VIVA ITALIA – zprávy ze zahraničního výjezdu tříd 3. B a 5. B do Cesentico

13. 6. 2017 – Martin Šandor – Aktivity jednotlivých tříd ZŠ

12. 6. 2017, část 1.

Do Cesenatica jsme zdárně dojeli v sobotu 10. 6., přivítalo nás zde čisté teplé moře a azurové nebe, teplota se drží kolem 28 stupňů, ochlazuje nás s ale příjemný větřík. Takže zatím vládne ideální počasí.

V neděli jsme si šli prohlédnout městečko, kde jsme obdivovali barevné plachty na plachetnicích, které jsou pro Cesenatico charakteristické, a nakoupili pohledy a suvenýry.

Potom se již rozjela soutěž, která nás bude provázet celým pobytem, nazvali jsme ji VIVA ITALIA. Jejím cílem je propojit jednotlivé aktivity a soutěže do programu, ve kterém se děti dozví něco nového o nejznámějších městech a místech Itálie.

Start začal ve městě Miláno, první body odborná porota udělila za nejlepší kostýmy ispirované mořem a jejich předvedení na módní přehlídce.

Pondělní dopoledne jsme zahájili soutěží ve skupinové plavbě na šlapadlech, která představovala trajekty mířící na ostrov Sardinie, v průběhu celého dne nacvičují rozlosované skupiny divadelní představení Romeo a Julie jako balet, muzikál, detektivní hru, sci-fi a veselohru. Tato aktivita představuje město Verona. Již se všichni těšíme na večer, jak nás děti pobaví svoji fantazií a originalitou.

                                                                                                                             V. Šimáčková, tř. učitelka 5. B

Aktuality

22. 11. fotografvání v MŠ

16. 11. 2017 – Aktuality Mateřské školy

 Vážení rodiče,  ve středu 22. 11. dopoledne bude v naší mateřské škole probíhat individuální fotografování dětí. Jedná se o balíček 3ks fotografií Vašeho dítěte na stylizovaném pozadí. Cena balíčku je...

Zobrazit více »

Nová tělocvična je v provozu

15. 11. 2017 – Aktuality Základní školy

Nová tělocvična je tedy v provozu a prodělává si své (jako každá jiná nová velká věc) dětské nemoci. Máme vše nové. Nejen budovu se složitou technologií, ale i sportovní náčiní, správce,...

Zobrazit více »

V pátek 3.11.2017 půjdeme do kina Radotín na film „Příšerňákovi“(3D).

2. 11. 2017 – Aktuality Školní družiny

Do kina  jde prvních 25  přihlášených   dětí. ( Přihlášení je potvrzeno emailem.)   Cena: 150,- zaplatit prosíme do 2.11. sraz:  v 16:45 ve školní družině  ( po dohodě lze přistoupit do...

Zobrazit více »

Jak to bude dál s hliníkem?

19. 10. 2017 – Aktivity jednotlivých tříd ZŠ

Na konci října by měl pan učitel Atexinger spolu s členy ekotýmu postupně obejít jednotlivé třídy a naposledy vybrat tříděný hliník. Proč naposledy? Důvodů je několik: Především jsme splnili náš cíl – žáci...

Zobrazit více »

Školní družina – podzimní prázdniny

17. 10. 2017 – Aktuality Školní družiny

Vzhledem k nenaplnění minimálního počtu zájemců ve dnech podzimních prázdnin, nebude školní družina v provozu.

Ocenění společnosti Scio