Zdravíme z Krokodýlků s dalšími zprávičkami. Některé březnové dny nám přinesly teplé prosluněné počasí, které nám umožnilo vyrazit na hřiště u našeho oblíbeného kopce Trpce a na hřiště Za Farou. Děti si také mohly užívat školní zahradu a prozkoumávat dvě nové chýše. V pátek 8. března nás mile překvapil náš kamarád Štěpánek, který přinesl všem děvčatům kytičku k MDŽ. V měsíci březnu nás provázelo téma: „Huráá, škola volááá“. V prvním týdnu jsme se věnovali výrobě kulis k dramatizaci básně „Kuřátko v obilí“, kterou jsme pilně nacvičili a předvedli všem zúčastněným na akci „Noc s Andersenem.“ Děti si upevňovaly znalosti o geometrických tvarech. Skupinově jsme vytvářeli roboty z geometrických tvarů a pojmenovávali je. Děti si vyslechly zábavný příběh o geometrických tvarech, který sloužil jako inspirace pro další skupinovou práci a to, kresbu a vymýšlení vlastního příběhu. Některé dny nás provázelo téma rodiny a vlastní osoby. Děti vzpomínaly na jména členů rodiny a také na to, jak se samy jmenují ( šablony svých jmen vysypávaly mákem). O máku jsme se naučili novou písničku „Čížečku, čížečku.“ Dále jsme si povídali o nebezpečí, které může nastat, když se děti ztratí a že je důležité znát svoji adresu domů. 21.března jsme společně přivítali jaro, děti se zamýšlely nad tím, jaké znaky jaro provází. Celý měsíc putoval náš kamarád Ferda po různých výletech s dětmi, a tak jsme měli každý týden zpestřený vyprávěním o zážitcích s Ferdou. V březnu jsme zavedli „mazací čtvrtky“ , kdy si děti samy mažou pečivo. Program ve školce nám doplnily další různé akce např. divadlo „Princezna na hrášku“, angličtina s Allison, kurz pro předškoláky nebo také Noc s Andersenem. Společný večer a noc jsme si moc užili – akce byla zahájena u Klokanů naším divadelním představením „Kuřátko v obilí“, poté jsme si poslechli čtení paní Saudkové. Po přečtených pohádkách jsme se vydali na cestu za hledáním ztracených písmenek, které jsme získávali plněním různých zábavných úkolů, a protože nám všem pořádně vyhládlo, tak jsme se vrhli na všechny ty dobroty, které jste nám donesli. Po vydatném občerstvení přišla největší legrace v podobě sprchování. Nakonec jsme se všichni zachumlali do postýlek a u poslechu pohádek jsme usnuli.

 

Aktuality

Přijímací zkoušky – ZUŠ Na Popelce – pobočka Slivenec

25. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

(Doporučujeme přečíst: http://www.zusnapopelce.cz/cs/ informace-slivenec-ho ) Bez předchozího vyplnění online přihlášky není možné se přijímací zkoušky zúčastnit. Elektronickou přihlášku (prosíme i s háčky a čárkami nad písmeny) pro všechny obory vyplňte zde:  http://www.zusnapopelce.cz/cs/ prihlaska  nejpozději...

Zobrazit více »

Podmínky konání zájmových aktivit v učebnách od 25.5.2020

22. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

Oznamujeme Vám, že od 25. 5. 2020 opět zpřístupňujeme nájemcům učebny školy za účelem konání kroužků pro děti. V případě, že projevíte o pronájem zájem, zavazujete se do odvolání dodržovat následující:...

Zobrazit více »

Podmínky konání zájmových aktivit od 11. 5. 2020

12. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

Oznamujeme Vám, že od 11. 5. 2020 opět zpřístupňujeme nájemcům školy velkou i malou tělocvičnu za účelem sportovních aktivit. V případě, že projevíte o pronájem zájem, zavazujete se do odvolání dodržovat...

Zobrazit více »

Podmínky ochrany zdraví a provozu ZŠ a MŠ v období školního roku 2019/2020

3. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

ZŠ – podmínky ochrany zdraví a provozu pro období šk. roku 2019-2020 MŠ – podmínky ochrany zdraví a provozu pro období šk. roku 2019-2020 Čestné prohlášení

Rozhodnutí o přijetí žáků do 1. ročníku pro šk. rok 2020/2021

1. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

Rozhodnutí o přijetí žáků do 1. ročníku pro šk. rok 2020/2021

Ocenění společnosti Scio