Po velikonočních prázdninách jsme se vrátili plní energie a to nejen díky velikonočnímu odpočinku, ale také ze slunečného počasí. Ve školce jsme si konečně odemkli bránu k jaru – výroba květinových klíčů. Jarní příroda nám přinesla plno změn. Děti si všímaly pučících stromů, na kterých rozkvétaly květy a později i listy. Nástěnku jsme vyzdobili tulipány, které jsme vytvořili obtiskem vidličky. Venku děti objevovali život v trávě – šnekům a broukům tvořily domečky z různých přírodnin, na zahradě si teď užívají především hrátek v písku s novými hračkami. Kromě našeho hřiště jsme se také vydali na školní lanové hřiště, kde děti testovaly své motorické schopnosti při lezení na lanech. Na hřišti mezi námi volně pobíhaly kozy, které jsme si mohly pohladit. Teplé počasí nám dovolilo být venku i při ranních rozcvičkách, děti si venkovní cvičení moc chválily. Po jarním vítání nás čekalo téma: „Den Země“. Děti se seznamovaly s naší planetou. Povídali jsme si o ekologii a o tom, jak bychom se měli k přírodě chovat. V ranním kruhu jsme pracovali s globusem, děti si pak samy tvořili naši Zemi pomocí prstové metody. Poslední dubnové dny nás provázela tajemná lidová tradice: „Pálení čarodějnic“. Děti vařily lektvary s čarodějnicí Elvírou a stavěly jí chýši. Dne 26. 4. se děti proměnily v různé čaroděje, kouzelníky, ježibaby a čarodějnice a plnily čarodějnické úkoly. Na konci dobrodružných úkolů jim čarodějnice Elvíra řekla, že je někde schovaný poklad, který byl pro děti sladkou tečkou. V tomto měsíci jsme také zahájili naše první plavecké kurzy, které si moc užíváme. Příjemnou náladu nám také vykouzlila balónková show. Celý duben jsme dokumentovali, takže si můžete naše zážitky užít s námi při prohlížení fotek.

Hezké slunečné dny Šárka a Saša.

 

Aktuality

Prázdninový provoz MŠ

2. 7. 2018 – Aktuality Mateřské školy

V mateřské škole při ZŠ a MŠ Praha – Slivenec je provoz první 2 týdny, tzn. do 13. 7. 2018 v časech od 7 do 16 hodin. Pokud by někdo z rodičů měl...

Zobrazit více »

Kontakt během letních prázdnin

28. 6. 2018 – Aktuality Základní školy

V případě,  že budete potřebovat kontaktovat školu během letních prázdnin, volejte na tel. číslo 739 451 490

V pátek 29.6. bude školní družina v provozu do 14 hodin.

26. 6. 2018 – Aktuality Školní družiny

 V pátek 29.6. bude školní družina v provozu do 14 hodin.

Sportovní den

21. 6. 2018 – Aktivity jednotlivých tříd ZŠ

pondělí 25. 6. 2018 od 8:00h do cca 12:30h

Ocenění společnosti Scio