S karnevalem jsme měli spojené také téma povolání. Vždyť přece na karnevalu může být každý kým chce, tak proč si o povolání neříct něco více?
Ve třídě Lvíčat jsme si celé tématický blok náramně užili. S dětmi jsme si nakreslili lidskou (dětskou) postavu v životní velikosti a postupně do ní přidávali nejdůležitější orgány našeho těla. Z igelitových sáčků jsme si vyrobili plíce, pomocí prstíků natiskli srdce, stuhou vyznačili střeva, a další… No schválně se dětí doma zkuste zeptat, co nám k čemu slouží a sami se přesvědčte, jak jsou chytré. Myslíme si, že nám ve třídě roste ne jeden pan doktor nebo paní doktorka. Povolání zdravotníka si děti mohli vyzkoušet skoro na „vlastní kůži“, a to v rámci akce Plyšákova nemocnice. Opět za námi do školky přišla paní Jarka z červeného kříže a poučila nás o základech první pomoci. Děti si také zkusily obvázat nebo jinak uzdravit svého plyšového kamaráda, kterého si přinesly z domova.

No a na závěr zdravotnického týdne k nám do třídy přišla maminka od naší Lucinky, která nám velmi poutavě přiblížila své povolání zdravotní sestry. Paní učitelka Lenka se dokonce nechala píchnout do prstu, aby děti viděly, že se u paní doktorky není čeho bát. Ještě jednou děkujeme mamince Lucinky za její čas.

Neopomněli jsme však ani další povolání. Jeden den jsme si zahráli na pekaře a společně jsme upekli výborné koláče. Určitě jste doma dostali ochutnat, takže víte, jak se nám povedly :)
Další den jsme jeli na výlet MHD až do daleké městské knihovny na Barrandově. Tam nám paní knihovnice Katka zahrála pohádku O perníkové chaloupce, prošli jsme si prostory knihovny a prohlédli spousty knih. Unavení, uchození a načtení jsme se vrátili zpět na oběd do školky.
A nezapomněli jsme ani na povolání herce. V aule jsme navštívili divadelní představení a víme, že být hercem je ale strašná dřina.
A konečně závěr celého tématu – KARNEVAL. Naše aula se rázem stala útočištěm princezen, spidermanů, pirátů, berušek, čarodějů, policistů….. Bylo se opravdu na co koukat. Některé masky byly úžasně zpracované a bylo vidět, že si maminky doma pořádně mákly:)
Takže vše shrnuto a teď už se jen kochejte fotkami.
Za celou naši třídu úžasňáků a budoucích presidentů, herců, hasičů, maminek a zpěvaček

Romana a Lenka

 

Aktuality

Seznam přijatých dětí do MŠ na školní rok 2019/20

16. 6. 2019 – Aktuality Mateřské školy

Seznam přijatých dětí do MŠ 2019/20

Zahradní slavnost

13. 6. 2019 – Aktuality Základní školy

zahradní slavnost

Škola v přírodě – BENECKO (I.A, I.C, II.A)

3. 6. 2019 – Aktuality Základní školy

I.A, I.C, II.A úspěšně dorazili na školu v přírodě do Krkonoš.

Online přenos – ptačí budka

29. 5. 2019 – Aktuality Základní školy

Přímý přenos z kamery ZŠ Slivenec

1. charitativní dětský bazárek

14. 5. 2019 – Aktuality Základní školy

Unie rodičů při ZŠ a MŠ Slivenec Vás zve 19. 5. 2019 na 1. charitativní dětský bazárek.   Pozvánka

Ocenění společnosti Scio