Hurá, olympiáda!!!

23. 3. 2018 – Lenka Bohuslavová – Aktivity jednotlivých tříd MŠAktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017,

To je téma, které jsme si s dětmi ve Lvíčatech užívali v únoru. Jak jinak, vždyť to pro většinu dětí byly první zimní olympijské hry v jejich životě. 

Do velkých příprav jsme tentokrát zapojili také rodiče – poprosili jsme je, aby nám společně s dětmi vytvořili vlajku jedné ze zemí podle seznamu. A tak se nám ve třídě sešla vlajka z peříček, třpytivá vlajka, vlajka poskládaná z mozaiky, malované vlajky všemi možnými technikami, no radost pohledět! Abychom ve třídě nezaháleli, všichni společně jsme vyrobili znak letošní zimní olympijády a Anne pod něj namalovala olympijské kruhy, pochodeň, dva páry lyží a další výrobky. To všechno bylo na místě právě včas, když jsme odstartovali naši lvíčecí olympijádu. Protože děti při povídání o zimních sportech projevili velkou zvídavost a s nadšením sledovaly ukázky sportů, fotografie našich sportovců, piktogramy i krátký animovaný film s maskotem, který všechny sporty představil, chtěli jsme si jich co nejvíce ve třídě vyzkoušet. Pro děti byl připraven biatlon, krasobruslení, rychlobruslení, improvizovaný bob i dvojbob, sáňkařská dráha a závěrečné ceremoniály – plyšákový i medailový. Děti si za své sportovní nasazení odnesly domů plyšáka a zlatou medaili! Při medailovém ceremoniálu děti se vší vážností vyslechly státní hymnu, která je velice zaujala a chtěly si ji poslechnout ještě jednou. 

Každý den jsme také kontrolovali na naší olympijské nástěnce, kdo pro nás získal jakou medaily. Samy děti ráno aktivně hlásily, která medaile pro naši republiku přibyla. 

Jak si děti olympijské téma užívaly můžete vidět na přiložených fotografiích. 

 

Lenka a Romana

Aktuality

Den otevřených dveří na ZŠ a MŠ Praha – Slivenec 27. 3. 2019

12. 3. 2019 – Aktuality Základní školy

Den otevřených dveří na ZŠ a MŠ Praha – Slivenec se bude konat 27. 3. 2019, v ZŠ od 8.00 do 13.00 hodin, v MŠ od 9:00h do 11:30h. Zájemci...

Zobrazit více »

Pro nezájem nebude školní družina ve dnech jarních prázdnin 11. – 15. února v provozu.

4. 2. 2019 – Aktuality Školní družiny

Pro nezájem nebude školní družina ve dnech jarních prázdnin 11. – 15. února v provozu.

Pro nezájem nebude školní družina v den pololetních prázdnin 1.2. 2019 v provozu.

28. 1. 2019 – Aktuality Školní družiny

Pro nezájem nebude školní družina v den pololetních prázdnin 1.2. 2019 v provozu.

Omezený provoz mateřské a základní školy v měsících květnu a červnu

21. 1. 2019 – Aktuality Mateřské školyAktuality Základní školy

Omezený provoz mateřské a základní školy v měsících květnu a červnu

Zápis do ZŠ a MŠ Praha – Slivenec

8. 1. 2019 – Aktuality Mateřské školyAktuality Základní školy

Vážení rodiče,   veškeré potřebné informace k zápisu do 1. tříd ZŠ a k zápisu do mateřské školy najdete na příslušném odkaze. 

Ocenění společnosti Scio