Zdravíme z Krokodýlků s dalšími zprávičkami. Některé březnové dny nám přinesly teplé prosluněné počasí, které nám umožnilo vyrazit na hřiště u našeho oblíbeného kopce Trpce a na hřiště Za Farou. Děti si také mohly užívat školní zahradu a prozkoumávat dvě nové chýše. V pátek 8. března nás mile překvapil náš kamarád Štěpánek, který přinesl všem děvčatům kytičku k MDŽ. V měsíci březnu nás provázelo téma: „Huráá, škola volááá“. V prvním týdnu jsme se věnovali výrobě kulis k dramatizaci básně „Kuřátko v obilí“, kterou jsme pilně nacvičili a předvedli všem zúčastněným na akci „Noc s Andersenem.“ Děti si upevňovaly znalosti o geometrických tvarech. Skupinově jsme vytvářeli roboty z geometrických tvarů a pojmenovávali je. Děti si vyslechly zábavný příběh o geometrických tvarech, který sloužil jako inspirace pro další skupinovou práci a to, kresbu a vymýšlení vlastního příběhu. Některé dny nás provázelo téma rodiny a vlastní osoby. Děti vzpomínaly na jména členů rodiny a také na to, jak se samy jmenují ( šablony svých jmen vysypávaly mákem). O máku jsme se naučili novou písničku „Čížečku, čížečku.“ Dále jsme si povídali o nebezpečí, které může nastat, když se děti ztratí a že je důležité znát svoji adresu domů. 21.března jsme společně přivítali jaro, děti se zamýšlely nad tím, jaké znaky jaro provází. Celý měsíc putoval náš kamarád Ferda po různých výletech s dětmi, a tak jsme měli každý týden zpestřený vyprávěním o zážitcích s Ferdou. V březnu jsme zavedli „mazací čtvrtky“ , kdy si děti samy mažou pečivo. Program ve školce nám doplnily další různé akce např. divadlo „Princezna na hrášku“, angličtina s Allison, kurz pro předškoláky nebo také Noc s Andersenem. Společný večer a noc jsme si moc užili – akce byla zahájena u Klokanů naším divadelním představením „Kuřátko v obilí“, poté jsme si poslechli čtení paní Saudkové. Po přečtených pohádkách jsme se vydali na cestu za hledáním ztracených písmenek, které jsme získávali plněním různých zábavných úkolů, a protože nám všem pořádně vyhládlo, tak jsme se vrhli na všechny ty dobroty, které jste nám donesli. Po vydatném občerstvení přišla největší legrace v podobě sprchování. Nakonec jsme se všichni zachumlali do postýlek a u poslechu pohádek jsme usnuli.

 

Aktuality

Sběr papíru 27/11 – 29/11 od 7:00 – 7:45

12. 11. 2019 – Aktuality Základní školy

Sběr papíru 27/11 – 29/11 od 7:00 – 7:45

Stávka

4. 11. 2019 – Aktivity jednotlivých tříd ZŠAktuality Základní školy

Vážení rodiče, většina pedagogických zaměstnanců naší školy se rozhodla zapojit do jednodenní stávky vyhlášené Českomoravským odborovým svazem pracovníků ve školství. Z tohoto důvodu se dne 6. 11. nebude konat výuka v základní...

Zobrazit více »

2. charitativní dětský bazárek

4. 11. 2019 – Aktuality Základní školy

2. charitativní dětský bazárek

Soutěž o nejlepší halloweenské strašidlo

25. 10. 2019 – Aktuality Základní školy

Žákovský parlament vyhlašuje soutěž o nejlepší halloweenské strašidlo. Najděte nepotřebné staré harampádí, odstřižky, odřezky a poskládejte halloweenské strašidlo. Na výrobě strašidla může pracovat každý sám nebo s kamarády ve skupině....

Zobrazit více »

Pro nezájem nebude během podzimních prázdnin školní družina v provozu.

24. 10. 2019 – Aktuality Školní družiny

Pro nezájem nebude během podzimních prázdnin školní družina v provozu.

Ocenění společnosti Scio