Leden u Krokodýlů

13. 2. 2018 – Alexandra Winterová – Aktivity jednotlivých tříd MŠAktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017

Po kouzelném prožití vánočních prázdnin nás po návratu do školky čekalo překvapení v podobě dárečků pod naším třídním stromečkem. Rozbalovali jsme a těšili se z nových hraček. V prvním týdnu jsme si povídali o tom, co hezkého jsme o vánocích prožili, jaká jsou naše přání na příští rok a co je to svátek Tří králů. Při výrobě PF 2018 pro naše milované rodiče, jsme se hodně zasmáli. V rámci tématu „Není knížka jako knížka“ jsme se hodně naučili a hezké chvíle prožili s knihou „Ferda a jeho mouchy“. Jedná se o knihu, která pomáhá rozvoji emoční inteligence u dětí v předškolním věku. Přiblížila nám svět rozmanitých pocitů pomocí pohádkových příběhů. Děti se dostaly do situací, které jsou jim blízké a pomocí učitelky měly možnost učit se rozpoznávat a zvládat své pocity, rozvíjet zdravé sebevědomí, představivost, dovednost komunikace a budovat vztahy založené na důvěře. V tomto období se nám také podařilo domluvit exkurzi v Městské knihovně Barrandov s názvem „Knihovna je kamarád“. Děti byly provedeny knihovnou, zábavnou formou se seznámily s jejím fondem a dozvěděly se jak na to, kdyby si chtěly půjčit knihu domů. S blížící se zimní olympiádou jsme se zaměřili na téma „Sáňkování, bobování, to je zimní sportování“. Povídali jsme si o tom, co je olympiáda, co znamenají olympijské kruhy, vyzdobili jsme si šatnu jako malí závodníci a v rámci pohybových chvilek si nějaké ty zimní sporty nasimulovali. Na konci měsíce ledna jsme zařadili téma „To je ta krásná země“ na podporu vlastenectví. Pomocí prezentace o mimozemšťanovi Afíkovi, který chce navštívit naši zemi, jsme se podívali, jak je naše země krásná. Víme už co všechno můžeme v ČR vidět, jaké je hlavní město, kdo je náš prezident, jak vypadají české státní symboly, jak se jmenují evropské státy a jaké jsou jejich státní vlajky.

Aktuality

Z důvodu nezájmu nebude během pololetních a jarních prázdnin školní družina v provozu.

31. 1. 2018 – Aktuality Školní družiny

Z důvodu nezájmu nebude během pololetních a jarních prázdnin školní družina v provozu.

Třídní schůzky 22. 1. 2018

19. 1. 2018 – Aktuality Základní školy

Třídní schůzky se uskuteční 22. 1. 2018 pro 1. stupeň od 17.30 a pro 2. stupeň od 18.00, pokud není s třídním učitelem domluven jiný termín.

Adaptační kurz pro předškoláky „Do školy jako do pohádky“

10. 1. 2018 – Aktuality Základní školy

Také v letošním školním roce naše škola organizuje pro děti z mateřských školek, nastupující ve školním roce 2018/2019 do prvních tříd, kurz pro předškoláky. Cílem kurzu je, na základě vzdělávacích...

Zobrazit více »

DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

8. 1. 2018 – Aktuality Základní školy

DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ na naší ZŠ i MŠ se budou konat ve dnech: 22.2. – čtvrtek ZŠ 9 – 13 hodin , MŠ 9 – 12 hodin a 27.3. –...

Zobrazit více »

Kino Radotín – 12.1. 2018

8. 1. 2018 – Aktuality Školní družiny

V pátek 12.1. 2018 půjdeme do kina Radotín  na  film „Čertoviny“ ( 2D).   Do kina půjde prvních 25 přihlášených dětí. Přihlašování bude probíhat pouze přes email   siganova.zsslivenec@seznam.cz, z kterého bude také...

Zobrazit více »

Ocenění společnosti Scio