Hurá, olympiáda!!!

23. 3. 2018 – Lenka Bohuslavová – Aktivity jednotlivých tříd MŠAktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017,

To je téma, které jsme si s dětmi ve Lvíčatech užívali v únoru. Jak jinak, vždyť to pro většinu dětí byly první zimní olympijské hry v jejich životě. 

Do velkých příprav jsme tentokrát zapojili také rodiče – poprosili jsme je, aby nám společně s dětmi vytvořili vlajku jedné ze zemí podle seznamu. A tak se nám ve třídě sešla vlajka z peříček, třpytivá vlajka, vlajka poskládaná z mozaiky, malované vlajky všemi možnými technikami, no radost pohledět! Abychom ve třídě nezaháleli, všichni společně jsme vyrobili znak letošní zimní olympijády a Anne pod něj namalovala olympijské kruhy, pochodeň, dva páry lyží a další výrobky. To všechno bylo na místě právě včas, když jsme odstartovali naši lvíčecí olympijádu. Protože děti při povídání o zimních sportech projevili velkou zvídavost a s nadšením sledovaly ukázky sportů, fotografie našich sportovců, piktogramy i krátký animovaný film s maskotem, který všechny sporty představil, chtěli jsme si jich co nejvíce ve třídě vyzkoušet. Pro děti byl připraven biatlon, krasobruslení, rychlobruslení, improvizovaný bob i dvojbob, sáňkařská dráha a závěrečné ceremoniály – plyšákový i medailový. Děti si za své sportovní nasazení odnesly domů plyšáka a zlatou medaili! Při medailovém ceremoniálu děti se vší vážností vyslechly státní hymnu, která je velice zaujala a chtěly si ji poslechnout ještě jednou. 

Každý den jsme také kontrolovali na naší olympijské nástěnce, kdo pro nás získal jakou medaily. Samy děti ráno aktivně hlásily, která medaile pro naši republiku přibyla. 

Jak si děti olympijské téma užívaly můžete vidět na přiložených fotografiích. 

 

Lenka a Romana

Aktuality

Nejkrásnější rakouské soutěsky – zájezd pro rodiče a děti

10. 9. 2018 – Aktuality Základní školy

Nejkrásnější rakouské soutěsky – zájezd pro rodiče a děti

Třídní schůzky 10. 9. 2018

3. 9. 2018 – Aktuality Základní školy

Třídní schůzky 2. – 5. třída ZŠ od 17.00 Třídní schůzky 6. – 9. třída ZŠ od 17.30

Zápis do školní družiny

1. 9. 2018 – Aktuality Školní družinyAktuality Základní školy

Zápis do školní družiny proběhne v pondělí 3.9. od 7:30 do 11:00 hodin ve školní jídelně, kde je třeba odevzdat řádně vyplněný zápisní lístek (časy odchodů se samozřejmě dají průběžně...

Zobrazit více »

Pozvánka na třídní schůzku MŠ

27. 8. 2018 – Aktuality Mateřské školy

Vážení rodiče. Srdečně Vás zveme na zahajovací třídní schůzku, která se bude konat ve středu 5.9.2018 od 16:30 hodin v aule ZŠ. Tuto schůzku zahájí a povede vedoucí učitelka – p.Eva...

Zobrazit více »

Ocenění společnosti Scio