo celý den. Naštěstí my jsme připraveni na vše – nic nás nezaskočí a nezastaví.

Dopoledne si naše děti užily místní paní učitelky při společných písničkách, hrách a čtení pohádky. Děti využily poslední den ke hrám s  místními stavebnicemi, ze kterých tvoří, staví krásné věci. Vzhledem k počasí vyrazili pouze na procházku.

Po obědě a odpočinku děti dostaly poslední královskou poštu, ze které byly nadšené a nosily na přečtení i předchozí pohledy a dopisy.

Odpolednem nás provázela pohádka „Zlatovláska“. Děti vytvářely ze čtvrtky a krepového papíru obličeje princezny Zlatovlásky  a Jiříka. Díla jsme vystavily v pohádkové galerii a odborná porota vybrala nejpovedenější výtvory, které byly oceněny. Odměnu si za snahu zasloužili všichni, a proto se pro každého nějaká odměna našla.

Děti byly celé nedočkavé na poklad, a tak jsme to již déle nezdržovaly. K ukrytému pokladu vedla doslova sladká cesta, která se v závěru zdramatizovala – děti nemohly ukrytý poklad nalézt. Nakonec však byl objeven a propuklo obrovské veselí a nadšení. Byla to poslední akce a sladká tečka našeho pohádkového pobytu.

Po večeři jsme společně sbalili zavazadla. Po večerní hygieně jsme dětem přečetly pohádku o Zlatovlásce, děti naposledy uložily do postýlek a popřály jim krásné sny.

Zítra na viděnou se těší nejen děti, ale i anděl Petronel Kája, čert Uriáš Drahuška a lesní víla Olinka.

Aktuality

Vánoční besídka 4. – 9. třídy 19. 12. 2017 v aule ZŠ od 17 hodin

12. 12. 2017 – Aktuality Základní školy

Vánoční besídka 4. – 9. třídy se uskuteční 19. 12. 2017 v aule ZŠ od 17 hodin

Adventní dílny a slavnostní rozsvícení vánočního stromu 3. 12. 2017

28. 11. 2017 – Aktivity jednotlivých tříd ZŠ

Adventní dílny a slavnostní rozsvícení vánočního stromu 3. 12. 2017

Konzultace

21. 11. 2017 – Aktivity jednotlivých tříd ZŠ

Konzultace (učitel-rodič-žák) proběhnou 27. – 28. 11. 2017 od 14.00 do 19.00, pokud není pro konkrétní třídu určen jiný termín. Na konzultace se žák musí zapsat.

22. 11. fotografvání v MŠ

16. 11. 2017 – Aktuality Mateřské školy

 Vážení rodiče,  ve středu 22. 11. dopoledne bude v naší mateřské škole probíhat individuální fotografování dětí. Jedná se o balíček 3ks fotografií Vašeho dítěte na stylizovaném pozadí. Cena balíčku je...

Zobrazit více »

Ocenění společnosti Scio