Návštěva ateliérů a další tajemné setkání

23. 6. 2017 – Martin Šandor – Aktivity Školní družiny

Ve středu 7.6. jsme se vypravili do filmových ateliérů Three brothers production, které se specializují především na historické filmy. Nejprve jsme se byli podívat ve skladu rekvizit, kde se nacházely nejrůznější štíty, helmice, drátěné košile, postroje a další doplňky. Velmi zajímavá byla ukázka sad replik chirurgických nástrojů. Neméně zajímavá byla i další místnost, která byla plná brnění.  Dále jsme si prohlédli ateliéry připomínající hradní místnosti, včetně mučírny s množstvím všemožných děsivých nástrojů a pomůcek. Poslední sklad, který jsme navštívili, byl zaplněn různými meči, kordy, dýkami, halapartnami, sekerami a dalšími zbraněmi. Seznámili jsme se i s různými „udělátky“, které pomáhají při filmových bitvách a soubojích docílit co největší přesvědčivosti a zároveň chrání zdraví kaskadérů.

Toto studio se věnuje svému oboru opravdu důkladně a tak kromě interiérů, zbraní a dalších rekvizit připravují pro filmy a jiná vystoupení i své bojovníky – kaskadéry.

 Naše děti tak měly možnost zjistit, jak pečlivě a důkladně se jednotlivé souboje připravují a trénují, aby výsledek byl co možná nejrealističtější a zároveň pro herce bezpečný. Všichni si trochu zacvičili a vyzkoušeli i nějaké pády. Potom již mohli sledovat praktický nácvik souboje, který i trochu režírovali, včetně jeho závěrečného provedení. Závěrem sledovali několik videoukázek z práce studia.

Alespoň nejprve to vypadalo jako závěr. Náhle se však ozvala velmi tajemná hudba, která nás zavedla do prostředí starého ztemnělého kostela, kde hořely svíce, žhnul oheň a zněla ona tajemná hudba. V kněžišti zde stála nám již z dřívějška známá neznámá postava, která dětem předala další z řady pergamenů. Tentokrát v něm byla opět některá slova latinská a hebrejská. Navíc postava dětem sdělila, že v prostoru kostela je ukrytý poklad, který děti nakonec zdárně objevily.

V následujících dnech se pak děti snažily pergamen rozluštit. To se jim s pomocí předchozích překladů částečně povedlo. Nicméně nakonec znovu musely požádat bratra Tomáše od Křižovníků o pomoc s překladem.

 

 

 

 

 

Aktuality

Bramborobraní

18. 9. 2017 – Aktuality Mateřské školy

Milé děti, milí rodiče, zveme Vás na BRAMBOROBRANÍ! ​​​​​ KDY :​ 19. září 2017 (úterý) od 16 hod. KDE : zahrada mateřské školy Čekají Vás soutěže inspirované bramborami, dále soutěž...

Zobrazit více »

Výsledky řádných voleb členů z řad zákonných zástupců žáků ve školské radě

14. 9. 2017 – Aktuality Základní školy

Volby proběhly během třídních schůzek 11. 9. 2017 (4. B – 12. 9. 2017) a bylo odevzdáno 218 hlasovacích lístků. Volební komise poté přepočítala hlasy s tímto výsledkem: ·         paní Lucie...

Zobrazit více »

Ředitelské volno

12. 9. 2017 – Aktuality Základní školy

Na pátek 29. 9. 2017 ředitelka školy vyhlašuje z organizačně-technických důvodů ředitelské volno.

Kino Radotín – 15.9. 2017

8. 9. 2017 – Aktuality Školní družiny

V pátek 15.9.2017 půjdeme do  kina  Radotín  na  film „ Letíme“  ( 2D).   Do kina  půjde prvních 25  přihlášených   dětí. ( Přihlášení je potvrzeno podpisem vychovatelky, popř. emailem.)   cena...

Zobrazit více »

Ocenění společnosti Scio