Delfínci v říjnu

21. 11. 2019 – Lenka Machová – Aktivity jednotlivých tříd MŠAktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017

Měsíc říjen byl pro Delfíny velice pestrý, a to nejen zásluhou zbarveného napadaného listí, ale především i činnostmi, které jsme společně zvládli. Nejprve jsme si prohlédli přírodu, dívali se a osahávali si vše, co je kolem nás na zahradě a v lese. Naučili jsme se druhy stromů, povídali si o zvířatech, poznávali ovoce a zeleninu všemi smysly. Vypravili jsme se společně se třídou Lvíčat do blízkého lesa a po cestě si děti pohrály na hřišti. Také jsme se zaměřili na výtvarnou a pracovní činnost. Děti měly možnost vyrobit si nejen vlastní společné mraveniště, naučit se a zdramatizovat básničku „Polámal se mraveneček“, nacvičit taneček na píseň „Měla babka“ (který Vám rodičům pak zatančily na slavnosti „Jablkohraní“), ale bylo toho mnohem více.

Druhá polovina měsíce října byla věnována všem barvám podzimu, které nám příroda přináší. Povídali jsme si o počasí, zdokonalil se v rozeznávání a pojmenování barev a řekli si, co jsou znaky podzimu. Všechny děti již znají a umí pojmenovat všechna 4 roční období. Vzhledem ke krásnému počasí, které v říjnu bylo, mnoho času jsme společně strávili na školní zahradě. Každý pátek jsme si měli možnost zahrát hry a zacvičit ve velké školní tělocvičně, pracovali s obrázky a knihami, zpívali jsme a tančili. V rámci pracovní a výtvarné výchovy jsme také nelenili. Zapouštěli jsme barvy, vyrobili si deštníky a papírové draky. Společně jsme se naučili báseň od Jiřího Žáčka „Pouštění draka“.

V počátku října jsme se rozloučili s naší učitelkou Šárkou. Děti byly celý měsíc moc šikovné, aktivity je bavily a jsme moc rádi, že mnohé, co se ve školce naučí, reprodukují i doma.

Všem rodičům děkujeme za jakoukoliv zpětnou vazbu, moc si toho vážíme.

 

Aktuality

Vánoční dílny

25. 11. 2019 – Aktuality Základní školy

12. 2019  13.30 – 15.30

Sběr papíru 27/11 – 29/11 od 7:00 – 7:45

12. 11. 2019 – Aktuality Základní školy

Sběr papíru 27/11 – 29/11 od 7:00 – 7:45

Stávka

4. 11. 2019 – Aktivity jednotlivých tříd ZŠAktuality Základní školy

Vážení rodiče, většina pedagogických zaměstnanců naší školy se rozhodla zapojit do jednodenní stávky vyhlášené Českomoravským odborovým svazem pracovníků ve školství. Z tohoto důvodu se dne 6. 11. nebude konat výuka v základní...

Zobrazit více »

2. charitativní dětský bazárek

4. 11. 2019 – Aktuality Základní školy

2. charitativní dětský bazárek

Ocenění společnosti Scio