Advent u Rybiček

12. 1. 2017 – Alexandra Winterová – Aktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017

Neděle 27. 11. 2016 nám přinesla začátek krásného předvánočního času – adventu. S adventem přišly chvíle tajemství a chvíle čekání na zázraky. Symbolem adventu byl adventní věnec, který jsme si v Rybičkách společně vyrobili, a adventní kalendář, který nám do vánočních prázdnin každý den přichystal jedno malé překvapení v podobě zábavných úkolů.

Advent byl také časem pohádek, příběhů a zpěvů. 7. 12. 2006 za námi přišel divadelní spolek s vánoční pohádkou „O tom, co se možná stalo“. Také za dětmi zavítal Mikuláš s andělem a čertem a přinesl jim nadílku. I přesto, že jsme třída nejmenších dětí, tak nikdo neplakal.

Již tradičně se naše MŠ zapojila do celorepublikového projektu Českého Ježíška – 9. 12. 2006 jsme vypustili balonky s přáním pro Ježíška. V období adventu jsou vždy dny krátké, příroda usíná. 12.12. 2016 za námi přišli odborníci z organizace Lesy ČR s ekovýchovným programem „Když les usíná“. Děti se dozvěděly, co se děje s přírodou, když noc přebírá vládu nad dnem. Součástí programu plného nočních zvířátek a jemných zvuků byla i malá zvířecí návštěva.

Třídu jsme si ozdobili v duchu adventu a Vánoc, poslouchali jsme a zpívali koledy, třídu jsme provoněli perníčky a ozdobili stromeček. Období adventu a Vánoc je také časem obdarování našich blízkých. Dárek rybiček byl v podobě vánoční besídky pro naše milované rodiče a prarodiče.

 

 

Aktuality

ZÁPIS DO ŠKOLNÍ DRUŽINY

1. 9. 2023 – Aktuality Školní družiny

Kdy?  V pondělí 4.9. od 7:30 do 11 hodin. Kde? : Ve školní jídelně. Jak? : Odevzdáním řádně vyplněného zápisního lístku a formuláře o zdravotních či jiných problémech dítěte.   Kde...

Zobrazit více »

Rozdělení žáků do 1. tříd 2023/2024

30. 5. 2023 – Aktuality Základní školy

Rozdělení žáků do 1. tříd 2023-2024

Ocenění společnosti Scio