Den osmý z pohádkových Čestic

6. 11. 2017 – Lenka Bohuslavová – Aktivity jednotlivých tříd MŠAktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017, ,

Dnešní den nám počasí skutečně nepřálo – s přestávkami pršelo celý den. Naštěstí my jsme připraveni na vše – nic nás nezaskočí a nezastaví.

Dopoledne si naše děti užily místní paní učitelky při společných písničkách, hrách a čtení pohádky. Děti využily poslední den ke hrám s  místními stavebnicemi, ze kterých tvoří, staví krásné věci. Vzhledem k počasí vyrazili pouze na procházku.

Po obědě a odpočinku děti dostaly poslední královskou poštu, ze které byly nadšené a nosily na přečtení i předchozí pohledy a dopisy.

Odpolednem nás provázela pohádka „Zlatovláska“. Děti vytvářely ze čtvrtky a krepového papíru obličeje princezny Zlatovlásky  a Jiříka. Díla jsme vystavily v pohádkové galerii a odborná porota vybrala nejpovedenější výtvory, které byly oceněny. Odměnu si za snahu zasloužili všichni, a proto se pro každého nějaká odměna našla.

Děti byly celé nedočkavé na poklad, a tak jsme to již déle nezdržovaly. K ukrytému pokladu vedla doslova sladká cesta, která se v závěru zdramatizovala – děti nemohly ukrytý poklad nalézt. Nakonec však byl objeven a propuklo obrovské veselí a nadšení. Byla to poslední akce a sladká tečka našeho pohádkového pobytu.

Po večeři jsme společně sbalili zavazadla. Po večerní hygieně jsme dětem přečetly pohádku o Zlatovlásce, děti naposledy uložily do postýlek a popřály jim krásné sny.

Zítra na viděnou se těší nejen děti, ale i anděl Petronel Kája, čert Uriáš Drahuška a lesní víla Olinka.

Aktuality

Sběr papíru 27/11 – 29/11 od 7:00 – 7:45

12. 11. 2019 – Aktuality Základní školy

Sběr papíru 27/11 – 29/11 od 7:00 – 7:45

Stávka

4. 11. 2019 – Aktivity jednotlivých tříd ZŠAktuality Základní školy

Vážení rodiče, většina pedagogických zaměstnanců naší školy se rozhodla zapojit do jednodenní stávky vyhlášené Českomoravským odborovým svazem pracovníků ve školství. Z tohoto důvodu se dne 6. 11. nebude konat výuka v základní...

Zobrazit více »

2. charitativní dětský bazárek

4. 11. 2019 – Aktuality Základní školy

2. charitativní dětský bazárek

Soutěž o nejlepší halloweenské strašidlo

25. 10. 2019 – Aktuality Základní školy

Žákovský parlament vyhlašuje soutěž o nejlepší halloweenské strašidlo. Najděte nepotřebné staré harampádí, odstřižky, odřezky a poskládejte halloweenské strašidlo. Na výrobě strašidla může pracovat každý sám nebo s kamarády ve skupině....

Zobrazit více »

Pro nezájem nebude během podzimních prázdnin školní družina v provozu.

24. 10. 2019 – Aktuality Školní družiny

Pro nezájem nebude během podzimních prázdnin školní družina v provozu.

Ocenění společnosti Scio