VIVA ITALIA – zprávy ze zahraničního výjezdu tříd 3. B a 5. B do Cesentico

13. 6. 2017 – Martin Šandor – Aktivity jednotlivých tříd ZŠ

12. 6. 2017, část 1.

Do Cesenatica jsme zdárně dojeli v sobotu 10. 6., přivítalo nás zde čisté teplé moře a azurové nebe, teplota se drží kolem 28 stupňů, ochlazuje nás s ale příjemný větřík. Takže zatím vládne ideální počasí.

V neděli jsme si šli prohlédnout městečko, kde jsme obdivovali barevné plachty na plachetnicích, které jsou pro Cesenatico charakteristické, a nakoupili pohledy a suvenýry.

Potom se již rozjela soutěž, která nás bude provázet celým pobytem, nazvali jsme ji VIVA ITALIA. Jejím cílem je propojit jednotlivé aktivity a soutěže do programu, ve kterém se děti dozví něco nového o nejznámějších městech a místech Itálie.

Start začal ve městě Miláno, první body odborná porota udělila za nejlepší kostýmy ispirované mořem a jejich předvedení na módní přehlídce.

Pondělní dopoledne jsme zahájili soutěží ve skupinové plavbě na šlapadlech, která představovala trajekty mířící na ostrov Sardinie, v průběhu celého dne nacvičují rozlosované skupiny divadelní představení Romeo a Julie jako balet, muzikál, detektivní hru, sci-fi a veselohru. Tato aktivita představuje město Verona. Již se všichni těšíme na večer, jak nás děti pobaví svoji fantazií a originalitou.

                                                                                                                             V. Šimáčková, tř. učitelka 5. B

Aktuality

Bramborobraní

18. 9. 2017 – Aktuality Mateřské školy

Milé děti, milí rodiče, zveme Vás na BRAMBOROBRANÍ! ​​​​​ KDY :​ 19. září 2017 (úterý) od 16 hod. KDE : zahrada mateřské školy Čekají Vás soutěže inspirované bramborami, dále soutěž...

Zobrazit více »

Výsledky řádných voleb členů z řad zákonných zástupců žáků ve školské radě

14. 9. 2017 – Aktuality Základní školy

Volby proběhly během třídních schůzek 11. 9. 2017 (4. B – 12. 9. 2017) a bylo odevzdáno 218 hlasovacích lístků. Volební komise poté přepočítala hlasy s tímto výsledkem: ·         paní Lucie...

Zobrazit více »

Ředitelské volno

12. 9. 2017 – Aktuality Základní školy

Na pátek 29. 9. 2017 ředitelka školy vyhlašuje z organizačně-technických důvodů ředitelské volno.

Kino Radotín – 15.9. 2017

8. 9. 2017 – Aktuality Školní družiny

V pátek 15.9.2017 půjdeme do  kina  Radotín  na  film „ Letíme“  ( 2D).   Do kina  půjde prvních 25  přihlášených   dětí. ( Přihlášení je potvrzeno podpisem vychovatelky, popř. emailem.)   cena...

Zobrazit více »

Ocenění společnosti Scio