Vánoční čas u Lvíčat

9. 1. 2018 – Romana Grossová – Aktivity jednotlivých tříd MŠAktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017

Vánoční čas je období klidu a pohody. Takže jak to spojit s 28 dětmi ve třídě? My jsme to dokázali :)

Prosinec nám přinesl spousty nových her, soutěží, písniček, říkadel, ale i nové poznatky a zážitky. Zní to náročně, ale vše jsme obsáhli.

Tak to vezmeme pěkně popořadě.

Asi největším zážitkem letošního prosince byla pro děti návštěva Mikuláše, anděla a čerta. Tato trojice za námi přišla rovnou do třídy. Mikuláš se svými pomocníky promluvil ke každému Lvíčátku a každý dostal malou nadílku. Potom jsme všichni společně zarecitovali básničku a zazpívali písničku.

Další velká událost na sebe nenechala dlouho čekat – připravili jsme si pro rodiče krátké vystoupení s písničkami, básničkami i jógou. I přes počáteční ostych děti zvládly celý program a my, učitelky, jsme byly náležitě dojaté a pyšné na naše cvrčky. Vždyť všichni zpívali a zapojili se – alespoň chvilku. Rodiče připravili neskutečnou hostinu – toho cukroví, bábovek, koláčů, džusů a vůbec všeho! Děkujeme všem za účast, přípravu oblečení, darování stromečku a mile strávený společný čas při připravené výtvarné dílně…

Druhá půlka měsíce byla ve znamení divadel. Nejprve jsme viděli nádherné divadelní představení „Oskárek ve vánočním balíčku“. Holky nám dramaticky a velmi poutavě přiblížily vánoční příběh a narození Ježíška v Betlémě. K dalšímu představení jsme byli přizváni dětmi ze základní školy. Nacvičily si pohádku „Vánoční příběh“ a veselý mix pohádek od Karkulky po Dvanáct měsíčků.

A jsme na konci měsíce. Vánoce máme před sebou a nám už chybí jen poslední věc. S dětmi jsme si udělali malé posezení s koledami a poslouchali zvonění zvonečku. To nás ve třídě navštívil Ježíšek. A že jsme byli asi hooooooodně hodní. Tooooooolik dárků. To jsme si ani nezasloužili. Krásně jsme poděkovali společně Ježíškovi a mohlo začít pořádné vánoční těšení.
Jsme zvědavé co nám přinese nový rok 2018.

Romana a Lenka

Aktuality

Třídní schůzky 22. 1. 2018

19. 1. 2018 – Aktuality Základní školy

Třídní schůzky se uskuteční 22. 1. 2018 pro 1. stupeň od 17.30 a pro 2. stupeň od 18.00, pokud není s třídním učitelem domluven jiný termín.

Adaptační kurz pro předškoláky „Do školy jako do pohádky“

10. 1. 2018 – Aktuality Základní školy

   Také v letošním školním roce naše škola organizuje pro děti z mateřských školek, nastupující ve školním roce 2018/2019 do prvních tříd, kurz pro předškoláky.    Cílem kurzu je, na základě vzdělávacích...

Zobrazit více »

DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

8. 1. 2018 – Aktuality Základní školy

DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ na naší ZŠ i MŠ se budou konat ve dnech: 22.2. – čtvrtek ZŠ 9 – 13 hodin , MŠ 9 – 12 hodin a 27.3. –...

Zobrazit více »

Kino Radotín – 12.1. 2018

8. 1. 2018 – Aktuality Školní družiny

V pátek 12.1. 2018 půjdeme do kina Radotín  na  film „Čertoviny“ ( 2D).   Do kina půjde prvních 25 přihlášených dětí. Přihlašování bude probíhat pouze přes email   siganova.zsslivenec@seznam.cz, z kterého bude také...

Zobrazit více »

LOGOPEDIE

3. 1. 2018 – Aktuality Základní školy

Ve II.pololetí bude pokračovat kroužek kolektivní logopedické péče : „HRAJEME SI S ŘEČÍ“ Přihlášky zasílejte na e-mailovou adresu: iliscova@zsslivenec.cz Termín první lekce a variabilní symbol obdržíte po uzávěrce přihlášek 20.1.2018. Platbu...

Zobrazit více »

Ocenění společnosti Scio