Delfínci v říjnu

21. 11. 2019 – Lenka Machová – Aktivity jednotlivých tříd MŠAktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017

Měsíc říjen byl pro Delfíny velice pestrý, a to nejen zásluhou zbarveného napadaného listí, ale především i činnostmi, které jsme společně zvládli. Nejprve jsme si prohlédli přírodu, dívali se a osahávali si vše, co je kolem nás na zahradě a v lese. Naučili jsme se druhy stromů, povídali si o zvířatech, poznávali ovoce a zeleninu všemi smysly. Vypravili jsme se společně se třídou Lvíčat do blízkého lesa a po cestě si děti pohrály na hřišti. Také jsme se zaměřili na výtvarnou a pracovní činnost. Děti měly možnost vyrobit si nejen vlastní společné mraveniště, naučit se a zdramatizovat básničku „Polámal se mraveneček“, nacvičit taneček na píseň „Měla babka“ (který Vám rodičům pak zatančily na slavnosti „Jablkohraní“), ale bylo toho mnohem více.

Druhá polovina měsíce října byla věnována všem barvám podzimu, které nám příroda přináší. Povídali jsme si o počasí, zdokonalil se v rozeznávání a pojmenování barev a řekli si, co jsou znaky podzimu. Všechny děti již znají a umí pojmenovat všechna 4 roční období. Vzhledem ke krásnému počasí, které v říjnu bylo, mnoho času jsme společně strávili na školní zahradě. Každý pátek jsme si měli možnost zahrát hry a zacvičit ve velké školní tělocvičně, pracovali s obrázky a knihami, zpívali jsme a tančili. V rámci pracovní a výtvarné výchovy jsme také nelenili. Zapouštěli jsme barvy, vyrobili si deštníky a papírové draky. Společně jsme se naučili báseň od Jiřího Žáčka „Pouštění draka“.

V počátku října jsme se rozloučili s naší učitelkou Šárkou. Děti byly celý měsíc moc šikovné, aktivity je bavily a jsme moc rádi, že mnohé, co se ve školce naučí, reprodukují i doma.

Všem rodičům děkujeme za jakoukoliv zpětnou vazbu, moc si toho vážíme.

 

Aktuality

INFORMACE K PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ OD 11. LEDNA 2021 DO 22. LEDNA 2021

10. 1. 2021 – Aktuality Základní školy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy  Informuje, že provoz škol a školských zařízení v období od 11. do 22. ledna i nadále probíhá ve stejném režimu jako v období od...

Zobrazit více »

Kontakt na školu během podzimních prázdnin

26. 10. 2020 – Aktuality Základní školy

V případě,  že budete potřebovat kontaktovat školu během podzimních prázdnin, volejte na tel. číslo 734 319 631

Pravidla soutěže o nejlepší halloweenskou dýni

23. 10. 2020 – Aktuality Základní školy

1. Žákovský parlament vyhlašuje soutěž o nejlepší halloweenskou dýni žáků ZŠ a MŠ Praha – Slivenec. 2. Soutěžních fotografie je třeba zaslat do neděle 1. listopadu 2020 (včetně). 3. Hlasování...

Zobrazit více »

Žádost o ošetřovné – aktuální informace

22. 10. 2020 – Aktuality Základní školy

Vážení rodiče, na odkazu níže naleznete informace týkající se žádosti o ošetřovné pro rodiče v případě uzavření školského zařízení. Mgr. P. Chlumská   https://www.mpsv.cz/web/cz/osetrovne

Mimořádné opatření MZ ČR účinné od 25. 9. 2020

27. 9. 2020 – Aktuality Základní školy

Vážení rodiče, v odkazu níže naleznete Mimořádné opatření MZ ČR účinné od 25. 9. 2020 do odvolání, týkající se testování osob, karanténních opatření a izolace. Zároveň je přiložené Čestné prohlášení,...

Zobrazit více »

Ocenění společnosti Scio