Návštěva ateliérů a další tajemné setkání

23. 6. 2017 – Martin Šandor – Aktivity Školní družiny

Ve středu 7.6. jsme se vypravili do filmových ateliérů Three brothers production, které se specializují především na historické filmy. Nejprve jsme se byli podívat ve skladu rekvizit, kde se nacházely nejrůznější štíty, helmice, drátěné košile, postroje a další doplňky. Velmi zajímavá byla ukázka sad replik chirurgických nástrojů. Neméně zajímavá byla i další místnost, která byla plná brnění.  Dále jsme si prohlédli ateliéry připomínající hradní místnosti, včetně mučírny s množstvím všemožných děsivých nástrojů a pomůcek. Poslední sklad, který jsme navštívili, byl zaplněn různými meči, kordy, dýkami, halapartnami, sekerami a dalšími zbraněmi. Seznámili jsme se i s různými „udělátky“, které pomáhají při filmových bitvách a soubojích docílit co největší přesvědčivosti a zároveň chrání zdraví kaskadérů.

Toto studio se věnuje svému oboru opravdu důkladně a tak kromě interiérů, zbraní a dalších rekvizit připravují pro filmy a jiná vystoupení i své bojovníky – kaskadéry.

 Naše děti tak měly možnost zjistit, jak pečlivě a důkladně se jednotlivé souboje připravují a trénují, aby výsledek byl co možná nejrealističtější a zároveň pro herce bezpečný. Všichni si trochu zacvičili a vyzkoušeli i nějaké pády. Potom již mohli sledovat praktický nácvik souboje, který i trochu režírovali, včetně jeho závěrečného provedení. Závěrem sledovali několik videoukázek z práce studia.

Alespoň nejprve to vypadalo jako závěr. Náhle se však ozvala velmi tajemná hudba, která nás zavedla do prostředí starého ztemnělého kostela, kde hořely svíce, žhnul oheň a zněla ona tajemná hudba. V kněžišti zde stála nám již z dřívějška známá neznámá postava, která dětem předala další z řady pergamenů. Tentokrát v něm byla opět některá slova latinská a hebrejská. Navíc postava dětem sdělila, že v prostoru kostela je ukrytý poklad, který děti nakonec zdárně objevily.

V následujících dnech se pak děti snažily pergamen rozluštit. To se jim s pomocí předchozích překladů částečně povedlo. Nicméně nakonec znovu musely požádat bratra Tomáše od Křižovníků o pomoc s překladem.

 

 

 

 

 

Aktuality

22. 11. fotografvání v MŠ

16. 11. 2017 – Aktuality Mateřské školy

 Vážení rodiče,  ve středu 22. 11. dopoledne bude v naší mateřské škole probíhat individuální fotografování dětí. Jedná se o balíček 3ks fotografií Vašeho dítěte na stylizovaném pozadí. Cena balíčku je...

Zobrazit více »

Nová tělocvična je v provozu

15. 11. 2017 – Aktuality Základní školy

Nová tělocvična je tedy v provozu a prodělává si své (jako každá jiná nová velká věc) dětské nemoci. Máme vše nové. Nejen budovu se složitou technologií, ale i sportovní náčiní, správce,...

Zobrazit více »

V pátek 3.11.2017 půjdeme do kina Radotín na film „Příšerňákovi“(3D).

2. 11. 2017 – Aktuality Školní družiny

Do kina  jde prvních 25  přihlášených   dětí. ( Přihlášení je potvrzeno emailem.)   Cena: 150,- zaplatit prosíme do 2.11. sraz:  v 16:45 ve školní družině  ( po dohodě lze přistoupit do...

Zobrazit více »

Jak to bude dál s hliníkem?

19. 10. 2017 – Aktivity jednotlivých tříd ZŠ

Na konci října by měl pan učitel Atexinger spolu s členy ekotýmu postupně obejít jednotlivé třídy a naposledy vybrat tříděný hliník. Proč naposledy? Důvodů je několik: Především jsme splnili náš cíl – žáci...

Zobrazit více »

Školní družina – podzimní prázdniny

17. 10. 2017 – Aktuality Školní družiny

Vzhledem k nenaplnění minimálního počtu zájemců ve dnech podzimních prázdnin, nebude školní družina v provozu.

Ocenění společnosti Scio