Duben u Krokodýlů

27. 5. 2019 – Alexandra Winterová – Aktivity jednotlivých tříd MŠAktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017,

V dubnu nás čekalo opět mnoho zajímavých zážitků, svátků a tradic. Hned v prvním týdnu jsme zažili několik zajímavých akcí. Začali jsme „Dnem naruby“ – na 1. apríla jsme si udělali legraci sami ze sebe, otočili jsme si oblečení naruby nebo naopak. 4. dubna přijel kouzelník a jeho asistentka s bublinkovou show. Téhož dne odpoledne jsme společně s rodiči vynesli Moranu, rozloučili jsme se tak oficiálně se zimou a oslavili příchod jara. Do jara jsme se s dětmi přenesli také pomoc¡ dvou pohádkových příběhů. Sněhová vločka a kapka vody, které putují světem, připomněly dětem změny v živé a neživé přírodě a koloběh vody. Ukázali jsme dětem, že voda je pozoruhodný živel, ale také náš kamarád. Spousty zábavy jsme si s ní užili hned 5. dubna, kdy nám začalo první plavání v Aquaparku Barrandov.
Díky krásné tradici Velikonoc jsme procvičili s dětmi poznávací a rozumovou činnost na toto téma, grafomotoriku, představivost, kreativitu, matematické představy, zrakovou percepci a mnoho dalšího. Povídali jsme si o symbolech jara a zvycích Velikonoc u nás a v jiných zemích, oblékli jsme se jako každoročně do barev jednotlivých dní Pašijového týdne, vyrobili jsme velikonoční dárek pro maminky, upekli jsme si velikonoční perníčky a zasázeli osení.
Ku příležitosti svátku Dne Země jsme si s dětmi připomněli potřebu naši Zemi chránit. Zopakovali jsme si systém třídění odpadu a k tomu jsme si vyrobili pěknou názornou nástěnku, která nám zdobí chodbu. Také jsme si připomněli, že je potřeba o naši Zemi pečovat. S dětmi jsme posbírali odpadky, zametli chodníčky, uklidili hračky a v 27. 4. jsme do celkové renovace zahrady a pískoviště zapojili také rodiče.
Ke konci měsíce jsme si připomněli českou lidovou tradici „Pálení čarodějnic“. Děti si přichystaly kostýmy čarodějnic, kouzelnic, černokněžníků a mágů a v odpoledních hodinách jsme si užili pořádnou čarovnou zábavu.

Podívejte se …

 

Aktuality

Rozdělení žáků do 1. tříd 2023/2024

30. 5. 2023 – Aktuality Základní školy

Rozdělení žáků do 1. tříd 2023-2024

Sběr papíru 7. – 9. 6. 2023

30. 5. 2023 – Aktuality Základní školy

Příští týden bude opět sběr papíru, probíhat bude od středy 7.6.2023 do pátku 9.6.2023 od 7.00 – 7.45.

Výsledky přijímacího řízení mateřské školy na školní rok 2023/2024

25. 5. 2023 – Aktuality Základní školy

Výsledky přijímacího řízení do MŠ na šk. rok 2023-2024

Výsledky zápisu do 1. tříd na školní rok 2023-2024

27. 4. 2023 – Aktuality Základní školy

Výsledky zápisu do 1. tříd na školní rok 2023-2024

Ocenění společnosti Scio