Betlémské světlo nejen pro Slivenec

3. 1. 2023 – Martin Šandor – Aktivity Školní družiny

První den vánočních prázdnin (pátek 23. prosince) vyrazila ráno skupinka dětí na předvánoční procházku Prahou. Jejich hlavním cílem však bylo donést do Slivence plamínek betlémského světla. Pro ten děti vyrazily na Pražský hrad.

Na Pohořelci si děti nejprve pochutnaly v místní kavárně na výborné horké čokoládě nebo domácí limonádě. Dále pokračovaly do katedrály svatého Víta, Václava a Vojtěcha. Zde na ně čekalo nemilé překvapení – oproti předchozím letům zde Betlémské světlo ještě nebylo. Po krátkém hledání náhradního řešení se skupina vypravila do nedalekého arcibiskupského paláce, kde děti plamínek získaly. Také si zde zazpívaly koledu, chvilku odpočinuly a nasvačily se. Při odchodu pak na Hradčanském náměstí sledovaly výměnu stráží. Dále pokračovaly přes Malou Stranu na Křižovnické náměstí. Zde na děti již čekal otec Tomáš Gregůrek z Rytířského řádu Křižovníků s červenou hvězdou. Ten je krátce seznámil s historií kostela i řádu, který je spjatý také se Slivencem. Po krátké prohlídce kostela děti předaly otci Tomášovi plamínek Betlémského světla. Potom si ještě mohly prohlédnout některé prostory kláštera. Pak se vydaly na zpáteční cestu do Slivence. Cestou si ještě udělaly zastávku na jídlo. Po půl čtvrté dorazily zpět do Slivence. S sebou dovezly v několika lampičkách i plamínek Betlémského světla, který si pak následující podvečer přišlo připálit cca 340 lidí nejen ze Slivence a Holyně.

 

Aktuality

ZÁPIS DO ŠKOLNÍ DRUŽINY

1. 9. 2023 – Aktuality Školní družiny

Kdy?  V pondělí 4.9. od 7:30 do 11 hodin. Kde? : Ve školní jídelně. Jak? : Odevzdáním řádně vyplněného zápisního lístku a formuláře o zdravotních či jiných problémech dítěte.   Kde...

Zobrazit více »

Rozdělení žáků do 1. tříd 2023/2024

30. 5. 2023 – Aktuality Základní školy

Rozdělení žáků do 1. tříd 2023-2024

Ocenění společnosti Scio