Aktivity Školní družiny

V době karantény

27. 5. 2020 – Martin Šandor

Když bylo na začátku března vyhlášeno celostátní uzavření škol kvůli šířící se epidemii onemocnění covid-19, očekávali jsme, že se po 14 dnech znovu všichni vrátíme zpět do školy. Realita však…

Zobrazit více »

Děti seniorům

25. 5. 2020 – Martin Šandor

Na začátek března bylo plánováno také další setkání dětí s klienty domova SeneCura, kdy jsme chtěli společně tvořit květinové obrázky. V té době však byl již domov pro návštěvy z bezpečnostních protiepidemických důvodů…

Zobrazit více »

Jarní návštěvy v knihovně

18. 3. 2020 – Martin Šandor

Od března se znovu měla začít pravidelně střídat jednotlivá oddělení v návštěvách místní knihovny. Vzhledem k vyhlášeným protiepidemickým opatřením to před uzavřením škol bohužel zvládla pouze oddělení dvě. Alespoň ta si…

Zobrazit více »

Masopustní dílničky

2. 3. 2020 – Martin Šandor

Během února se děti i ve školní družině seznamovaly s tradičními lidovými zvyky masopustu. V úterý 25. února pak měly možnost si při již tradičních masopustních dílničkách vyrobit nejrůznější škrabošky….

Zobrazit více »

Vernisáž v domově SeneCura

19. 2. 2020 – Martin Šandor

Ve středu 12. února se celá naše školní družina zúčastnila vernisáže ve sliveneckém domově SeneCura. Do přípravy této výstavy se zapojila všechna naše oddělení, ve kterých děti vytvářely nejrůznější obrázky….

Zobrazit více »

Pokusohraní

13. 2. 2020 – Martin Šandor

V úterý 11. února si děti při tradičním „Pokusohraní“ mohly vyzkoušet nejrůznější jednoduché fyzikální a chemické pokusy. Zábavnou formou se zde seznamovaly například se statickou elektřinou, zákonem akce a reakce, povrchovým…

Zobrazit více »

Společná setkávání v domově SeneCura – leden, únor

8. 2. 2020 – Martin Šandor

I v novém kalendářním roce jsme pokračovali v pravidelných společných setkáních s klienty sliveneckého domova SeneCura. Děti byly naprosto úžasné. Bylo krásné pozorovat, jak se jim na tvářích klientů daří probouzet úsměvy. V lednu…

Zobrazit více »

Trocha historie nikoho nezabije

12. 1. 2020 – Martin Šandor

Nový kalendářní rok jsme ve školní družině začali již tradičním programem „Trocha historie nikoho nezabije“, při kterém si žáci prohlédli interiér sliveneckého kostela s vystaveným betlémem a krátce se seznámili s historií…

Zobrazit více »

My tři králové jdeme k Vám …..

9. 1. 2020 – Martin Šandor

Začátkem ledna proběhl jubilejní 20. ročník celonárodní charitativní Tříkrálové sbírky Po celé republice vyrazilo na koledu na 24 000 skupinek se zapečetěnými kasičkami. Jednu z nich, i když ne zrovna klasicky tříčlennou,…

Zobrazit více »

Betlémské světlo pro Slivenec

27. 12. 2019 – Martin Šandor

V pondělí 23. prosince se skupina dětí vydala na malé vánoční putování. Naším hlavním cílem bylo přivézt Betlémské světlo pro Slivenec. Na Pohořelci jsme si v útulné kavárně pochutnali na horké čokoládě,…

Zobrazit více »

Aktuality

Výpadek pevné telefonní linky

11. 5. 2021 – Aktuality Základní školy

Z důvodu poruchy pevných telefonních linek v ZŠ Slivenec pro kontaktování školy použijte mobilní číslo +420 734 319 631, Edupage ZŠ Slivenec případně Email ZŠ Slivenec

Rozhodnutí o přijetí/nepřijetí do 1. třídy na školní rok 2021/2022

30. 4. 2021 – Aktuality Základní školy

Rozhodnutí o přijetí-nepřijetí do 1. třídy na šk. rok 2021-2022

Organizace provozu školy od 12. 4. 2021

8. 4. 2021 – Aktuality Základní školy

Vážení rodiče, zde naleznete předběžné informace týkající se návratu žáků 1. stupně ZŠ a dětí předškolních tříd MŠ do školy od 12. 4. 2021. PŘEDŠKOLNÍ TŘÍDY MŠ: – prezenční vzdělávání...

Zobrazit více »

Virtuální prohlídka ZŠ a MŠ Praha – Slivenec

19. 3. 2021 – Aktuality Základní školy

Milí rodiče, protože v letošním školním roce z důvodu uzavření škol není možné uskutečnit den otevřených dveří, přijměte tedy alespoň pozvání k virtuální prohlídce některých prostor slivenecké základní školy i...

Zobrazit více »

Zápis do 1. tříd pro školní rok 2021/2022

6. 3. 2021 – Aktivity jednotlivých tříd ZŠ

Termín zápisu: 3. 4. 2021 – 18. 4. 2021 Vážení rodiče, zápis k povinné školní docházce pro školní rok 2021/2022, vzhledem k nejasnému vývoji ohledně přítomnosti žáků ve škole, proběhne distančním...

Zobrazit více »

Ocenění společnosti Scio