Podzimní les – listopad u Lvíčat

14. 12. 2017 – Lenka Bohuslavová – Aktivity jednotlivých tříd MŠAktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017

Listopadem nás provázelo téma podzimní les. Díky krásnému výhledu do zahrady naší mateřské školy mohly děti každý den pozorovat změny v přírodě, které podzim přináší. Listy stromů změnily barvu, pak opadaly. A jak větve prořídly, často na nich vídáme posedávat ptactvo. Všímali jsme si také změn počasí – užili jsme si nejednu dešťovou přeháňku a ne vždy to bylo v teple a suchu ve třídě. Někdy nás déšť vyžene ze zahrady a to jste neviděli tu rychlost, jak už se děti umí seřadit do dvojic!

Samotné téma podzimního lesa jsme zahájili povídáním o rostlinách, které můžeme v lese vidět. Pomocí obrázků jsme si připomněly, že některé rostlinky nám dávají chutné plody, a že plody některých stromů můžeme využít k výtvarné činnosti. Na vastnoručně nasbíraných kaštanech jsme procvičili předmatematické představy i fantazii při skládání různých obrysů. 

Nedílnou součástí tématu bylo také povídání o zvířátkách, která u nás žijí ve volné přírodě. Děti se zúčastnily programu „Zvířátka v lese“, na kterém nám u nás ve školce paní ze zookroužku poutavě povídala o nejzajímavějších lesních zvířatech, pouštěla dětem ukázky zvuků zvířat a ukázala nám jejich velkoformátové fotografie. Program se našim dětem velice líbil a vydržely skutečně dlouho poslouchat. Zvířátka a rostliny jsme společně také vyhledávali v dětských knížkách a encyklopediích. Práce s knihou je u Lvíčat velice oblíbená. No a v neposlední řadě nás téma lesa provázelo také výtvarnými činnostmi (výsledky naší práce jste mohli vidět na nástěnkách v šatně a na chodbě), básničkami, písničkami, čtenými i vyprávěnými příběhy a při pozorování okolí na vycházkách mimo areál MŠ.

Oslavili jsme také svátek svatého Martina. Společně jsme vytvořili jedno veliké dílo, které zdobí dveře naší třídy. A protože se téma koníčků se sněhovými vločkami v hřívě dětem moc líbilo, každý si vytvořil ještě koníka vlastního. Bohužel nám sníh nedovezl…

Jak jste se jistě již dočetli na webu školy nebo v Mramoru, nová tělocvična je v provozu. A jsme velice rádi, že ji můžeme využívat i my s dětmi, a to vždy v úterý dopoledne. I když vybavení se zatím řeší, umíme si s dětmi užít i prázdný bezpečný prostor, jak můžete vidět na přiložených fotografiích. 

Také v listopadu děti čekalo divadélko v aule MŠ, tentokrát představení s názvem Na červenou stát. Děti se zábavnou formou seznámily s pravidly silničního provozu. 

Ve volných chvilkách si děti umějí hezky společně hrát, půjčují si hračky a chovají se k sobě většinou mile. Rády tančí, malují, zpívají, stavějí z dřevěných kostek i plastových stavebnic, každý den máme ve třídě postavenou vláčkodráhu…. Zkrátka si čas strávený ve třídě užívají plnými doušky.

Těšíme se na prosinec, který nám do třídy přinese vánoční atmosféru. 

Aktuality

Třídní schůzky 22. 1. 2018

19. 1. 2018 – Aktuality Základní školy

Třídní schůzky se uskuteční 22. 1. 2018 pro 1. stupeň od 17.30 a pro 2. stupeň od 18.00, pokud není s třídním učitelem domluven jiný termín.

Adaptační kurz pro předškoláky „Do školy jako do pohádky“

10. 1. 2018 – Aktuality Základní školy

   Také v letošním školním roce naše škola organizuje pro děti z mateřských školek, nastupující ve školním roce 2018/2019 do prvních tříd, kurz pro předškoláky.    Cílem kurzu je, na základě vzdělávacích...

Zobrazit více »

DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

8. 1. 2018 – Aktuality Základní školy

DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ na naší ZŠ i MŠ se budou konat ve dnech: 22.2. – čtvrtek ZŠ 9 – 13 hodin , MŠ 9 – 12 hodin a 27.3. –...

Zobrazit více »

Kino Radotín – 12.1. 2018

8. 1. 2018 – Aktuality Školní družiny

V pátek 12.1. 2018 půjdeme do kina Radotín  na  film „Čertoviny“ ( 2D).   Do kina půjde prvních 25 přihlášených dětí. Přihlašování bude probíhat pouze přes email   siganova.zsslivenec@seznam.cz, z kterého bude také...

Zobrazit více »

LOGOPEDIE

3. 1. 2018 – Aktuality Základní školy

Ve II.pololetí bude pokračovat kroužek kolektivní logopedické péče : „HRAJEME SI S ŘEČÍ“ Přihlášky zasílejte na e-mailovou adresu: iliscova@zsslivenec.cz Termín první lekce a variabilní symbol obdržíte po uzávěrce přihlášek 20.1.2018. Platbu...

Zobrazit více »

Ocenění společnosti Scio