Vánoce ve školní družině

3. 1. 2018 – Martin Šandor – Aktivity Školní družiny

Poslední týden v roce 2017 si i družina užila trochu vánoční atmosféry.

 

Hned v pondělí páté oddělení předvedlo ostatním družinovým dětem krátké písničkové pásmo, které s nimi připravila a nacvičila paní vychovatelka Helena Šteflová. V písničkách z pohádek se předvedly děti se sólovým zpěvem i ve sboru. Vystoupení se všem moc líbilo a tak zpěváčkové sklidili velký úspěch.

 

V úterý se hrály hry s vánoční tématikou a ve středu se v každém oddělení objevily pod stromečkem dárečky. Povídali jsme si o tradicích, o slavení Vánoc u nás a jinde ve světě, ochutnávali cukroví a zpívaly se koledy. V prvním oddělení u Petry Stříberné se dokonce konala soutěž o nejlepší cukroví! Děti poslepu ochutnávaly, a tak spravedlivě mezi sebou vybraly vítěze – Jáchyma Kulhánka. Ve čtvrtém oddělení se zase některé tradice přímo realizovaly, a tak si děti házely bačkorou ke dveřím, loupaly a krájely jablíčka. Největšího štestí asi v novém roce dosáhne Filip Dalík, který měl nejen hvězdičku, ale i samotný taliřek jeho sílu nevydržel a rozbil se na mnoho střepů J.

Samotné rozbalování bylo jako vždy kouzelné. Děti byly nadšené a spokojené, jak vidno z fotek.

 

DĚKUJEME JEŽÍŠKU!

                                                                                                          Alžběta Daňková

 

 

 

Aktuality

Třídní schůzky 22. 1. 2018

19. 1. 2018 – Aktuality Základní školy

Třídní schůzky se uskuteční 22. 1. 2018 pro 1. stupeň od 17.30 a pro 2. stupeň od 18.00, pokud není s třídním učitelem domluven jiný termín.

Adaptační kurz pro předškoláky „Do školy jako do pohádky“

10. 1. 2018 – Aktuality Základní školy

   Také v letošním školním roce naše škola organizuje pro děti z mateřských školek, nastupující ve školním roce 2018/2019 do prvních tříd, kurz pro předškoláky.    Cílem kurzu je, na základě vzdělávacích...

Zobrazit více »

DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

8. 1. 2018 – Aktuality Základní školy

DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ na naší ZŠ i MŠ se budou konat ve dnech: 22.2. – čtvrtek ZŠ 9 – 13 hodin , MŠ 9 – 12 hodin a 27.3. –...

Zobrazit více »

Kino Radotín – 12.1. 2018

8. 1. 2018 – Aktuality Školní družiny

V pátek 12.1. 2018 půjdeme do kina Radotín  na  film „Čertoviny“ ( 2D).   Do kina půjde prvních 25 přihlášených dětí. Přihlašování bude probíhat pouze přes email   siganova.zsslivenec@seznam.cz, z kterého bude také...

Zobrazit více »

LOGOPEDIE

3. 1. 2018 – Aktuality Základní školy

Ve II.pololetí bude pokračovat kroužek kolektivní logopedické péče : „HRAJEME SI S ŘEČÍ“ Přihlášky zasílejte na e-mailovou adresu: iliscova@zsslivenec.cz Termín první lekce a variabilní symbol obdržíte po uzávěrce přihlášek 20.1.2018. Platbu...

Zobrazit více »

Ocenění společnosti Scio