Adventní družina

21. 12. 2020 – Martin Šandor – Aktivity Školní družiny

Se znovuotevřením škol na konci listopadu začala postupně pro většinu přihlášených žáků znovu fungovat i školní družina. Nejprve pro první a druhé třídy, později i pro třetí.

Paní vychovatelky se snažily, aby i přes všechna omezení, připravily pro děti zajímavý program. Poslech četby, individuální i společné hry, nejrůznější výtvarné činnosti, vycházky …. zkrátka všemožné aktivity, které stávající opatření dovolovala.

V pátek 4. prosince proběhly v jednotlivých odděleních Čertovské dny. A samozřejmě nejvíce činnost družiny ovlivňovaly blížící se Vánoce. Děti svými výrobky zdobily okna, třídy i chodby školy. Vyráběly nejrůznější vánoční přání, ozdoby, bambulové andělíčky, hvězdy a hvězdičky, mýdla, ozdoby ze studeného porcelánu i vizovického těsta ……. Děti se seznamovaly také s nejrůznějšími vánočními tradicemi a zvyky, z nichž si některé prakticky vyzkoušely na třídních besídkách. Svá přání přidaly na obecní vánoční strom přání. Některá oddělení využívala i adventního kalendáře České televize. Zejména pak hry A-Z kvíz junior, ve které děti i vzájemně soutěžily. S využitím IT techniky probíhala soutěž mezi třídami a zároveň byla dodržena hygienická nařízení o rozdělení jednotlivých tříd. V pátek 18. prosince děti také předaly sliveneckému domovu seniorů SeneCura vánoční přáníčka a papírové hvězdy, s přáním alespoň trochu potěšit jeho klienty.

 

 

 

 

 

Aktuality

Sběr papíru

23. 9. 2021 – Aktuality Základní školy

Příští týden bude opět sběr papíru. Kontejner bude přistaven už v pondělí (v úterý je volno), sběr bude probíhat od středy (29/9) do pátku (1/10) od 7.00 – 7.45.

Pěšky do školy

16. 9. 2021 – Aktivity jednotlivých tříd ZŠAktuality Základní školy

Osvětový projekt Pěšky do školy na podporu zdravé chůze a bezpečnějšího prostředí bez aut kolem škol probíhá pod záštitou MŠMT deseti krajských měst a je součástí aktivit Evropského týdne mobility. V roce 2020...

Zobrazit více »

Škola v přírodě

13. 9. 2021 – Aktuality Základní školy

 4.A dojela na ŠvP v pořádku.

Třídní schůzky 13.9.2021

9. 9. 2021 – Aktuality Základní školy

17:00 – 18:00 Třídní schůzky – I.A, I.B, II.A, II.B, III.A, III.B, IV.C, V.A, V.B 17:30 – 18:30 Třídní schůzky – VI.A, VI.B, VII.A, VII.B, VIII., IX.

Ocenění společnosti Scio