Měsíc březen jsme u Lvíčat zahájili povídáním o povolání. Řekli jsme si, jaká známe povolání, čím bychom chtěli být a jaká povolání mají naši rodiče. Abychom si vyzkoušeli, co jednotlivá povolání obnášejí, každý den jsme si na jedno povolání zahráli. Tak jsme se jeden den proměnili v zedníky a postavili zeď. I když jen za použití bramborových razítek, museli jsme zeď stavět tak, aby nám nespadla. Další den jsme si zahráli na policajty. Správný policajt musí mít policejní čepici, proto jsme si ji vyrobili. Také jsme zkusili upéct koláčky jako pekaři. I když byly jen z barevného papíru, byly zdobené máčkem a moc se nám povedly. Dále jsme si zahráli na švadlenky, ukázali si, co všechno švadlenka potřebuje, a za použiti krejčovského metru jsme si zkusili „vzít míry“ na šaty. Nezapomněli jsme ani na povolání pošťáka. Zkusili jsme si vyrobit obálku a známku, kterou jsme společně orazítkovali.

Poté nám příroda a sluníčko dávaly najevo, že už tu máme jaro. Naučili jsme se jarní písničky a básničky, i díky nim jsme si jaro užívali. Nakreslili jsme si první jarní kytičky a zahráli si hry s jarní tematikou.

Jelikož je březen měsícem knihy, nezapomněli jsme ani my na to, jak důležitá je kniha v životě člověka. Po celý týden děti mohly přinést z domova svoji oblíbenou knihu. Z knížek jsme si četli, prohlíželi je a svoji vlastní knížku jsme si také vyrobili. Říkali jsme si, jak knížky vznikají. Na závěr jsme navštívili knihovnu na Barrandově, kde jsme mohli na vlastní oči vidět, jak to v takové knihovně chodí. Zde jsme také shlédli loutkovou pohádku „Kráska a zvíře“.

V březnu se naše školka připojila k mezinárodnímu projektu „Noc s Andersenem“. Odvážná lvíčata strávila svoji první noc ve školce bez maminek a tatínků. Zahráli jsme si hry, zasoutěžili si a na závěr nás čekala opravdická večerní bojovka na zahradě, kdy jsme jako kuřátka šla jen za svitu svíček pro poklad k mamince kvočně. Všechny děti zvládly bojovku na jedničku. Akci jsme si užili i díky  šikovným maminkám, které nám přichystaly spoustu dobrot jak k večeři, tak i ke snídani. Tímto bychom jim chtěli moc poděkovat.

Na začátku dubna jsme se věnovali dopravě. Pověděli jsme si, jaké známe dopravní značky, co znamenají a jaký mají tvar. Dne 4. dubna jsme měli ve školce dvě krásné akce. Dopoledne jsme s dětmi shlédli v aule nádhernou bublinkovou show a odpoledne jsme se sešli na zahradě školky, abychom se definitivně rozloučili se zimou. Za zpěvu písní jsme se vydali na procházku po Slivenci, abychom vynesli Moranu, symbol zimy, a poté ji předali větru, aby ji odnesl.

Tím jsme se pomalu přehoupli do předvelikonočního období. Vyzdobili jsme si třídu a vyrobili si symboly Velikonoc jako jsou vajíčka, slepička, kuřátko, zajíček. Zaseli jsme osení a pozorovali, jak nám roste. Nezapomněli jsme ani na to nejdůležitější – naučit se koledu, abychom mohli jít koledovat.

Na Velikonoce jsme navázali povídáním o naší planetě Zemi. Vysvětlili jsme si, jak bychom se měli k naší zemi chovat, aby se nám zde hezky žilo. Každý jsme si vyrobili svoji malou zemi z papíru a na ní si symbolicky zasadili vlastnoručně vyrobený papírový strom. Povídali jsme si také, jak je důležité třídit odpad a jakou barvu mají kontejnery na tříděný odpad. Ve školce jsme si také zkusili roztřídit odpadky do správných skupin, což nás moc bavilo, a poté jsme roztříděné odpadky odnesli do opravdických kontejnerů. V rámci „Dne Země“ jsme se vydali na výlet do Prokopského údolí. Počasí nám přálo, a tak jsme si výlet opravdu užili. Po cestě jsme si říkali, jak se máme k přírodě chovat a co naopak dělat nemáme. Všechny děti zvládly cestu báječně a za odměnu si mohly zařádit na dětském hřišti v Prokopském údolí. Vrátili jsme se trochu špinaví, trochu unavení, ale šťastní.

Poslední dubnový den jsme měli ve školce čarodějnický rej, kdy jsme se převlékli do kostýmů a na celé dopoledne se změnili v malé čaroděje a čarodějky. Děti plnili různé úkoly s čarodějnickou tematikou, dopoledne jsme si opravdu užili.

Renata a Daniela

Aktuality

Rozdělení žáků do 1. tříd 2023/2024

30. 5. 2023 – Aktuality Základní školy

Rozdělení žáků do 1. tříd 2023-2024

Sběr papíru 7. – 9. 6. 2023

30. 5. 2023 – Aktuality Základní školy

Příští týden bude opět sběr papíru, probíhat bude od středy 7.6.2023 do pátku 9.6.2023 od 7.00 – 7.45.

Výsledky přijímacího řízení mateřské školy na školní rok 2023/2024

25. 5. 2023 – Aktuality Základní školy

Výsledky přijímacího řízení do MŠ na šk. rok 2023-2024

Výsledky zápisu do 1. tříd na školní rok 2023-2024

27. 4. 2023 – Aktuality Základní školy

Výsledky zápisu do 1. tříd na školní rok 2023-2024

Ocenění společnosti Scio