Duben u Krokodýlů

27. 5. 2019 – Alexandra Winterová – Aktivity jednotlivých tříd MŠAktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017,

V dubnu nás čekalo opět mnoho zajímavých zážitků, svátků a tradic. Hned v prvním týdnu jsme zažili několik zajímavých akcí. Začali jsme „Dnem naruby“ – na 1. apríla jsme si udělali legraci sami ze sebe, otočili jsme si oblečení naruby nebo naopak. 4. dubna přijel kouzelník a jeho asistentka s bublinkovou show. Téhož dne odpoledne jsme společně s rodiči vynesli Moranu, rozloučili jsme se tak oficiálně se zimou a oslavili příchod jara. Do jara jsme se s dětmi přenesli také pomoc¡ dvou pohádkových příběhů. Sněhová vločka a kapka vody, které putují světem, připomněly dětem změny v živé a neživé přírodě a koloběh vody. Ukázali jsme dětem, že voda je pozoruhodný živel, ale také náš kamarád. Spousty zábavy jsme si s ní užili hned 5. dubna, kdy nám začalo první plavání v Aquaparku Barrandov.
Díky krásné tradici Velikonoc jsme procvičili s dětmi poznávací a rozumovou činnost na toto téma, grafomotoriku, představivost, kreativitu, matematické představy, zrakovou percepci a mnoho dalšího. Povídali jsme si o symbolech jara a zvycích Velikonoc u nás a v jiných zemích, oblékli jsme se jako každoročně do barev jednotlivých dní Pašijového týdne, vyrobili jsme velikonoční dárek pro maminky, upekli jsme si velikonoční perníčky a zasázeli osení.
Ku příležitosti svátku Dne Země jsme si s dětmi připomněli potřebu naši Zemi chránit. Zopakovali jsme si systém třídění odpadu a k tomu jsme si vyrobili pěknou názornou nástěnku, která nám zdobí chodbu. Také jsme si připomněli, že je potřeba o naši Zemi pečovat. S dětmi jsme posbírali odpadky, zametli chodníčky, uklidili hračky a v 27. 4. jsme do celkové renovace zahrady a pískoviště zapojili také rodiče.
Ke konci měsíce jsme si připomněli českou lidovou tradici „Pálení čarodějnic“. Děti si přichystaly kostýmy čarodějnic, kouzelnic, černokněžníků a mágů a v odpoledních hodinách jsme si užili pořádnou čarovnou zábavu.

Podívejte se …

 

Aktuality

Setkání rodičů a budoucích prvňáčků

10. 6. 2020 – Aktuality Základní školy

V pondělí 22. 6. v 15 hodin si Vás dovolujeme pozvat do AULY naší školy na organizační schůzku pro rodiče a zábavné odpoledne pro malé školáčky. Rodiče podepíší dokument o přijetí, obdrží...

Zobrazit více »

Přijímací zkoušky – ZUŠ Na Popelce – pobočka Slivenec

25. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

(Doporučujeme přečíst: http://www.zusnapopelce.cz/cs/ informace-slivenec-ho ) Bez předchozího vyplnění online přihlášky není možné se přijímací zkoušky zúčastnit. Elektronickou přihlášku (prosíme i s háčky a čárkami nad písmeny) pro všechny obory vyplňte zde:  http://www.zusnapopelce.cz/cs/ prihlaska  nejpozději...

Zobrazit více »

Podmínky konání zájmových aktivit v učebnách od 25.5.2020

22. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

Oznamujeme Vám, že od 25. 5. 2020 opět zpřístupňujeme nájemcům učebny školy za účelem konání kroužků pro děti. V případě, že projevíte o pronájem zájem, zavazujete se do odvolání dodržovat následující:...

Zobrazit více »

Podmínky konání zájmových aktivit od 11. 5. 2020

12. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

Oznamujeme Vám, že od 11. 5. 2020 opět zpřístupňujeme nájemcům školy velkou i malou tělocvičnu za účelem sportovních aktivit. V případě, že projevíte o pronájem zájem, zavazujete se do odvolání dodržovat...

Zobrazit více »

Podmínky ochrany zdraví a provozu ZŠ a MŠ v období školního roku 2019/2020

3. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

ZŠ – podmínky ochrany zdraví a provozu pro období šk. roku 2019-2020 MŠ – podmínky ochrany zdraví a provozu pro období šk. roku 2019-2020 Čestné prohlášení

Ocenění společnosti Scio