Tváří v tvář historii – 3. část

13. 3. 2018 – Martin Šandor – Aktivity jednotlivých tříd ZŠ

9. 3. absolvovali žáci VIII. třídy již třetí část projektu Tváří v tvář historii – výchova k respektu a toleranci. Tentokrát za nimi nepřijely lektorky do Slivence, ale čekaly na ně v Jáchymce, bývalé židovské škole. Program byl zaměřen na otázky holocaustu Romů a Židů době II. světové války. V průběhu šesti hodin pracovali žáci s dobovými fotografiemi, diskutovali nad zákonem O potulných cikánech z roku 1927, zabývali se Norimberskými zákony, protižidovskými opatřeními, životem židovských dětí ve válečném období……Největším zážitkem byla ale beseda s pamětnicí. Do Jáchymky dorazila paní Růženka Blechová a vyprávěla dětem, jak tuto školu do roku 1941 navštěvovala, jak byla deportována se svým tatínkem do Terezína, jak vypadal život v ghettu, jak se vraceli do Prahy………Z rozhovorů s dětmi při zpáteční cestě do školy vyplynulo, že byl pro ně program velmi zajímavý, ale největším zážitkem byla právě beseda s výše uvedenou pamětnicí. Ještě jednou děkujeme ITI za výtečný program. A nyní se již těšíme na 10.5., kdy se zúčastníme exkurze do Letů, tentokrát s pamětníky romského holocaustu.

Petra Levá, třídní učitelka

Eva Knapová, asistentka pedagoga

 

Aktuality

Pražské školáky trápí vši

8. 3. 2018 – Aktuality Základní školy

Pražské školáky trápí vši

Sběr papíru 7. 3. – 9. 3. 2018

22. 2. 2018 – Aktuality Základní školy

Sběr papíru proběhne od 7. 3. do 9. 3. 2018  před ZŠ Slivenec v čase od 7.00 do 7.50.

Den otevřených dveří

20. 2. 2018 – Aktuality Základní školy

Den otevřených dveří na ZŠ a MŠ Praha – Slivenec se bude konat ve čtvrtek 22.2. 2018 od 9,00 – 13,00 hodin. Zájemci budou mít možnost prohlédnout si prostory školy...

Zobrazit více »

Ocenění společnosti Scio