Únor u Krokodýlů

6. 3. 2018 – Šárka Kortusová – Aktivity jednotlivých tříd MŠAktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017,

To nám to zase uteklo… z měsíce ledna jsme se bleskově přehoupli do únorových dní s tématem: „To je ta krásná země“. Děti se seznamovaly se státními znaky České republiky, měly možnost poznat českou hymnu a také si ji zazpívat – zjistily, kdy se často zpívá, např. na probíhající olympiádě, když někdo z našich sportovců zvítězí. Českou republiku děti poznávaly prostřednictvím zábavné prezentace, která jim ukázala známé řeky, rybníky, různé památky a jiné charakteristiky naší země. Celé téma prolínala olympiáda – vlajky různých států, význam olympijských kruhů, disciplíny olympiády atd. Druhý týden nás provázely jarní prázdniny. Děti si užívaly každý den v tělocvičně, kde se mohly vydovádět při hudbě na opičí dráze. Když si děti dostatečně zaskotačily, tak relaxovaly u pohádek. Po prázdninách na nás čekalo parádní téma: „Naše smysly“. Téma nám poskytlo mnoho zábavy, děti se učily vnímat své smysly, naučily se uvědomovat si důležitost smyslů. Rozvoj hmatu rozvíjely pomocí hry na slepé, kdy měly poznat kamaráda podle hmatu. K rozvoji zrakového vnímání nám dopomohly pracovní listy. Rozvoj sluchu trénovaly při hře na slepou bábu, při hře na farmáře, při takzvané mexické vlně a při házení předmětů do hrnce. Poslední smysl, který děti rozvíjely byla chuť. Děti si užívaly ochutnávky se zavázanýma očima – hádaly chutě různých potravin. Během tohoto týdne jsme se naučily nové hry např. „Na bacil“. Předposlední téma: „Lidské tělo“ nám hezky navazovalo na smysly. Děti si prohlubovaly vědomosti o lidském těle a o tom, jak by měly chránit své zdraví – zdravé a nezdravé potraviny pro naše zuby, „Plyšáková nemocnice“ – základy první pomoci atd. Poslední únorový týden jsme odcestovali do vesmíru. Při vesmírném dobrodružství jsme malovali vesmír a tvořili hvězdy. Pracovali jsme s knihou o zeměkouli, hráli jsme pexeso s vesmírnou tématikou a vybarvovali vesmírné omalovánky. Naučili jsme se nová slova, která nás vtáhla do vesmíru, jako například: vesmírná stanice, galaxie, kosmonaut, hvězdný déšť aj. Vyrobili jsme si vlastní vesmírné rakety k cestování do vesmíru. Na konci našeho výletu do tajemné galaxie planet jsme se podívali na dokument: „Kosmos“ a vyrobili jsme si vlastní vesmír – tisk obrázků a slunce – lepení natrhaných papírků.
Únor nám zpestřily pohádky: „O Budulínkovi“ a „Matýsek a jeho kamarádi“ – obě pohádky byly moc pěkné a zábavné.

Všechna únorová dobrodružství jsme dokumentovali, tak si to zkuste užít s námi a podívejte se na přiložené fotografie :).

Aktuality

Pražské školáky trápí vši

8. 3. 2018 – Aktuality Základní školy

Pražské školáky trápí vši

Sběr papíru 7. 3. – 9. 3. 2018

22. 2. 2018 – Aktuality Základní školy

Sběr papíru proběhne od 7. 3. do 9. 3. 2018  před ZŠ Slivenec v čase od 7.00 do 7.50.

Den otevřených dveří

20. 2. 2018 – Aktuality Základní školy

Den otevřených dveří na ZŠ a MŠ Praha – Slivenec se bude konat ve čtvrtek 22.2. 2018 od 9,00 – 13,00 hodin. Zájemci budou mít možnost prohlédnout si prostory školy...

Zobrazit více »

Ocenění společnosti Scio