Listopad plný zážitků u Klokánků

12. 12. 2017 – Olga Nováková – Aktivity jednotlivých tříd MŠAktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017

Listopad plný zážitků
…takový byl listopad u Klokánků.

Měsíc začal pro většinu dětí ze třídy Klokánků na pohádkové školce v přírodě v Česticích. Děti, společně s dětmi z modré třídy, zde prožily 9 dnů naplněných dobrodružstvím a poznáváním nových míst.

Po návratu do Prahy jsme pokračovali ve stejném tempu – hned na druhý den jsme vyrazili na bazén, abychom pokračovali v plavecké výuce. Děti si plavání užívaly, byly tak říkajíc ve svém živlu.

V pátek jsme vyrazili na koncert – na představení „Čáry a kouzla v opeře“ do koncertního sálu Pražské konzervatoře, které připravuje Pražský filharmonický sbor. Děti dostaly malou ochutnávku operních příběhů, pohádek: Rusalka, Čert a Káča, Kouzelná flétna,… Děti poznaly, že zpěvem a hudbou lze vyjádřit různé pocity, nálady, prostředí… Představení zanechalo na dětech velký dojem a to nejen proto, že se vyrobenými čarovnými hůlkami podílely na celém programu.

V dalším týdnu jsme vyrazili na návštěvu do Městské knihovny na Barrandově. Děti se dozvěděly, jak jsou knížky v knihovně uspořádány, kde najdou knížky vhodné pro ně. Paní knihovnice jim ukázala a vysvětlila piktogramy, podle kterých také mohou najít knihu, kterou si chtějí přečíst, prohlédnout. Na závěr dětem paní knihovnice zahrála se svými loutkami pohádku O Šípkové Růžence.

Pranostika o příjezdu Martina na bílém koni v nás vzbudila dychtivé očekávání sněhu – bohužel až k nám do Slivence Martin na bílém koni nedojel a tak jsme svátek svatého Martina oslavili pečením svatomartinských rohlíčků. Byly vynikající – hned se po nich zaprášilo.

Také jsme zkoumali a povídali si o proměně přírody kolem na nás, zejména o zvířátkách v lese a o ptáčcích. Naše zvídavé otázky zodpověděla paní ze zookroužku. Dozvěděli jsme se, jak se chystají na zimu medvědi, lišky, ježci, veverky, zajíci, jeleni,… Poslechli jsme si hlasy, zvuky, které zvířátka vydávají.

V závěru měsíce nás čekalo představení „Na červenou stát“. Děti si společně s herci připomněly pravidla silničního provozu, jak se mají chovat po cestě do školky a proč je důležité se dbát na bezpečnost a být ohleduplný k druhým.
Vír listopadových zážitků nás donesl až na práh adventního měsíce. Těšíme se, co zajímavého nám tento měsíc přinese.

Aktuality

Třídní schůzky 22. 1. 2018

19. 1. 2018 – Aktuality Základní školy

Třídní schůzky se uskuteční 22. 1. 2018 pro 1. stupeň od 17.30 a pro 2. stupeň od 18.00, pokud není s třídním učitelem domluven jiný termín.

Adaptační kurz pro předškoláky „Do školy jako do pohádky“

10. 1. 2018 – Aktuality Základní školy

   Také v letošním školním roce naše škola organizuje pro děti z mateřských školek, nastupující ve školním roce 2018/2019 do prvních tříd, kurz pro předškoláky.    Cílem kurzu je, na základě vzdělávacích...

Zobrazit více »

DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

8. 1. 2018 – Aktuality Základní školy

DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ na naší ZŠ i MŠ se budou konat ve dnech: 22.2. – čtvrtek ZŠ 9 – 13 hodin , MŠ 9 – 12 hodin a 27.3. –...

Zobrazit více »

Kino Radotín – 12.1. 2018

8. 1. 2018 – Aktuality Školní družiny

V pátek 12.1. 2018 půjdeme do kina Radotín  na  film „Čertoviny“ ( 2D).   Do kina půjde prvních 25 přihlášených dětí. Přihlašování bude probíhat pouze přes email   siganova.zsslivenec@seznam.cz, z kterého bude také...

Zobrazit více »

LOGOPEDIE

3. 1. 2018 – Aktuality Základní školy

Ve II.pololetí bude pokračovat kroužek kolektivní logopedické péče : „HRAJEME SI S ŘEČÍ“ Přihlášky zasílejte na e-mailovou adresu: iliscova@zsslivenec.cz Termín první lekce a variabilní symbol obdržíte po uzávěrce přihlášek 20.1.2018. Platbu...

Zobrazit více »

Ocenění společnosti Scio