Krokodýlí cesta do pravěku

27. 6. 2017 – Lenka Bohuslavová – Aktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017

Na začátku května jsme se s našimi Krokodýlky vydali do pravěku. Nové téma jsme zahájili dobrodružnou výpravou do hlubokého Prokopského údolí, kde bují divoká fauna i flora. Naším cílem bylo najít trilobity. Bohužel, Prokopské údolí je známé naleziště, a tak na nás ti opravdoví nezbyli. My jsme si ale nasbírali kamínky, na které si děti trilobity samy namalovaly. 
V rámci tématu jsme se vydali také do centra Prahy, kde jsme navštívili Muzeum Karla Zemana, ve kterém je stálá expozice k filmu Cesta do pravěku. Děti si mohly některé exponáty samy vyzkoušet a osahat. Velkým překvapením pak pro děti byla plavba lodí, kterou jsme jim do poslední chvílle tajily. 
Celé téma pak uzavřela návštěva Stanice mladých přírodovědců na Praze 5, kde si děti vyzkoušely, jak obtížné je sestavit model dinosaura, rozbitou velkou zkamenělinu nebo vyrobit si sádrový odlitek. 

Z pravěku jsme prošli letem světem vývoj lidstva až do dnešní moderní doby a zastavili jsme se u dopravy a bezpečnosti na silnici. Podařilo se nám domluvit si dvě hodiny na dopravním hřišti v ZŠ Barrandov na Chaplinově náměstí, kde si děti zapůjčily kola a koloběžky a po poučení o bezpečnosti a o významu dopravního značení se vydaly na silnici. Děti byly šikovné a zodpovědné, a tak se nekonala žádná vážnější dopravní nehoda. Na provoz dohlížel také jeden policista – spolužák. 

V červnu se pak vydáme s dětmi ještě dál, do vesmíru .

Aktuality

Bramborobraní

18. 9. 2017 – Aktuality Mateřské školy

Milé děti, milí rodiče, zveme Vás na BRAMBOROBRANÍ! ​​​​​ KDY :​ 19. září 2017 (úterý) od 16 hod. KDE : zahrada mateřské školy Čekají Vás soutěže inspirované bramborami, dále soutěž...

Zobrazit více »

Výsledky řádných voleb členů z řad zákonných zástupců žáků ve školské radě

14. 9. 2017 – Aktuality Základní školy

Volby proběhly během třídních schůzek 11. 9. 2017 (4. B – 12. 9. 2017) a bylo odevzdáno 218 hlasovacích lístků. Volební komise poté přepočítala hlasy s tímto výsledkem: ·         paní Lucie...

Zobrazit více »

Ředitelské volno

12. 9. 2017 – Aktuality Základní školy

Na pátek 29. 9. 2017 ředitelka školy vyhlašuje z organizačně-technických důvodů ředitelské volno.

Kino Radotín – 15.9. 2017

8. 9. 2017 – Aktuality Školní družiny

V pátek 15.9.2017 půjdeme do  kina  Radotín  na  film „ Letíme“  ( 2D).   Do kina  půjde prvních 25  přihlášených   dětí. ( Přihlášení je potvrzeno podpisem vychovatelky, popř. emailem.)   cena...

Zobrazit více »

Ocenění společnosti Scio