Aktivity Školní družiny

Školní družina před Velikonocemi

23. 4. 2019 – Martin Šandor

Blížící se Velikonoce se samozřejmě odrazily i v programu školní družiny. V jednotlivých odděleních se děti seznamovaly s historií a tradicemi Velikonoc a samozřejmě vyráběly různé velikonoční dekorace, staraly se o osení, zdobily…

Zobrazit více »

Vynášení Morany

17. 4. 2019 – Martin Šandor

Také letos jsme si společně vytvořili figurínu Morany. Protože nemáme v blízkosti školy žádnou řeku, kde se tradičně při vyprovázení zimy Morana topí, volíme další variantu – pálení. Letos jsme ji…

Zobrazit více »

Slivenecká krákorka

30. 3. 2019 – Martin Šandor

Ve středu 27.3. proběhlo ve školní družině finálové kolo naší pěvecké soutěže. Během měsíce března si každé oddělení uspořádalo své třídní kolo a do tohoto finálového nominovalo vždy dva soutěžící….

Zobrazit více »

Divadlo S+H

29. 3. 2019 – Martin Šandor

V úterý 26. března jsme se vypravili do divadla Spejbla a Hurvínka na představení Hurvínek mezi osly. Do Dejvic je to sice dlouhá cesta, ale to nás neodradilo. A udělali jsme…

Zobrazit více »

Návštěvy ve slivenecké knihovně

25. 3. 2019 – Martin Šandor

Od poloviny února jsme navštěvovali místní knihovnu, kde si pro nás paní knihovnice vždy připravila krásné povídání a čtení. V těchto návštěvách se postupně vystřídala všechna oddělení naší školní družiny.  

Mezigenerační setkávání pokračuje

22. 3. 2019 – Martin Šandor

Při únorovém setkání v domově seniorů, které proběhlo ve středu 20.2. jsme si připomněli právě probíhající masopustní období.                 A protože ke správnému masopustu patří i koláče, bylo téma tohoto setkání…

Zobrazit více »

Pokusohraní

11. 3. 2019 – Martin Šandor

Ve středu 6. března měly děti ve školní družině možnost zúčastnit se již tradičního Pokusohraní. Během odpoledne si mohly vyzkoušet nejrůznější jednoduché fyzikální i chemické pokusy nebo různé optické klamy….

Zobrazit více »

Školní družina v zimě

19. 2. 2019 – Martin Šandor

V zimním období příroda kolem nás zpomaluje svoje životní tempo. To však pro naší školní družinu neplatí. I během zimního období jsme měli stále napilno.             V předvánočním čase se kromě dílniček…

Zobrazit více »

Zimní radovánky

14. 2. 2019 – Martin Šandor

Začátek února nám konečně i ve Slivenci nadělil trochu sněhu. Tuto nadílku jsme samozřejmě náležitě využili. Děti vyzkoušely tradiční zimní radovánky – stavění sněhuláků i koulování, ale mohly si zahrát…

Zobrazit více »

Masopustní dílničky

4. 2. 2019 – Martin Šandor

V úterý 29. ledna měly děti možnost zapojit se do tradičních celodružinových masopustních dílniček a vyrobit si svou vlastní masku, kterou pak mohly využít i při sliveneckém (případně jiném) masopustním průvodu….

Zobrazit více »

Aktuality

Zahradní slavnost

13. 6. 2019 – Aktuality Základní školy

zahradní slavnost

Škola v přírodě – BENECKO (I.A, I.C, II.A)

3. 6. 2019 – Aktuality Základní školy

I.A, I.C, II.A úspěšně dorazili na školu v přírodě do Krkonoš.

Online přenos – ptačí budka

29. 5. 2019 – Aktuality Základní školy

Přímý přenos z kamery ZŠ Slivenec

1. charitativní dětský bazárek

14. 5. 2019 – Aktuality Základní školy

Unie rodičů při ZŠ a MŠ Slivenec Vás zve 19. 5. 2019 na 1. charitativní dětský bazárek.   Pozvánka

Kontakt během 6. 5. – 9. 5. 2019 – OMEZENÝ PROVOZ

6. 5. 2019 – Aktuality Základní školy

V případě,  že budete potřebovat kontaktovat školu během OMEZENÉHO PROVOZU 6. 5 – 9. 5. 2019, volejte na tel. číslo 777 764 391.

Ocenění společnosti Scio