Ke Lvíčatům přišla zima….

1. 2. 2018 – Lenka Bohuslavová – Aktivity jednotlivých tříd MŠAktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017

Po vánočních prázdninách se děti do školky těšily na nové hračky od Ježíška, které si v poslední den školky rozbalily. Favority jsou jednoznačně kočárek pro panenky, malá autíčka, koberec se silnicemi a papírové cihličky, ze kterých děti každý den staví nové a nové projekty. V ranních kruzích jsme společně sdíleli sváteční zážitky, vyrobili jsme si s dětmi tříkrálové koruny a seznámili jsme děti s tradicí tříkrálových průvodů. Děti se naučily koledu My tři králové a společně jsme si ji ve třídě zazpívali a uzavřeli tím tématický celek Vánoční těšení. 

Novým tématem je pro začátek roku Zima. Povídali jsme si o vhodném oblékání, o zdraví, nemoci a o prevenci nemocí. Na skok jsme se vrátili také ke zvířátkům do lesa a řekli si, jak zvládají zimu.

I když počasí vypadá, že už chystá spíše jaro, měli jsme štěstí párkrát nám sníh, který napadl v noci, vydržel na naše dovádění při pobytu na zahradě. A tak se dělali andílci, válely sudy z kopce, proběhla koulovačka i pokusy o stavbu sněhuláka.  A aby nám nebylo líto, že pořádného sněhuláka jsme postavit zatím nemohli, uspořádali jsme pro děti ve třídě Sněhuláčí den. Všichni jsme přišli v bílém tričku, namalovali jsme si nosy na červeno a na hlavu nasadili vlastnoručně vyrobené hrnce. Celé dopoledne se soutěžilo, závodilo, tančilo, koulovalo papírovými koulemi a zkoušely se různé zimní sporty. Jednoznačně nejzábavnější byla pro děti jízda v dvojbobu. No a samozřejmě nemohlo chybět skvělé pohoštění od našich úžasných maminek. Snad se ještě opravdové sněhové nadílky dočkáme a budeme si moci vyzkoušet zimní sporty i venku.

S chutí využíváme možnost chodit si zacvičit do tělocvičny. Dětem vždy připravíme několik stanovišť s aktivitami a užíváme si volný prostor k rozběhu na maximum. Děti také velmi baví malování, tvoření a vyrábění. Na každý svůj výtvor jsou náležitě pyšné a my máme velkou radost, že se i v tomto směru posouvají dál. Děti se i v lednu naučily spoustu nových básniček a písniček k tématu. 

Těšíme se, co nám přinese nové téma. Kdo uhodne, čím se budeme v únoru zabývat? 

 

Lenka a Romana

 

 

Aktuality

Z důvodu nezájmu nebude během pololetních a jarních prázdnin školní družina v provozu.

31. 1. 2018 – Aktuality Školní družiny

Z důvodu nezájmu nebude během pololetních a jarních prázdnin školní družina v provozu.

Třídní schůzky 22. 1. 2018

19. 1. 2018 – Aktuality Základní školy

Třídní schůzky se uskuteční 22. 1. 2018 pro 1. stupeň od 17.30 a pro 2. stupeň od 18.00, pokud není s třídním učitelem domluven jiný termín.

Adaptační kurz pro předškoláky „Do školy jako do pohádky“

10. 1. 2018 – Aktuality Základní školy

Také v letošním školním roce naše škola organizuje pro děti z mateřských školek, nastupující ve školním roce 2018/2019 do prvních tříd, kurz pro předškoláky. Cílem kurzu je, na základě vzdělávacích...

Zobrazit více »

DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

8. 1. 2018 – Aktuality Základní školy

DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ na naší ZŠ i MŠ se budou konat ve dnech: 22.2. – čtvrtek ZŠ 9 – 13 hodin , MŠ 9 – 12 hodin a 27.3. –...

Zobrazit více »

Kino Radotín – 12.1. 2018

8. 1. 2018 – Aktuality Školní družiny

V pátek 12.1. 2018 půjdeme do kina Radotín  na  film „Čertoviny“ ( 2D).   Do kina půjde prvních 25 přihlášených dětí. Přihlašování bude probíhat pouze přes email   siganova.zsslivenec@seznam.cz, z kterého bude také...

Zobrazit více »

Ocenění společnosti Scio