Na začátku měsíce března jsme uzavírali téma „Vesmírná dobrodružství“ z předchozího měsíce. Věnovali jsme se souhvězdím na noční obloze, pojmenování a postavení planet ve vesmíru a dokončování výtvarných projektů, které zdobily naše nástěnky. Po vesmírných dobrodružstvích zaplavili naši třídu oblíbení dinosauři. A pak už nastal čas na karnevalové veselí. 14. března jsme se převlékli do karnevalových masek a vítali jsme jaro karnevalovým rejem v aule. Se zimou jsme se definitivně rozloučili o dva dny později již zaběhlou tradicí „Vynášení Morany“. Za zpěvu písní jsme vyrazili na procházku po Slivenci a na školní zahradě jsme předali Moranu větru. Za jarní přírodou jsme začali podnikat výpravy do  Chuchelského háje, na kopec Trpec nebo na hřiště za Farou. 23. 3. se naše třída také zapojila do 18. ročníku mezinárodního projektu Noc s Andersenem, který slouží k podpoře dětského čtení. Tentokrát nás večerem provázela knížka „Povídání o pejskovi a kočičce“. V pohádce „O pejskovi a kočičce, jak myli podlahu“ se ze Šárky stala kočička a ze Saši pejsek. Hodně jsme se u toho všichni nasmáli. Místo dortu jsme upekli mafinky a děti si vyrobily loutky pejska a kočičky, se kterými mohly hrát své divadélko. Na konci měsíce nám už klepaly na dveře Velikonoce. Věnovali jsme se velikonočním tradicím, převlekli jsme se do barev „Pašijového týdne“, vyrobili jsme si velikonoční dekorace, zasadili osení a provoněli třídu tradičním velikonočním pečením. Také jsme mohli ukázat, jak báječná třída jsme paní učitelce Klárce, která u nás byla týden na stáži.

Aktuality

Seznam přijatých dětí do MŠ na školní rok 2019/20

16. 6. 2019 – Aktuality Mateřské školy

Seznam přijatých dětí do MŠ 2019/20

Zahradní slavnost

13. 6. 2019 – Aktuality Základní školy

zahradní slavnost

Škola v přírodě – BENECKO (I.A, I.C, II.A)

3. 6. 2019 – Aktuality Základní školy

I.A, I.C, II.A úspěšně dorazili na školu v přírodě do Krkonoš.

Online přenos – ptačí budka

29. 5. 2019 – Aktuality Základní školy

Přímý přenos z kamery ZŠ Slivenec

1. charitativní dětský bazárek

14. 5. 2019 – Aktuality Základní školy

Unie rodičů při ZŠ a MŠ Slivenec Vás zve 19. 5. 2019 na 1. charitativní dětský bazárek.   Pozvánka

Ocenění společnosti Scio