JARO u Lvíčat

4. 6. 2016 – Lenka Bohuslavová – Aktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017

Za poslední měsíce jsme toho s Lvíčaty zvládli opravdu požehnaně. Akci střídala další akce nebo nějaký třídní výlet či exkurze.
Vezmeme to pěkně popořadě. Začátek jarních radovánek byl opravdu povedený. Počasí opravdu aprílové. Na zahradě jsme zachytili poslední sněhové záchvěvy. Vznikly nádherné fotky, které jsou k vidění na konci článku. Děti si stavěly poslední ledová království a klouzaly se na skoro úplně travnatém kopci. Radost z posledních sněhových vloček však byla ohromná.

Se zimou jsme se rozloučili a mohli se těšit na opravdové jarní dny na zahradě. Den Země jsme začali sázením sazeniček do našich truhlíků na zahradě. Děti pomáhaly s úpravou kopce, zametáním písku, který byl mimo pískoviště, hrabáním hlíny na zahradě a také odhazováním kamínků z trávy, kde by nám mohly ublížit. Takže Den Země byl splněn a zahrada byla jako nová.

Následoval výlet do Prokopského údolí, kam jsme vyrazili společně s třídou Krokodýlů. Během dopoledne jsme se projeli vláčkem, prošli jsme se údolím a krmili jsme kozy a ovce. Bylo to moc příjemné. Počasí nám vyšlo a my se tak mohli kochat krásnou přírodou.

Další akcí byl tradiční čarodějný rej. Ten se letos odehrával pouze ve školní aule z důvodu špatného počasí. To nám však nevadilo. Přiletělo spousta čarodějek a čarodějů, kteří soutěžili v nejrůznějších, pro ně velmi praktických disciplínách. Například slalom na koštěti, opakování kouzelného zaříkávadla nebo příprava lektvaru… Nakonec se hledal poklad.

Velkou událostí, které se účastnily všechny třídy, bylo PASOVÁNÍ PŘEDŠKOLÁKŮ. Letos se pasování týkalo i naší třídy. Máme 6 Lvíčků, kteří nastoupí po prázdninách na základní školu. Společně jsme si nacvičili nádhernou písničku – Říkej mi táto. No byl to úplný doják. Myslíme, že žádné oko nezůstalo suché. Děti to zvládly na jedničku. Po programu, který si měla připravit každá třída, nastalo samotné pasování. A bylo to s celou parádou. Děti, jeden po druhém poklekly a mečem byly pasováno z předškoláka na školáka. Nádherný ceremoniál, který jsme si všichni moc užili.

Rády bychom moc poděkovali paní a panu Kardoheli, kteří nás pozvali v rámci našeho třídního tématu – Povolání – Ten dělá to a ta zas tohle, do své nově otevřené zubní ordinace v Radotíně. Děti si mohly prohlédnout nástroje, které zubaři používají ke své práci, dozvěděly se, jak je důležité čistit si správně zuby a v neposlední řadě se povozily na zubařském křesle nahoru a dolů bez nutnosti otevřít pusu ;-).

Na konci měsíce května jsme společně s třídou Krokodýlů navštívili vojenské letiště v Kbelích a seznámili se tak blíže s další profesí. To byla paráda. Tahle akce však nezaujala pouze děti. Myslím, že i paní učitelky si přišly na své. Sympatičtí vojáci nám předváděli cvičení se psy. Viděli jsme, jak dokáže pes, na povel svého pána, najít a zaútočit např. na zloděje. Děti si prohlédly různé typy letadel a vrtulníků. Mohly nakouknout do prezidentského letadla a dokonce si mohly sednout do jeho pilotní kabiny. Na závěr jsme navštívili i hasiče, kteří sídlí na letišti. Celou exkurzí nás prováděla velmi milá paní kapitánka Špačková, která dětem vše vysvětlovala, odpovídala na případné dotazy a ještě s dětmi vojensky žertovala.

Jarními měsíci nás také provázela nejrůznější kulturní akce. Např. nádherně zpracované divadelní představení o Karlu IV., které bylo připomínkou jeho vlády k jeho 700. výročí narození.  Nebo také hudební představení pana Bílého – Projdeme se po ZOO.

A na závěr jarního speciálu ve třídě Lvíčků:) Dílničky.
Nejprve se konaly dílny pro tatínky. Těch se mohli zúčastnit pouze tatínkové se svým dítětem, nebo náhradní doprovod za tatínka. Společně připravili přáníčko a srdíčko pro své milované maminky ke Dni matek.

Následovala dílna pro maminky. Zde byly očekávány maminky s dětmi. Vyrábělo se přání a zdobil hrníček pro tatínky ke dni otců. Ale pšššt! Ještě je to tajemství.

A pozor!!!! Tatínkové vyhráli ve větším počtu zúčastněných na akci dílničky ve třídě Lvíčat.

Za Lvíčata Romana a Lenka

Aktuality

INFORMACE K PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ OD 11. LEDNA 2021 DO 22. LEDNA 2021

10. 1. 2021 – Aktuality Základní školy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy  Informuje, že provoz škol a školských zařízení v období od 11. do 22. ledna i nadále probíhá ve stejném režimu jako v období od...

Zobrazit více »

Kontakt na školu během podzimních prázdnin

26. 10. 2020 – Aktuality Základní školy

V případě,  že budete potřebovat kontaktovat školu během podzimních prázdnin, volejte na tel. číslo 734 319 631

Pravidla soutěže o nejlepší halloweenskou dýni

23. 10. 2020 – Aktuality Základní školy

1. Žákovský parlament vyhlašuje soutěž o nejlepší halloweenskou dýni žáků ZŠ a MŠ Praha – Slivenec. 2. Soutěžních fotografie je třeba zaslat do neděle 1. listopadu 2020 (včetně). 3. Hlasování...

Zobrazit více »

Žádost o ošetřovné – aktuální informace

22. 10. 2020 – Aktuality Základní školy

Vážení rodiče, na odkazu níže naleznete informace týkající se žádosti o ošetřovné pro rodiče v případě uzavření školského zařízení. Mgr. P. Chlumská   https://www.mpsv.cz/web/cz/osetrovne

Mimořádné opatření MZ ČR účinné od 25. 9. 2020

27. 9. 2020 – Aktuality Základní školy

Vážení rodiče, v odkazu níže naleznete Mimořádné opatření MZ ČR účinné od 25. 9. 2020 do odvolání, týkající se testování osob, karanténních opatření a izolace. Zároveň je přiložené Čestné prohlášení,...

Zobrazit více »

Ocenění společnosti Scio