Celodenní výlet – Lhotka u Mělníka

21. 5. 2019 – Martin Šandor – Aktivity Školní družiny

V sobotu 18. května jsme ve spolupráci s DDM Praha 5 vyrazili na celodenní výlet vlakem do Lhotky u Mělníka, kde byla pro děti připravena spousta zábavných pohádkových soutěží.

Původně jsme měli vyrážet ze Smíchovského nádraží před půl devátou paním vláčkem. Bohužel lokomotiva měla poruchu, a tak jsme si na odjezd museli trochu počkat. Dlouhou chvíli jsme si na nástupišti krátili nejprve konzumací dobrot ze svých batohů a následně různými hrami. Nakonec se organizátorům podařilo zajistit náhradní vlak, a tak jsme mohli vyrazit.

Hned po příjezdu do Lhotky jsme se rozdělili na několik skupin a vydali se plnit množství úkolů a soutěží, které zde byly připraveny. Celá akce – „Záchrana pohádkové říše“ –  měla připomenout před nedávnem zesnulého režiséra Václava Vorlíčka. Děti tak čekaly úkoly a soutěže tematicky spojené především s filmy tohoto režiséra. Během dne tak např.  hledaly brýle jako Mach a Šebestová, míchaly lektvary a plnily další úkoly jako Saxana, budily princeznu, hledaly cestu k ptáku Ohnivákovi, jely na kánoi k vodníkovi z filmu Jak utopit doktora Mráčka a plnily spousty dalších úkolů a soutěží. Na místě nechyběly ani oblíbené skákací „hrady“.

Za několik splněných stanovišť si děti mohly vyzvednout a opéct buřta a pokud měly splněny téměř všechny úkoly, byly zařazeny do slosování o ceny. Na dvě naše dívky se při slosování usmálo štěstí a získaly krásné knížky. Zpět do Prahy jsme se pak opět vraceli vláčkem. Na Smíchovském nádraží jsme si pak ještě domluvily prohlídku lokomotivy, která náš vlak táhla.

Naše poděkování patří všem organizátorům z pražských DDM i maminkám, které pomáhaly jako doprovod.

 

Aktuality

INFORMACE K PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ OD 11. LEDNA 2021 DO 22. LEDNA 2021

10. 1. 2021 – Aktuality Základní školy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy  Informuje, že provoz škol a školských zařízení v období od 11. do 22. ledna i nadále probíhá ve stejném režimu jako v období od...

Zobrazit více »

Kontakt na školu během podzimních prázdnin

26. 10. 2020 – Aktuality Základní školy

V případě,  že budete potřebovat kontaktovat školu během podzimních prázdnin, volejte na tel. číslo 734 319 631

Pravidla soutěže o nejlepší halloweenskou dýni

23. 10. 2020 – Aktuality Základní školy

1. Žákovský parlament vyhlašuje soutěž o nejlepší halloweenskou dýni žáků ZŠ a MŠ Praha – Slivenec. 2. Soutěžních fotografie je třeba zaslat do neděle 1. listopadu 2020 (včetně). 3. Hlasování...

Zobrazit více »

Žádost o ošetřovné – aktuální informace

22. 10. 2020 – Aktuality Základní školy

Vážení rodiče, na odkazu níže naleznete informace týkající se žádosti o ošetřovné pro rodiče v případě uzavření školského zařízení. Mgr. P. Chlumská   https://www.mpsv.cz/web/cz/osetrovne

Mimořádné opatření MZ ČR účinné od 25. 9. 2020

27. 9. 2020 – Aktuality Základní školy

Vážení rodiče, v odkazu níže naleznete Mimořádné opatření MZ ČR účinné od 25. 9. 2020 do odvolání, týkající se testování osob, karanténních opatření a izolace. Zároveň je přiložené Čestné prohlášení,...

Zobrazit více »

Ocenění společnosti Scio