Adventní čas u Klokánků

11. 1. 2018 – Olga Nováková – Aktivity jednotlivých tříd MŠAktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017,

V prosinci jsme navázali na listopadové tempo, a tak nám čas rychle plynul, což nejvíce těšilo děti, protože se Vánoc a hlavně Ježíška nemohly dočkat.
Adventní povídání jsme začali příběhem o svaté Barborce a svatém Mikuláši. S dětmi jsme si povídali o tom, co postavy Anděla a Čerta v Mikulášově družině mohou znamenat, představovat – povídali jsme si o dobru a zlu, o tom co je a co není správné. Děti se samy zamýšlely nad tím, zda byly celý rok hodné, co se jim podařilo a co méně, co si myslí, že by měly zlepšit a proč. Naučily jsme se společně čertovskou písničku a básničky pro Mikuláše, Anděla a Čerta. Stihli jsme to to jen tak tak, protože 5. prosince do školky Mikuláš se svojí, tentokrát velmi početnou, družinou skutečně dorazil. Mikuláš si zavolal každou holčičku nebo kluka k sobě. Ti se od Mikuláše dozvěděli, co se jim povedlo a čím mu udělali velkou radost, ale také co se jim nedařilo a jak moc zlobili. Všechny děti obdržely od Mikuláše dárek a navrch dostaly i dárek od čertů – svítící přívěsek s vyobrazením čerta. Děti byly spokojené a na některých byla vidět velká úleva, když už čerti odešli.:-)
Stejně jako v listopadu i v prosinci jsme zavítali do Barrandovské knihovny – tentokrát na Vánoční příběh o zrození Ježíška a na vánoční dílničku. Příběh byl prokládán známými vánočními písničkami a koledami, které jsme si společně zazpívali. Děti si pak v dílničce vyrobily přáníčko s andělem.
Po celý prosincový čas jsme se stále zabývali tradicemi spojenými s adventním časem – pečení cukroví a perníčků (ty jsme si také ve školce upekli a nazdobili – některými perníčky jsme si ozdobili stromeček ve školce a některé jsme snědli, byly vynikající :-), tvoření adventních věnců, zdobení stromečků, zpívání koled a vánočních písní, …
Předvánoční čas nám ukrátila divadelní představení. První byla pohádka „Oskárek ve vánočním balíčku“. Děti zhlédly krásné představení o zrození Ježíška. Další představení dětem ze školky předvedli jejich starší kamarádi ze školy. Dětem zahráli „Vánoční příběh“ a dále různé pohádky, např. „Červená Karkulka“, „Dvanáct měsíčků“.
Devatenáctého prosince jsme měli ve třídě Vánoční posezení i s rodiči. Takové malé společné „zastavení“ v předvánočním shonu. Děti rodičům zarecitovaly, zazpívaly i zatančily pro radost a potěšení. Pak si společně vyrobili betlémek, dekorativní stromeček z papíru, provázku a třpytek a také andílka z vlny. Pod stromeček dětem, protože byly asi moc a moc hodné, nadělil Ježíšek dárky, a tak bylo plno radosti.
A tak jsme se nenápadně, velmi rychle přiblížili ke konci měsíce, k očekávanému Štědrému večeru, kterého se děti už nemohly dočkat a jen stále počítaly, kolik dnů zbývá do Ježíška, kolikrát se ještě vyspí…:-).
Jedno těšení za chvilku skončí a začne další – už se těšíme na nové zážitky v roce 2018.
Všem přejeme šťastný, pohodový a radostný rok 2018.
Olina a Jana

Aktuality

Konzultační hodiny pro rodiče

17. 4. 2018 – Aktuality Základní školy

Konzultační hodiny pro rodiče – 23. 4 – 24. 4. 2018 od 14.00 do 18.00.

Online přenos – ptačí budka

16. 4. 2018 – Aktivity jednotlivých tříd ZŠAktuality Základní školy

Odkaz na vysílání zde: https://zs-slivenec.click2stream.com

Zprávy ze ŠvP druhých tříd

16. 4. 2018 – Aktuality Základní školy

Piráti ze 2. tříd vzkazují, že dorazili do hotelu Lesní chata v pořádku a všem posílají pozdrav. Žáci 2. tříd a paní učitelky

Přijímací talentové zkoušky – ZUŠ Na Popelce – pobočka Slivenec

13. 4. 2018 – Aktuality Základní školy

Výtvarný obor: úterý 29. května – 14:00 – 17:00 Hudební obor: pondělí 18. června – 13:30 – 17:00 (v hudebním oboru se na pobočce Slivenec vyučuje hra na klavír, flétnu,...

Zobrazit více »

Příměstský tábor

6. 4. 2018 – Aktuality Základní školy

Již čtyři roky škola nabízí nejen svým žákům příměstský tábor. Probíhá vždy několik týdnů v červenci. Letos škola účast na příměstském táboře opět organizuje, tentokrát na dva týdny od 9. července...

Zobrazit více »

Ocenění společnosti Scio