Zahráli jste si někdy na drumbeny?

14. 11. 2017 – Martin Šandor – Aktivity jednotlivých tříd ZŠ

My ano! Drumben je ekologický rytmický nástroj, buben, vyrobený z recyklovaného papíru. Jeho vrchní desku tvoří rezonanční překližka a vše je lepené lepidly na vodní bázi. Vynálezcem a tvůrcem drumbenu je Zdeněk Roller, který hudební workshopy pro třídy, převážně 1. stupně naší školy, také lektoroval.

Workshop pro jednu třídu trval 45 minut. Děti si nejen zahrály na bubny a zazpívaly písničku. Měly možnost poslechnout si i další zajímavý nástroj – didgeridoo – dechový hudební nástroj australských domorodců.

Za hrou na drumbeny nelze vidět jen obyčejné tlučení do bubnu. Hra na drumbeny u dětí posiluje zdravé sebevědomí, komunikaci v třídním kolektivu, respektování pravidel. Vede děti k pocitu sounáležitosti, vzájemnému naslouchání, radosti z úspěchu.

Pomocí drumbenů lze bojovat i proti agresivitě. Při hře se uvolňuje přebytečná energie, která by mohla vést až k nebezpečnému a nevhodnému chování mezi spolužáky ve škole.

Děti odcházely z workshopů nadšené, plné zajímavých a zážitků.

 

P. Chlumská

 

Aktuality

Pražské školáky trápí vši

8. 3. 2018 – Aktuality Základní školy

Pražské školáky trápí vši

Sběr papíru 7. 3. – 9. 3. 2018

22. 2. 2018 – Aktuality Základní školy

Sběr papíru proběhne od 7. 3. do 9. 3. 2018  před ZŠ Slivenec v čase od 7.00 do 7.50.

Den otevřených dveří

20. 2. 2018 – Aktuality Základní školy

Den otevřených dveří na ZŠ a MŠ Praha – Slivenec se bude konat ve čtvrtek 22.2. 2018 od 9,00 – 13,00 hodin. Zájemci budou mít možnost prohlédnout si prostory školy...

Zobrazit více »

Ocenění společnosti Scio