Komentovaná prohlídka kostela Cyrila a Metoděje

10. 1. 2018 – Martin Šandor – Aktivity jednotlivých tříd ZŠ

9.1. navštívili žáci IX. třídy kostel Cyrila a Metoděje v Praze. Zde nejprve zhlédli poměrně zajímavý dokument, který mapoval přípravu a provedení atentátu na R. Heydricha. Poté se jich ujal velmi šikovný pan průvodce, který je nejprve zavedl do krypty, kde se schovávali parašutisté, kteří atentát provedli. V průběhu komentované prohlídky se žáci dozvěděli mnoho zajímavých věcí.  Na závěr si prohlédli samotný pravoslavný kostel, kde se atentátníci bránili velké přesile německých vojsk celé dvě hodiny. Také hledali oba vstupy do krypty. I to se jim nakonec podařilo. Exkurze byla doplňkovým učivem dějepisu v IX. třídě a na žácích bylo v průběhu prohlídky vidět, že je informace velmi zaujaly.

Mgr. Petra Levá, vyučující dějepisu

Petra Stříbrná, asistentka pedagoga

 

Aktuality

Třídní schůzky 22. 1. 2018

19. 1. 2018 – Aktuality Základní školy

Třídní schůzky se uskuteční 22. 1. 2018 pro 1. stupeň od 17.30 a pro 2. stupeň od 18.00, pokud není s třídním učitelem domluven jiný termín.

Adaptační kurz pro předškoláky „Do školy jako do pohádky“

10. 1. 2018 – Aktuality Základní školy

   Také v letošním školním roce naše škola organizuje pro děti z mateřských školek, nastupující ve školním roce 2018/2019 do prvních tříd, kurz pro předškoláky.    Cílem kurzu je, na základě vzdělávacích...

Zobrazit více »

DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

8. 1. 2018 – Aktuality Základní školy

DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ na naší ZŠ i MŠ se budou konat ve dnech: 22.2. – čtvrtek ZŠ 9 – 13 hodin , MŠ 9 – 12 hodin a 27.3. –...

Zobrazit více »

Kino Radotín – 12.1. 2018

8. 1. 2018 – Aktuality Školní družiny

V pátek 12.1. 2018 půjdeme do kina Radotín  na  film „Čertoviny“ ( 2D).   Do kina půjde prvních 25 přihlášených dětí. Přihlašování bude probíhat pouze přes email   siganova.zsslivenec@seznam.cz, z kterého bude také...

Zobrazit více »

LOGOPEDIE

3. 1. 2018 – Aktuality Základní školy

Ve II.pololetí bude pokračovat kroužek kolektivní logopedické péče : „HRAJEME SI S ŘEČÍ“ Přihlášky zasílejte na e-mailovou adresu: iliscova@zsslivenec.cz Termín první lekce a variabilní symbol obdržíte po uzávěrce přihlášek 20.1.2018. Platbu...

Zobrazit více »

Ocenění společnosti Scio