Jak to chodí u rybiček.

8. 2. 2021 – Martin Šandor – Aktivity jednotlivých tříd MŠAktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017

Od září 2020 přešla celá třída starších dětí z MŠ Frančíkova do hlavní školky v centru Slivence. S dětmi zůstaly i obě paní učitelky. Ze zajíčků se staly rybičky. Děti vyrostly, vyspěly, zmoudřely.

Získali jsme velké prostory třídy a herny s pěkným zázemím, plno nových hraček a pomůcek, možnost chodit cvičit do krásné tělocvičny základní školy, rozlehlou zahradu, děti nové kamarády a paní učitelky nové kolegyně.

V září jsme se ještě sešli všichni, ale od října opět bojujeme s kovidovou nákazou, která zasáhla všechny a všechno.  Mateřské školy zůstaly jako jediné celou dobu pandemie otevřené a děti i rodiče jsou šťastní, že život zůstává aspoň trochu ve starých zajetých kolejích.

Protože nemůžeme nikam na výlety ani pořádat společné akce s dětmi z ostatních tříd, užíváme si v našem malém akváriu. Hrajeme si, zpíváme, kreslíme, tvoříme, cvičíme, hrajeme divadlo a různé hry, čteme a posloucháme pohádky a příběhy. Tím vším se učíme a připravujeme na život, který nás v budoucnu čeká.

Chodíme do tělocvičny, na zahradu, na procházky do okolí, můžeme být s kamarády.

Vaše děti a paní učitelky.

 

Aktuality

Nové logo školy – hlasování

29. 1. 2024 – Aktuality Základní školy

Milí rodiče, žáci, kolegyně, kolegové, přátelé slivenecké školy, ráda bych Vám všem sdělila jedno skvělé překvapení! Do školy přichází nová školní kolekce oblečení a Vy můžete rozhodnout o její podobě!...

Zobrazit více »

Vzhledem k nezájmu nebude školní družina v době pololetních a jarních prázdnin v provozu.

29. 1. 2024 – Aktuality Školní družiny

Vzhledem k nezájmu nebude školní družina v době pololetních a jarních prázdnin v provozu.

Do školy jako do pohádky – adaptační kurz pro předškoláky

23. 1. 2024 – Aktuality Základní školy

Také v letošním školním roce naše škola organizuje pro děti z mateřských školek, nastupující ve školním roce 2024/2025 do prvních tříd, kurz pro předškoláky. Cílem kurzu je, na základě vzdělávacích...

Zobrazit více »

Den otevřených dveří 2024

19. 1. 2024 – Aktuality Základní školy

Virtuální prohlídka školy

Ocenění společnosti Scio