Po velikonočních prázdninách jsme se vrátili plní energie a to nejen díky velikonočnímu odpočinku, ale také ze slunečného počasí. Ve školce jsme si konečně odemkli bránu k jaru – výroba květinových klíčů. Jarní příroda nám přinesla plno změn. Děti si všímaly pučících stromů, na kterých rozkvétaly květy a později i listy. Nástěnku jsme vyzdobili tulipány, které jsme vytvořili obtiskem vidličky. Venku děti objevovali život v trávě – šnekům a broukům tvořily domečky z různých přírodnin, na zahradě si teď užívají především hrátek v písku s novými hračkami. Kromě našeho hřiště jsme se také vydali na školní lanové hřiště, kde děti testovaly své motorické schopnosti při lezení na lanech. Na hřišti mezi námi volně pobíhaly kozy, které jsme si mohly pohladit. Teplé počasí nám dovolilo být venku i při ranních rozcvičkách, děti si venkovní cvičení moc chválily. Po jarním vítání nás čekalo téma: „Den Země“. Děti se seznamovaly s naší planetou. Povídali jsme si o ekologii a o tom, jak bychom se měli k přírodě chovat. V ranním kruhu jsme pracovali s globusem, děti si pak samy tvořili naši Zemi pomocí prstové metody. Poslední dubnové dny nás provázela tajemná lidová tradice: „Pálení čarodějnic“. Děti vařily lektvary s čarodějnicí Elvírou a stavěly jí chýši. Dne 26. 4. se děti proměnily v různé čaroděje, kouzelníky, ježibaby a čarodějnice a plnily čarodějnické úkoly. Na konci dobrodružných úkolů jim čarodějnice Elvíra řekla, že je někde schovaný poklad, který byl pro děti sladkou tečkou. V tomto měsíci jsme také zahájili naše první plavecké kurzy, které si moc užíváme. Příjemnou náladu nám také vykouzlila balónková show. Celý duben jsme dokumentovali, takže si můžete naše zážitky užít s námi při prohlížení fotek.

Hezké slunečné dny Šárka a Saša.

 

Aktuality

Den otevřených dveří na ZŠ a MŠ Praha – Slivenec 27. 3. 2019

12. 3. 2019 – Aktuality Základní školy

Den otevřených dveří na ZŠ a MŠ Praha – Slivenec se bude konat 27. 3. 2019, v ZŠ od 8.00 do 13.00 hodin, v MŠ od 9:00h do 11:30h. Zájemci...

Zobrazit více »

Pro nezájem nebude školní družina ve dnech jarních prázdnin 11. – 15. února v provozu.

4. 2. 2019 – Aktuality Školní družiny

Pro nezájem nebude školní družina ve dnech jarních prázdnin 11. – 15. února v provozu.

Pro nezájem nebude školní družina v den pololetních prázdnin 1.2. 2019 v provozu.

28. 1. 2019 – Aktuality Školní družiny

Pro nezájem nebude školní družina v den pololetních prázdnin 1.2. 2019 v provozu.

Omezený provoz mateřské a základní školy v měsících květnu a červnu

21. 1. 2019 – Aktuality Mateřské školyAktuality Základní školy

Omezený provoz mateřské a základní školy v měsících květnu a červnu

Zápis do ZŠ a MŠ Praha – Slivenec

8. 1. 2019 – Aktuality Mateřské školyAktuality Základní školy

Vážení rodiče,   veškeré potřebné informace k zápisu do 1. tříd ZŠ a k zápisu do mateřské školy najdete na příslušném odkaze. 

Ocenění společnosti Scio