Návštěva ateliérů a další tajemné setkání

23. 6. 2017 – Martin Šandor – Aktivity Školní družiny

Ve středu 7.6. jsme se vypravili do filmových ateliérů Three brothers production, které se specializují především na historické filmy. Nejprve jsme se byli podívat ve skladu rekvizit, kde se nacházely nejrůznější štíty, helmice, drátěné košile, postroje a další doplňky. Velmi zajímavá byla ukázka sad replik chirurgických nástrojů. Neméně zajímavá byla i další místnost, která byla plná brnění.  Dále jsme si prohlédli ateliéry připomínající hradní místnosti, včetně mučírny s množstvím všemožných děsivých nástrojů a pomůcek. Poslední sklad, který jsme navštívili, byl zaplněn různými meči, kordy, dýkami, halapartnami, sekerami a dalšími zbraněmi. Seznámili jsme se i s různými „udělátky“, které pomáhají při filmových bitvách a soubojích docílit co největší přesvědčivosti a zároveň chrání zdraví kaskadérů.

Toto studio se věnuje svému oboru opravdu důkladně a tak kromě interiérů, zbraní a dalších rekvizit připravují pro filmy a jiná vystoupení i své bojovníky – kaskadéry.

 Naše děti tak měly možnost zjistit, jak pečlivě a důkladně se jednotlivé souboje připravují a trénují, aby výsledek byl co možná nejrealističtější a zároveň pro herce bezpečný. Všichni si trochu zacvičili a vyzkoušeli i nějaké pády. Potom již mohli sledovat praktický nácvik souboje, který i trochu režírovali, včetně jeho závěrečného provedení. Závěrem sledovali několik videoukázek z práce studia.

Alespoň nejprve to vypadalo jako závěr. Náhle se však ozvala velmi tajemná hudba, která nás zavedla do prostředí starého ztemnělého kostela, kde hořely svíce, žhnul oheň a zněla ona tajemná hudba. V kněžišti zde stála nám již z dřívějška známá neznámá postava, která dětem předala další z řady pergamenů. Tentokrát v něm byla opět některá slova latinská a hebrejská. Navíc postava dětem sdělila, že v prostoru kostela je ukrytý poklad, který děti nakonec zdárně objevily.

V následujících dnech se pak děti snažily pergamen rozluštit. To se jim s pomocí předchozích překladů částečně povedlo. Nicméně nakonec znovu musely požádat bratra Tomáše od Křižovníků o pomoc s překladem.

 

 

 

 

 

Aktuality

Třídní schůzky 22. 1. 2018

19. 1. 2018 – Aktuality Základní školy

Třídní schůzky se uskuteční 22. 1. 2018 pro 1. stupeň od 17.30 a pro 2. stupeň od 18.00, pokud není s třídním učitelem domluven jiný termín.

Adaptační kurz pro předškoláky „Do školy jako do pohádky“

10. 1. 2018 – Aktuality Základní školy

   Také v letošním školním roce naše škola organizuje pro děti z mateřských školek, nastupující ve školním roce 2018/2019 do prvních tříd, kurz pro předškoláky.    Cílem kurzu je, na základě vzdělávacích...

Zobrazit více »

DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

8. 1. 2018 – Aktuality Základní školy

DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ na naší ZŠ i MŠ se budou konat ve dnech: 22.2. – čtvrtek ZŠ 9 – 13 hodin , MŠ 9 – 12 hodin a 27.3. –...

Zobrazit více »

Kino Radotín – 12.1. 2018

8. 1. 2018 – Aktuality Školní družiny

V pátek 12.1. 2018 půjdeme do kina Radotín  na  film „Čertoviny“ ( 2D).   Do kina půjde prvních 25 přihlášených dětí. Přihlašování bude probíhat pouze přes email   siganova.zsslivenec@seznam.cz, z kterého bude také...

Zobrazit více »

LOGOPEDIE

3. 1. 2018 – Aktuality Základní školy

Ve II.pololetí bude pokračovat kroužek kolektivní logopedické péče : „HRAJEME SI S ŘEČÍ“ Přihlášky zasílejte na e-mailovou adresu: iliscova@zsslivenec.cz Termín první lekce a variabilní symbol obdržíte po uzávěrce přihlášek 20.1.2018. Platbu...

Zobrazit více »

Ocenění společnosti Scio