Měsíc únor opět přinesl do naší třídy mnoho nových a zajímavých aktivit a činností.

První únorový týden jsme se ještě věnovali zimním sportům a radovánkám. Děti měly prostor vyjádřit (slovně, kresbou, pomocí obrázků a pracovní činností), jaké sporty můžeme v tomto zimním období provozovat a které z nich jednotlivé děti baví. Byly jsme rády, že mnozí jezdí za sněhem na hory, kde nejen lyžují a bobují, ale také chodí na procházky, stavějí sněhuláky a koulují se. Pracovní a výtvarná činnost, kterou jste mohli vidět na nástěnkách naší modré třídy, byla také ovlivněna tímto tématem. Děti si vybarvily a vystřihly lyže, které pak nalepily na barevné papíry a zapíchly do „vatového “ sněhu. Také si všichni vytvořili zimní šálu, kde procvičovali jemnou motoriku provlékáním vlny dírami v papíru. Následně ji ještě vyzdobili razítky.

Dne 10. 2. jsme v naší MŠ přivítali zubní hygieničky, které dětem povídaly o tom, jak se správně o zuby starat. Každé z dětí se pod jejich vedením učilo, jak se čistí zuby krouživými pohyby a jak je důležité je čistit ze všech stran. Jako návaznost na tuto akci s názvem „Zdravé zuby“, jsme se společně podívali na krátký film pro děti „Byl jednou jeden život – ústa a zuby“.

Zbytek února byl u „Delfínků“ věnován především pohádkám, pohádkovým bytostem a knihám. Hráli jsme mnohé pohybové hry s pohádkovým zaměřením (na draky, běh pohádkovou říší, hledání pohádky podle popisu….). Četli jsme si pohádku „O dvanácti měsíčkách“ a další, především klasické české pohádky („Hrnečku vař „, „O koblížkovi“, „O kůzlátkách“….). Děti si velice užily společnou dramatizaci krátké pohádky „Boudo budko“, kde měl každý možnost si zahrát malou roli. Pracovali jsme s mnoha obrázky a knihami, děti přiřazovaly postavy ke správným pohádkám a pojmenovávaly je. Také si zahrály loutkové divadlo „O červené Karkulce“ s našimi maňásky.

Pracovní a výtvarná činnost byla opět pestrá. Delfínci si z různých tvarů sestavili a nalepili pohádkovou postavu dle vlastního výběru a fantazie. Společně jsme si vyrobili velkou „Ježibabu“ a pomocí spínacích špendlíků a pruhů látek ji oblékli. Tím si všichni procvičili jemnou motoriku a myslím, že se nám moc povedla. Když už jsme měli „Ježibabu“, nemohla chybět ani „Perníková chaloupka“. Každý si polepil tu svou papírovými perníčky a dle vlastní fantazie dokreslil a vybarvil.

Během našeho pohádkového času k nám do MŠ opět zavítalo divadlo, tentokrát již s jarním tématem plným písniček. Také mezi nás přišly paní zdravotnice s programem nazvaným „Malá plyšáková nemocnice“, kde si děti vyzkoušely, jak si správně nasadit zdravotní rukavice a roušky, jak se zabalit do termofolie a především, jak si správně mýt ruce. Děti byly nadšené a věřím, že o tom vyprávěly i doma.

V posledním týdnu měsíce února jsme se od pohádek na chvilku přenesli k oslavě „Masopustu“. Každý si vybarvil svou zvířecí masku, povídali jsme si o tradicích a oslavách tohoto svátku. Společně jsme s dětmi upekli tvarohové šátečky, které byly opravdu výborné. Snad měl i některý z rodičů šanci ochutnat. Tečkou za tímto svátkem bylo „Masopustní odpoledne“ v MŠ, které bylo plné nejrůznějších masek a soutěží. Na dětech bylo vidět, že si to užívali. Všem děkujeme za zpětnou vazbu.

Lenka a Katka, učitelky „Delfínků“.

Aktuality

ZÁPIS DO ŠKOLNÍ DRUŽINY

1. 9. 2023 – Aktuality Školní družiny

Kdy?  V pondělí 4.9. od 7:30 do 11 hodin. Kde? : Ve školní jídelně. Jak? : Odevzdáním řádně vyplněného zápisního lístku a formuláře o zdravotních či jiných problémech dítěte.   Kde...

Zobrazit více »

Rozdělení žáků do 1. tříd 2023/2024

30. 5. 2023 – Aktuality Základní školy

Rozdělení žáků do 1. tříd 2023-2024

Ocenění společnosti Scio