Den osmý z pohádkových Čestic

6. 11. 2017 – Lenka Bohuslavová – Aktivity jednotlivých tříd MŠAktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017, ,

Dnešní den nám počasí skutečně nepřálo – s přestávkami pršelo celý den. Naštěstí my jsme připraveni na vše – nic nás nezaskočí a nezastaví.

Dopoledne si naše děti užily místní paní učitelky při společných písničkách, hrách a čtení pohádky. Děti využily poslední den ke hrám s  místními stavebnicemi, ze kterých tvoří, staví krásné věci. Vzhledem k počasí vyrazili pouze na procházku.

Po obědě a odpočinku děti dostaly poslední královskou poštu, ze které byly nadšené a nosily na přečtení i předchozí pohledy a dopisy.

Odpolednem nás provázela pohádka „Zlatovláska“. Děti vytvářely ze čtvrtky a krepového papíru obličeje princezny Zlatovlásky  a Jiříka. Díla jsme vystavily v pohádkové galerii a odborná porota vybrala nejpovedenější výtvory, které byly oceněny. Odměnu si za snahu zasloužili všichni, a proto se pro každého nějaká odměna našla.

Děti byly celé nedočkavé na poklad, a tak jsme to již déle nezdržovaly. K ukrytému pokladu vedla doslova sladká cesta, která se v závěru zdramatizovala – děti nemohly ukrytý poklad nalézt. Nakonec však byl objeven a propuklo obrovské veselí a nadšení. Byla to poslední akce a sladká tečka našeho pohádkového pobytu.

Po večeři jsme společně sbalili zavazadla. Po večerní hygieně jsme dětem přečetly pohádku o Zlatovlásce, děti naposledy uložily do postýlek a popřály jim krásné sny.

Zítra na viděnou se těší nejen děti, ale i anděl Petronel Kája, čert Uriáš Drahuška a lesní víla Olinka.

Aktuality

Setkání rodičů a budoucích prvňáčků

10. 6. 2020 – Aktuality Základní školy

V pondělí 22. 6. v 15 hodin si Vás dovolujeme pozvat do AULY naší školy na organizační schůzku pro rodiče a zábavné odpoledne pro malé školáčky. Rodiče podepíší dokument o přijetí, obdrží...

Zobrazit více »

Přijímací zkoušky – ZUŠ Na Popelce – pobočka Slivenec

25. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

(Doporučujeme přečíst: http://www.zusnapopelce.cz/cs/ informace-slivenec-ho ) Bez předchozího vyplnění online přihlášky není možné se přijímací zkoušky zúčastnit. Elektronickou přihlášku (prosíme i s háčky a čárkami nad písmeny) pro všechny obory vyplňte zde:  http://www.zusnapopelce.cz/cs/ prihlaska  nejpozději...

Zobrazit více »

Podmínky konání zájmových aktivit v učebnách od 25.5.2020

22. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

Oznamujeme Vám, že od 25. 5. 2020 opět zpřístupňujeme nájemcům učebny školy za účelem konání kroužků pro děti. V případě, že projevíte o pronájem zájem, zavazujete se do odvolání dodržovat následující:...

Zobrazit více »

Podmínky konání zájmových aktivit od 11. 5. 2020

12. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

Oznamujeme Vám, že od 11. 5. 2020 opět zpřístupňujeme nájemcům školy velkou i malou tělocvičnu za účelem sportovních aktivit. V případě, že projevíte o pronájem zájem, zavazujete se do odvolání dodržovat...

Zobrazit více »

Podmínky ochrany zdraví a provozu ZŠ a MŠ v období školního roku 2019/2020

3. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

ZŠ – podmínky ochrany zdraví a provozu pro období šk. roku 2019-2020 MŠ – podmínky ochrany zdraví a provozu pro období šk. roku 2019-2020 Čestné prohlášení

Ocenění společnosti Scio