Muzeum J. A. Komenského

22. 2. 2018 – Martin Šandor – Aktivity jednotlivých tříd ZŠ

20.2. navštívili žáci VII. třídy muzeum J. A. Komenského, kde byl pro ně připraven program pod názvem Pojď sem, dítě. Tento program byl doplňkovým učivem v literární výchově, kde se právě děti učí o J. A. Komenském. V první části žáci zhlédli krátký film, který je seznámil stručně s životem i dílem J. A. Komenského. V druhé části každý obdržel pracovní sešit pro starší žáky ZŠ, kde bylo celkem 15 otázek. Na ty hledali odpovědi ve výstavních prostorách. A tak zjistili, jaký byl vyučovací jazyk na středních školách a univerzitách v období baroka, proč je 28. březen významným dnem, co to byla tabulka, kalamář, tellurium…….Zkusili si napsat své jméno v hlaholici, seznámili se s azbukou, pionýrským šátkem, starými školními brašnami, rákoskou. Zasedli do starých lavic, vyzkoušeli si psát inkoustem a brkem i psaní na starých psacích strojích. Program byl velmi zajímavý, vždyť tu děti strávily téměř tři hodiny.

Mgr. Petra Levá, vyučující českého jazyka

 

Aktuality

Pražské školáky trápí vši

8. 3. 2018 – Aktuality Základní školy

Pražské školáky trápí vši

Sběr papíru 7. 3. – 9. 3. 2018

22. 2. 2018 – Aktuality Základní školy

Sběr papíru proběhne od 7. 3. do 9. 3. 2018  před ZŠ Slivenec v čase od 7.00 do 7.50.

Den otevřených dveří

20. 2. 2018 – Aktuality Základní školy

Den otevřených dveří na ZŠ a MŠ Praha – Slivenec se bude konat ve čtvrtek 22.2. 2018 od 9,00 – 13,00 hodin. Zájemci budou mít možnost prohlédnout si prostory školy...

Zobrazit více »

Ocenění společnosti Scio