Den osmý z pohádkových Čestic

6. 11. 2017 – Olga Nováková – Aktivity jednotlivých tříd MŠAktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017, ,

Dnešní den nám počasí skutečně nepřálo – s přestávkami pršelo celý den. Naštěstí my jsme připraveni na vše – nic nás nezaskočí a nezastaví.

Dopoledne si naše děti užily místní paní učitelky při společných písničkách, hrách a čtení pohádky. Děti využily poslední den ke hrám s  místními stavebnicemi, ze kterých tvoří, staví krásné věci. Vzhledem k počasí vyrazili pouze na procházku.

Po obědě a odpočinku děti dostaly poslední královskou poštu, ze které byly nadšené a nosily na přečtení i předchozí pohledy a dopisy.

Odpolednem nás provázela pohádka „Zlatovláska“. Děti vytvářely ze čtvrtky a krepového papíru obličeje princezny Zlatovlásky  a Jiříka. Díla jsme vystavily v pohádkové galerii a odborná porota vybrala nejpovedenější výtvory, které byly oceněny. Odměnu si za snahu zasloužili všichni, a proto se pro každého nějaká odměna našla.

Děti byly celé nedočkavé na poklad, a tak jsme to již déle nezdržovaly. K ukrytému pokladu vedla doslova sladká cesta, která se v závěru zdramatizovala – děti nemohly ukrytý poklad nalézt. Nakonec však byl objeven a propuklo obrovské veselí a nadšení. Byla to poslední akce a sladká tečka našeho pohádkového pobytu.

Po večeři jsme společně sbalili zavazadla. Po večerní hygieně jsme dětem přečetly pohádku o Zlatovlásce, děti naposledy uložily do postýlek a popřály jim krásné sny.

Zítra na viděnou se těší nejen děti, ale i anděl Petronel Kája, čert Uriáš Drahuška a lesní víla Olinka.

Aktuality

Prázdninový provoz MŠ

2. 7. 2018 – Aktuality Mateřské školy

V mateřské škole při ZŠ a MŠ Praha – Slivenec je provoz první 2 týdny, tzn. do 13. 7. 2018 v časech od 7 do 16 hodin. Pokud by někdo z rodičů měl...

Zobrazit více »

Kontakt během letních prázdnin

28. 6. 2018 – Aktuality Základní školy

V případě,  že budete potřebovat kontaktovat školu během letních prázdnin, volejte na tel. číslo 739 451 490

V pátek 29.6. bude školní družina v provozu do 14 hodin.

26. 6. 2018 – Aktuality Školní družiny

 V pátek 29.6. bude školní družina v provozu do 14 hodin.

Sportovní den

21. 6. 2018 – Aktivity jednotlivých tříd ZŠ

pondělí 25. 6. 2018 od 8:00h do cca 12:30h

Ocenění společnosti Scio