Delfínci v říjnu

21. 11. 2019 – Lenka Machová – Aktivity jednotlivých tříd MŠAktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017

Měsíc říjen byl pro Delfíny velice pestrý, a to nejen zásluhou zbarveného napadaného listí, ale především i činnostmi, které jsme společně zvládli. Nejprve jsme si prohlédli přírodu, dívali se a osahávali si vše, co je kolem nás na zahradě a v lese. Naučili jsme se druhy stromů, povídali si o zvířatech, poznávali ovoce a zeleninu všemi smysly. Vypravili jsme se společně se třídou Lvíčat do blízkého lesa a po cestě si děti pohrály na hřišti. Také jsme se zaměřili na výtvarnou a pracovní činnost. Děti měly možnost vyrobit si nejen vlastní společné mraveniště, naučit se a zdramatizovat básničku „Polámal se mraveneček“, nacvičit taneček na píseň „Měla babka“ (který Vám rodičům pak zatančily na slavnosti „Jablkohraní“), ale bylo toho mnohem více.

Druhá polovina měsíce října byla věnována všem barvám podzimu, které nám příroda přináší. Povídali jsme si o počasí, zdokonalil se v rozeznávání a pojmenování barev a řekli si, co jsou znaky podzimu. Všechny děti již znají a umí pojmenovat všechna 4 roční období. Vzhledem ke krásnému počasí, které v říjnu bylo, mnoho času jsme společně strávili na školní zahradě. Každý pátek jsme si měli možnost zahrát hry a zacvičit ve velké školní tělocvičně, pracovali s obrázky a knihami, zpívali jsme a tančili. V rámci pracovní a výtvarné výchovy jsme také nelenili. Zapouštěli jsme barvy, vyrobili si deštníky a papírové draky. Společně jsme se naučili báseň od Jiřího Žáčka „Pouštění draka“.

V počátku října jsme se rozloučili s naší učitelkou Šárkou. Děti byly celý měsíc moc šikovné, aktivity je bavily a jsme moc rádi, že mnohé, co se ve školce naučí, reprodukují i doma.

Všem rodičům děkujeme za jakoukoliv zpětnou vazbu, moc si toho vážíme.

 

Aktuality

Setkání rodičů a budoucích prvňáčků

10. 6. 2020 – Aktuality Základní školy

V pondělí 22. 6. v 15 hodin si Vás dovolujeme pozvat do AULY naší školy na organizační schůzku pro rodiče a zábavné odpoledne pro malé školáčky. Rodiče podepíší dokument o přijetí, obdrží...

Zobrazit více »

Přijímací zkoušky – ZUŠ Na Popelce – pobočka Slivenec

25. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

(Doporučujeme přečíst: http://www.zusnapopelce.cz/cs/ informace-slivenec-ho ) Bez předchozího vyplnění online přihlášky není možné se přijímací zkoušky zúčastnit. Elektronickou přihlášku (prosíme i s háčky a čárkami nad písmeny) pro všechny obory vyplňte zde:  http://www.zusnapopelce.cz/cs/ prihlaska  nejpozději...

Zobrazit více »

Podmínky konání zájmových aktivit v učebnách od 25.5.2020

22. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

Oznamujeme Vám, že od 25. 5. 2020 opět zpřístupňujeme nájemcům učebny školy za účelem konání kroužků pro děti. V případě, že projevíte o pronájem zájem, zavazujete se do odvolání dodržovat následující:...

Zobrazit více »

Podmínky konání zájmových aktivit od 11. 5. 2020

12. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

Oznamujeme Vám, že od 11. 5. 2020 opět zpřístupňujeme nájemcům školy velkou i malou tělocvičnu za účelem sportovních aktivit. V případě, že projevíte o pronájem zájem, zavazujete se do odvolání dodržovat...

Zobrazit více »

Podmínky ochrany zdraví a provozu ZŠ a MŠ v období školního roku 2019/2020

3. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

ZŠ – podmínky ochrany zdraví a provozu pro období šk. roku 2019-2020 MŠ – podmínky ochrany zdraví a provozu pro období šk. roku 2019-2020 Čestné prohlášení

Ocenění společnosti Scio