Arcivévoda Ferdinand II. Habsburský

26. 2. 2018 – Martin Šandor – Aktivity jednotlivých tříd ZŠ

23. února navštívili žáci VIII. třídy v rámci výuky dějepisu výstavu Arcivévoda Ferdinand II. Habsburský. Tato výstava byla uspořádána k 470. výročí příjezdu syna českého a uherského krále Ferdinanda I. do Čech.  Důvodem jeho příjezdu bylo zastupování zájmů jeho otce i celé habsburské monarchie. Žáci si pozorně výstavu prohlédli, během návštěvy si pořizovali poznámky. Zjistili např., že významné místo v historii arcivévodovi náleží jako vášnivému sběrateli, že vybudoval jednu z největších knihoven ve střední Evropě a vynikající sbírku zbrojí slavných mužů. Během výstavy se žáci mohli seznámit s více než tři sty exponáty, od obrazů přes vzácné předměty uměleckého řemesla, s renesanční zbrojí, cennými listinami, vlastnoručně psanými dopisy, s přírodninami a kuriozitami z jeho sbírek nebo s předměty arcivévodovy osobní potřeby a jeho rodiny………Pro žáky byla výstava velmi zajímavá a její návštěva rozhodně rozšířila znalosti dětí v učivu dějepisu.

Mgr. Petra Levá, třídní učitelka

Eva Knapová, asistentka pedagoga

 

Aktuality

Havárie vody

12. 6. 2018 – Aktuality Základní školy

Škola dnes prožila dramatický den, netekla voda. Proto děti měly oběd na jednorázových talířkách, a proto byla učiněna i další opatření, jako telefonování rodičům, obstarání cisterny s pitnou vodou atd....

Zobrazit více »

Upozornění pro vstup do areálu hřiště

1. 6. 2018 – Aktuality Základní školy

Milí žáci, vážení rodiče, areál školy (zahrada) je pro Vás otevřen i v odpoledních hodinách v souvislosti s filosofií komunitní školy. Nicméně je důležité dodržovat jistá pravidla: nevstupovat po schodech na pavlače MŠ...

Zobrazit více »

Otvírání studánky Dobrá voda

29. 5. 2018 – Aktuality Školní družiny

Ve středu 30.5. si uděláme malý výlet  do  Holyně, kde budeme ve spolupráci s místním úřadem „otvírat“ studánku Dobrá voda, které jsme patronem. Mimo jiné  odebereme vzorky vody pro rozbor...

Zobrazit více »

Projekt EDISON opět na naší škole

29. 5. 2018 – Aktuality Základní školy

4. 6. – 8. 6. proběhne opět na naší škole projekt EDISON. Videovizitky studentů z jednotlivých zemí naleznete ZDE.

Pozvánka na zahradní slavnost MŠ

24. 5. 2018 – Aktuality Mateřské školy

Srdečně Vás zveme na zahradní slavnost mateřské školy. Zahradní slavnost

Ocenění společnosti Scio