VIVA ITALIA – zprávy ze zahraničního výjezdu tříd 3. B a 5. B do Cesentico

13. 6. 2017 – Martin Šandor – Aktivity jednotlivých tříd ZŠ

12. 6. 2017, část 1.

Do Cesenatica jsme zdárně dojeli v sobotu 10. 6., přivítalo nás zde čisté teplé moře a azurové nebe, teplota se drží kolem 28 stupňů, ochlazuje nás s ale příjemný větřík. Takže zatím vládne ideální počasí.

V neděli jsme si šli prohlédnout městečko, kde jsme obdivovali barevné plachty na plachetnicích, které jsou pro Cesenatico charakteristické, a nakoupili pohledy a suvenýry.

Potom se již rozjela soutěž, která nás bude provázet celým pobytem, nazvali jsme ji VIVA ITALIA. Jejím cílem je propojit jednotlivé aktivity a soutěže do programu, ve kterém se děti dozví něco nového o nejznámějších městech a místech Itálie.

Start začal ve městě Miláno, první body odborná porota udělila za nejlepší kostýmy ispirované mořem a jejich předvedení na módní přehlídce.

Pondělní dopoledne jsme zahájili soutěží ve skupinové plavbě na šlapadlech, která představovala trajekty mířící na ostrov Sardinie, v průběhu celého dne nacvičují rozlosované skupiny divadelní představení Romeo a Julie jako balet, muzikál, detektivní hru, sci-fi a veselohru. Tato aktivita představuje město Verona. Již se všichni těšíme na večer, jak nás děti pobaví svoji fantazií a originalitou.

                                                                                                                             V. Šimáčková, tř. učitelka 5. B

Aktuality

Třídní schůzky 22. 1. 2018

19. 1. 2018 – Aktuality Základní školy

Třídní schůzky se uskuteční 22. 1. 2018 pro 1. stupeň od 17.30 a pro 2. stupeň od 18.00, pokud není s třídním učitelem domluven jiný termín.

Adaptační kurz pro předškoláky „Do školy jako do pohádky“

10. 1. 2018 – Aktuality Základní školy

   Také v letošním školním roce naše škola organizuje pro děti z mateřských školek, nastupující ve školním roce 2018/2019 do prvních tříd, kurz pro předškoláky.    Cílem kurzu je, na základě vzdělávacích...

Zobrazit více »

DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

8. 1. 2018 – Aktuality Základní školy

DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ na naší ZŠ i MŠ se budou konat ve dnech: 22.2. – čtvrtek ZŠ 9 – 13 hodin , MŠ 9 – 12 hodin a 27.3. –...

Zobrazit více »

Kino Radotín – 12.1. 2018

8. 1. 2018 – Aktuality Školní družiny

V pátek 12.1. 2018 půjdeme do kina Radotín  na  film „Čertoviny“ ( 2D).   Do kina půjde prvních 25 přihlášených dětí. Přihlašování bude probíhat pouze přes email   siganova.zsslivenec@seznam.cz, z kterého bude také...

Zobrazit více »

LOGOPEDIE

3. 1. 2018 – Aktuality Základní školy

Ve II.pololetí bude pokračovat kroužek kolektivní logopedické péče : „HRAJEME SI S ŘEČÍ“ Přihlášky zasílejte na e-mailovou adresu: iliscova@zsslivenec.cz Termín první lekce a variabilní symbol obdržíte po uzávěrce přihlášek 20.1.2018. Platbu...

Zobrazit více »

Ocenění společnosti Scio