Den učitelů

28. 3. 2018 – Martin Šandor – Aktivity jednotlivých tříd ZŠ

Každý ví, že 28. března je výročí Jana Amose Komenského, a každý ví, že tento den slaví čeští učitelé svůj svátek. Je třeba ale ještě dodat, že kromě tohoto našeho svátku, je ještě Světový den učitelů, vyhlášený od roku 1994 rozhodnutím UNESCO, a to 5. října.

Čeští učitelé však slaví svátek v březnu. Nejinak tomu bylo i na naší škole. Sami žáci si připravili pro své učitele různá překvapení, někdy si museli dospěláci sednout coby žáci do lavic a přenechat svoji funkci žákům. Svoji oslavu si slivenečtí učitelé však naplánovali až na začátek dubna spolu s poznávací exkurzí.

Jedné se však ředitelka školy a paní učitelka Liscová zúčastnily již 27. března. A to příjemného setkání s ostatními řediteli Prahy 5 v Obecním domě, kterou pořádala MČ Praha 5 pod záštitou starosty Ing. Pavla Richtera a zástupce starosty Mgr. Víta Šolleho. Pod Prahu 5 patří slivenecká škola v rámci Místního akčního plánování a ředitelka je pravidelně zvána na různé akce. Paní učitelku si  s sebou vybrala z jasného důvodu. Paní Irena Liscová si zaslouží úctu, neboť je nejen skvělá pedagožka, oblíbená u dětí i jejich rodičů, ale i věrná slivenecké škole již 34 let. A i když učila již řadu rodičů svých žáků, zdá se nevyčerpaná a navíc vypadá stále velmi mladistvě.

Úctu i poděkování si však zaslouží i ostatní kolegové nejen ze ZŠ, ale i paní učitelky z MŠ. Děkujeme.

                                                                                                                                                             Ivana Rosová

Aktuality

Nejkrásnější rakouské soutěsky – zájezd pro rodiče a děti

10. 9. 2018 – Aktuality Základní školy

Nejkrásnější rakouské soutěsky – zájezd pro rodiče a děti

Třídní schůzky 10. 9. 2018

3. 9. 2018 – Aktuality Základní školy

Třídní schůzky 2. – 5. třída ZŠ od 17.00 Třídní schůzky 6. – 9. třída ZŠ od 17.30

Zápis do školní družiny

1. 9. 2018 – Aktuality Školní družinyAktuality Základní školy

Zápis do školní družiny proběhne v pondělí 3.9. od 7:30 do 11:00 hodin ve školní jídelně, kde je třeba odevzdat řádně vyplněný zápisní lístek (časy odchodů se samozřejmě dají průběžně...

Zobrazit více »

Pozvánka na třídní schůzku MŠ

27. 8. 2018 – Aktuality Mateřské školy

Vážení rodiče. Srdečně Vás zveme na zahajovací třídní schůzku, která se bude konat ve středu 5.9.2018 od 16:30 hodin v aule ZŠ. Tuto schůzku zahájí a povede vedoucí učitelka – p.Eva...

Zobrazit více »

Ocenění společnosti Scio