1. slivenecká zimní rodinná olympiáda

2. 3. 2018 – Martin Šandor – Aktivity Školní družiny

          Únorovým hitem byly olympijské hry, které sledovaly miliony lidí po celém světě. Olympijské nadšení neminulo ani naši družinu a tak jsme v  sobotu 17.2. uspořádali svou 1. sliveneckou zimní rodinnou olympiádu. Ani jsme k ní nepotřebovali led se sněhem a zasoutěžit si mohli i ti, kteří dané sporty nikdy nedělali.

V 9 hodin se v aule školy sešla soutěžní družstva, která kromě dětských závodníků měla vždy alespoň jednoho dospělého. Každý tým si také určil svoje jméno. Po registraci se nám jako na správné olympiádě představily jednotlivé soutěžní týmy, byla přinesena olympijská vlajka a pochodeň, představen maskot naší olympiády a přečten slib sportovců a rozhodčích. Už pohled na barevně sladěná rodinná družstva byl úžasný.

První disciplínou naší olympiády byl po zahájení biatlon, na který jsme se přesunuli na školní zahradu. Přesun na běžkách všichni zvládli celkem snadno, se střelbou si poradili s většími, či menšími úspěchy. Další inspirované disciplíny již probíhaly v aule a nové tělocvičně. Na závodníky zde čekal závod dvojbobů, rychlobruslení, curling, hokej, z lyžařských disciplín pak skoky a slalom. Všichni závodníci do jednotlivých disciplín šli s bojovým duchem, ale zároveň si vzájemně fandili, případně vypomáhali s organizací.

Po splnění všech soutěžních stanovišť si každý tým ještě namaloval svou vlastní vlajku. Bětka pak přítomné zabavila živým pexesem, Klára s Alenou zorganizovaly a vyfotily    „živé“ olympijské kruhy a všechny týmy si udělaly fotografii s olympijskou vlajkou, maskotem a pochodní. Mezitím probíhal další souboj – tentokrát s výpočetní technikou, která v tomto případě bohužel vyhrála. Výsledky jsme tak mohli vyhlásit a medaile s diplomy rozdat až v pondělí, ale všichni to vzali sportovně a náladu jim to nepokazilo. Vždyť i na olympiádě se předávají medaile s časovým odstupem. Na závěr jsme tedy alespoň „uhasili“ naši pochodeň a plni dojmů se rozloučili.

Příprava a organizace celé akce byla sice náročná, ale všichni přítomní zde dokázali vytvořit takovou atmosféru, že jsme si mohli říci : „Stálo to za to !“. Věříme, že účastníci naší 1. slivenecké zimní rodinné olympiády s námi souhlasí. Jako památka zůstanou medaile a diplomy, ale také krásné vzpomínky, řada fotografií a pěkné krátké video, které sestříhala Klára.

 

Aktuality

Havárie vody

12. 6. 2018 – Aktuality Základní školy

Škola dnes prožila dramatický den, netekla voda. Proto děti měly oběd na jednorázových talířkách, a proto byla učiněna i další opatření, jako telefonování rodičům, obstarání cisterny s pitnou vodou atd....

Zobrazit více »

Upozornění pro vstup do areálu hřiště

1. 6. 2018 – Aktuality Základní školy

Milí žáci, vážení rodiče, areál školy (zahrada) je pro Vás otevřen i v odpoledních hodinách v souvislosti s filosofií komunitní školy. Nicméně je důležité dodržovat jistá pravidla: nevstupovat po schodech na pavlače MŠ...

Zobrazit více »

Otvírání studánky Dobrá voda

29. 5. 2018 – Aktuality Školní družiny

Ve středu 30.5. si uděláme malý výlet  do  Holyně, kde budeme ve spolupráci s místním úřadem „otvírat“ studánku Dobrá voda, které jsme patronem. Mimo jiné  odebereme vzorky vody pro rozbor...

Zobrazit více »

Projekt EDISON opět na naší škole

29. 5. 2018 – Aktuality Základní školy

4. 6. – 8. 6. proběhne opět na naší škole projekt EDISON. Videovizitky studentů z jednotlivých zemí naleznete ZDE.

Pozvánka na zahradní slavnost MŠ

24. 5. 2018 – Aktuality Mateřské školy

Srdečně Vás zveme na zahradní slavnost mateřské školy. Zahradní slavnost

Ocenění společnosti Scio