Delfínci v říjnu

21. 11. 2019 – Lenka Machová – Aktivity jednotlivých tříd MŠAktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017

Měsíc říjen byl pro Delfíny velice pestrý, a to nejen zásluhou zbarveného napadaného listí, ale především i činnostmi, které jsme společně zvládli. Nejprve jsme si prohlédli přírodu, dívali se a osahávali si vše, co je kolem nás na zahradě a v lese. Naučili jsme se druhy stromů, povídali si o zvířatech, poznávali ovoce a zeleninu všemi smysly. Vypravili jsme se společně se třídou Lvíčat do blízkého lesa a po cestě si děti pohrály na hřišti. Také jsme se zaměřili na výtvarnou a pracovní činnost. Děti měly možnost vyrobit si nejen vlastní společné mraveniště, naučit se a zdramatizovat básničku „Polámal se mraveneček“, nacvičit taneček na píseň „Měla babka“ (který Vám rodičům pak zatančily na slavnosti „Jablkohraní“), ale bylo toho mnohem více.

Druhá polovina měsíce října byla věnována všem barvám podzimu, které nám příroda přináší. Povídali jsme si o počasí, zdokonalil se v rozeznávání a pojmenování barev a řekli si, co jsou znaky podzimu. Všechny děti již znají a umí pojmenovat všechna 4 roční období. Vzhledem ke krásnému počasí, které v říjnu bylo, mnoho času jsme společně strávili na školní zahradě. Každý pátek jsme si měli možnost zahrát hry a zacvičit ve velké školní tělocvičně, pracovali s obrázky a knihami, zpívali jsme a tančili. V rámci pracovní a výtvarné výchovy jsme také nelenili. Zapouštěli jsme barvy, vyrobili si deštníky a papírové draky. Společně jsme se naučili báseň od Jiřího Žáčka „Pouštění draka“.

V počátku října jsme se rozloučili s naší učitelkou Šárkou. Děti byly celý měsíc moc šikovné, aktivity je bavily a jsme moc rádi, že mnohé, co se ve školce naučí, reprodukují i doma.

Všem rodičům děkujeme za jakoukoliv zpětnou vazbu, moc si toho vážíme.

 

Aktuality

Rozdělení žáků do 1. tříd 2023/2024

30. 5. 2023 – Aktuality Základní školy

Rozdělení žáků do 1. tříd 2023-2024

Sběr papíru 7. – 9. 6. 2023

30. 5. 2023 – Aktuality Základní školy

Příští týden bude opět sběr papíru, probíhat bude od středy 7.6.2023 do pátku 9.6.2023 od 7.00 – 7.45.

Výsledky přijímacího řízení mateřské školy na školní rok 2023/2024

25. 5. 2023 – Aktuality Základní školy

Výsledky přijímacího řízení do MŠ na šk. rok 2023-2024

Výsledky zápisu do 1. tříd na školní rok 2023-2024

27. 4. 2023 – Aktuality Základní školy

Výsledky zápisu do 1. tříd na školní rok 2023-2024

Ocenění společnosti Scio