Krokodýlí cesta do pravěku

27. 6. 2017 – Lenka Bohuslavová – Aktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017

Na začátku května jsme se s našimi Krokodýlky vydali do pravěku. Nové téma jsme zahájili dobrodružnou výpravou do hlubokého Prokopského údolí, kde bují divoká fauna i flora. Naším cílem bylo najít trilobity. Bohužel, Prokopské údolí je známé naleziště, a tak na nás ti opravdoví nezbyli. My jsme si ale nasbírali kamínky, na které si děti trilobity samy namalovaly. 
V rámci tématu jsme se vydali také do centra Prahy, kde jsme navštívili Muzeum Karla Zemana, ve kterém je stálá expozice k filmu Cesta do pravěku. Děti si mohly některé exponáty samy vyzkoušet a osahat. Velkým překvapením pak pro děti byla plavba lodí, kterou jsme jim do poslední chvílle tajily. 
Celé téma pak uzavřela návštěva Stanice mladých přírodovědců na Praze 5, kde si děti vyzkoušely, jak obtížné je sestavit model dinosaura, rozbitou velkou zkamenělinu nebo vyrobit si sádrový odlitek. 

Z pravěku jsme prošli letem světem vývoj lidstva až do dnešní moderní doby a zastavili jsme se u dopravy a bezpečnosti na silnici. Podařilo se nám domluvit si dvě hodiny na dopravním hřišti v ZŠ Barrandov na Chaplinově náměstí, kde si děti zapůjčily kola a koloběžky a po poučení o bezpečnosti a o významu dopravního značení se vydaly na silnici. Děti byly šikovné a zodpovědné, a tak se nekonala žádná vážnější dopravní nehoda. Na provoz dohlížel také jeden policista – spolužák. 

V červnu se pak vydáme s dětmi ještě dál, do vesmíru .

Aktuality

22. 11. fotografvání v MŠ

16. 11. 2017 – Aktuality Mateřské školy

 Vážení rodiče,  ve středu 22. 11. dopoledne bude v naší mateřské škole probíhat individuální fotografování dětí. Jedná se o balíček 3ks fotografií Vašeho dítěte na stylizovaném pozadí. Cena balíčku je...

Zobrazit více »

Nová tělocvična je v provozu

15. 11. 2017 – Aktuality Základní školy

Nová tělocvična je tedy v provozu a prodělává si své (jako každá jiná nová velká věc) dětské nemoci. Máme vše nové. Nejen budovu se složitou technologií, ale i sportovní náčiní, správce,...

Zobrazit více »

V pátek 3.11.2017 půjdeme do kina Radotín na film „Příšerňákovi“(3D).

2. 11. 2017 – Aktuality Školní družiny

Do kina  jde prvních 25  přihlášených   dětí. ( Přihlášení je potvrzeno emailem.)   Cena: 150,- zaplatit prosíme do 2.11. sraz:  v 16:45 ve školní družině  ( po dohodě lze přistoupit do...

Zobrazit více »

Jak to bude dál s hliníkem?

19. 10. 2017 – Aktivity jednotlivých tříd ZŠ

Na konci října by měl pan učitel Atexinger spolu s členy ekotýmu postupně obejít jednotlivé třídy a naposledy vybrat tříděný hliník. Proč naposledy? Důvodů je několik: Především jsme splnili náš cíl – žáci...

Zobrazit více »

Školní družina – podzimní prázdniny

17. 10. 2017 – Aktuality Školní družiny

Vzhledem k nenaplnění minimálního počtu zájemců ve dnech podzimních prázdnin, nebude školní družina v provozu.

Ocenění společnosti Scio