Hurá, olympiáda!!!

23. 3. 2018 – Lenka Bohuslavová – Aktivity jednotlivých tříd MŠAktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017,

To je téma, které jsme si s dětmi ve Lvíčatech užívali v únoru. Jak jinak, vždyť to pro většinu dětí byly první zimní olympijské hry v jejich životě. 

Do velkých příprav jsme tentokrát zapojili také rodiče – poprosili jsme je, aby nám společně s dětmi vytvořili vlajku jedné ze zemí podle seznamu. A tak se nám ve třídě sešla vlajka z peříček, třpytivá vlajka, vlajka poskládaná z mozaiky, malované vlajky všemi možnými technikami, no radost pohledět! Abychom ve třídě nezaháleli, všichni společně jsme vyrobili znak letošní zimní olympijády a Anne pod něj namalovala olympijské kruhy, pochodeň, dva páry lyží a další výrobky. To všechno bylo na místě právě včas, když jsme odstartovali naši lvíčecí olympijádu. Protože děti při povídání o zimních sportech projevili velkou zvídavost a s nadšením sledovaly ukázky sportů, fotografie našich sportovců, piktogramy i krátký animovaný film s maskotem, který všechny sporty představil, chtěli jsme si jich co nejvíce ve třídě vyzkoušet. Pro děti byl připraven biatlon, krasobruslení, rychlobruslení, improvizovaný bob i dvojbob, sáňkařská dráha a závěrečné ceremoniály – plyšákový i medailový. Děti si za své sportovní nasazení odnesly domů plyšáka a zlatou medaili! Při medailovém ceremoniálu děti se vší vážností vyslechly státní hymnu, která je velice zaujala a chtěly si ji poslechnout ještě jednou. 

Každý den jsme také kontrolovali na naší olympijské nástěnce, kdo pro nás získal jakou medaily. Samy děti ráno aktivně hlásily, která medaile pro naši republiku přibyla. 

Jak si děti olympijské téma užívaly můžete vidět na přiložených fotografiích. 

 

Lenka a Romana