Krokodýlí cesta do pravěku

27. 6. 2017 – Lenka Bohuslavová – Aktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017

Na začátku května jsme se s našimi Krokodýlky vydali do pravěku. Nové téma jsme zahájili dobrodružnou výpravou do hlubokého Prokopského údolí, kde bují divoká fauna i flora. Naším cílem bylo najít trilobity. Bohužel, Prokopské údolí je známé naleziště, a tak na nás ti opravdoví nezbyli. My jsme si ale nasbírali kamínky, na které si děti trilobity samy namalovaly. 
V rámci tématu jsme se vydali také do centra Prahy, kde jsme navštívili Muzeum Karla Zemana, ve kterém je stálá expozice k filmu Cesta do pravěku. Děti si mohly některé exponáty samy vyzkoušet a osahat. Velkým překvapením pak pro děti byla plavba lodí, kterou jsme jim do poslední chvílle tajily. 
Celé téma pak uzavřela návštěva Stanice mladých přírodovědců na Praze 5, kde si děti vyzkoušely, jak obtížné je sestavit model dinosaura, rozbitou velkou zkamenělinu nebo vyrobit si sádrový odlitek. 

Z pravěku jsme prošli letem světem vývoj lidstva až do dnešní moderní doby a zastavili jsme se u dopravy a bezpečnosti na silnici. Podařilo se nám domluvit si dvě hodiny na dopravním hřišti v ZŠ Barrandov na Chaplinově náměstí, kde si děti zapůjčily kola a koloběžky a po poučení o bezpečnosti a o významu dopravního značení se vydaly na silnici. Děti byly šikovné a zodpovědné, a tak se nekonala žádná vážnější dopravní nehoda. Na provoz dohlížel také jeden policista – spolužák. 

V červnu se pak vydáme s dětmi ještě dál, do vesmíru .

Aktuality

Třídní schůzky 22. 1. 2018

19. 1. 2018 – Aktuality Základní školy

Třídní schůzky se uskuteční 22. 1. 2018 pro 1. stupeň od 17.30 a pro 2. stupeň od 18.00, pokud není s třídním učitelem domluven jiný termín.

Adaptační kurz pro předškoláky „Do školy jako do pohádky“

10. 1. 2018 – Aktuality Základní školy

   Také v letošním školním roce naše škola organizuje pro děti z mateřských školek, nastupující ve školním roce 2018/2019 do prvních tříd, kurz pro předškoláky.    Cílem kurzu je, na základě vzdělávacích...

Zobrazit více »

DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

8. 1. 2018 – Aktuality Základní školy

DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ na naší ZŠ i MŠ se budou konat ve dnech: 22.2. – čtvrtek ZŠ 9 – 13 hodin , MŠ 9 – 12 hodin a 27.3. –...

Zobrazit více »

Kino Radotín – 12.1. 2018

8. 1. 2018 – Aktuality Školní družiny

V pátek 12.1. 2018 půjdeme do kina Radotín  na  film „Čertoviny“ ( 2D).   Do kina půjde prvních 25 přihlášených dětí. Přihlašování bude probíhat pouze přes email   siganova.zsslivenec@seznam.cz, z kterého bude také...

Zobrazit více »

LOGOPEDIE

3. 1. 2018 – Aktuality Základní školy

Ve II.pololetí bude pokračovat kroužek kolektivní logopedické péče : „HRAJEME SI S ŘEČÍ“ Přihlášky zasílejte na e-mailovou adresu: iliscova@zsslivenec.cz Termín první lekce a variabilní symbol obdržíte po uzávěrce přihlášek 20.1.2018. Platbu...

Zobrazit více »

Ocenění společnosti Scio