Duben u Rybiček

3. 5. 2017 – Alexandra Winterová – Aktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017

V dubnu jsme toho v Rybičkách hodně zažili. 4. 4. 2017 jsme úspěšně vynesli Moranu a tím jsme se definitivně rozloučili se zimou.

Na dveře nám začaly klepat Velikonoce a proto jsme se jim věnovali prvních čtrnáct dní v dubnu. Seznámili jsme se s tradicí Velikonoc, namalovali jsme si vajíčka, vyrobili velikonoční dekorace, zasadili osení a provoněli třídu tradičním velikonočním pečením mazanců. Velkou legraci a vzájemnou pospolitost jsme prožili v pašijovém týdnu před Velikonocemi, kdy jsme se oblékali všichni do stejných barev. Zažili jsme modré pondělí, žluté úterý, škaredou středu a zelený čtvrtek. Rodičům moc děkujeme za spolupráci.

V souvislosti s blížícím se svátkem Dne Země, jsme si po Velikonocích povídali s dětmi o tom, co nám naše Země dává, za co jí můžeme poděkovat a jak ji můžeme chránit. Seznámili jsme se s modelem globu, vyrobili jsme naší Zemi přáníčka k svátku a dozvěděli jsme se o základech třídění odpadu.

Poslední týden v dubnu jsme věnovali české lidové tradici „Pálení čarodějnic“. V kostýmech čarodějů, kouzelnic a černokněžníků jsme si užili hodně zábavy, ale i napětí. Celým týdnem nás provázela hodná čarodějnice Elvíra, která přiletěla za dětmi z Rybiček, aby se s nimi podělila o tajemství. Dozvěděla se od skřítků z lesa, že v prostorách jejich třídy je schovaný poklad. Celý týden jsme plnily její úkoly, abychom ji dokázali, že jsme hodni toho, aby se s námi Elvíra o poklad rozdělila. Postavili jsme Elvíře chaloupku z kostek, namalovali jsme ji a oblékli, létali jsme na koštěti, sbírali čarovné byliny, vařili kouzelné lektvary, učili se zaklínadla, převlékli se do čarodějnických kostýmů.

A jestli se nám podařilo poklad najít, to už se dozvíte z přiložených fotografií…

Za třídu Rybiček Saša a Verča.

 

Aktuality

Zápis do 1. tříd pro školní rok 2021/2022

6. 3. 2021 – Aktivity jednotlivých tříd ZŠ

Termín zápisu: 3. 4. 2021 – 18. 4. 2021 Vážení rodiče, zápis k povinné školní docházce pro školní rok 2021/2022, vzhledem k nejasnému vývoji ohledně přítomnosti žáků ve škole, proběhne distančním...

Zobrazit více »

INFORMACE K PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ OD 11. LEDNA 2021 DO 22. LEDNA 2021

10. 1. 2021 – Aktuality Základní školy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy  Informuje, že provoz škol a školských zařízení v období od 11. do 22. ledna i nadále probíhá ve stejném režimu jako v období od...

Zobrazit více »

Kontakt na školu během podzimních prázdnin

26. 10. 2020 – Aktuality Základní školy

V případě,  že budete potřebovat kontaktovat školu během podzimních prázdnin, volejte na tel. číslo 734 319 631

Pravidla soutěže o nejlepší halloweenskou dýni

23. 10. 2020 – Aktuality Základní školy

1. Žákovský parlament vyhlašuje soutěž o nejlepší halloweenskou dýni žáků ZŠ a MŠ Praha – Slivenec. 2. Soutěžních fotografie je třeba zaslat do neděle 1. listopadu 2020 (včetně). 3. Hlasování...

Zobrazit více »

Žádost o ošetřovné – aktuální informace

22. 10. 2020 – Aktuality Základní školy

Vážení rodiče, na odkazu níže naleznete informace týkající se žádosti o ošetřovné pro rodiče v případě uzavření školského zařízení. Mgr. P. Chlumská   https://www.mpsv.cz/web/cz/osetrovne

Ocenění společnosti Scio