Ke Lvíčatům přišla zima….

1. 2. 2018 – Lenka Bohuslavová – Aktivity jednotlivých tříd MŠAktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017

Po vánočních prázdninách se děti do školky těšily na nové hračky od Ježíška, které si v poslední den školky rozbalily. Favority jsou jednoznačně kočárek pro panenky, malá autíčka, koberec se silnicemi a papírové cihličky, ze kterých děti každý den staví nové a nové projekty. V ranních kruzích jsme společně sdíleli sváteční zážitky, vyrobili jsme si s dětmi tříkrálové koruny a seznámili jsme děti s tradicí tříkrálových průvodů. Děti se naučily koledu My tři králové a společně jsme si ji ve třídě zazpívali a uzavřeli tím tématický celek Vánoční těšení. 

Novým tématem je pro začátek roku Zima. Povídali jsme si o vhodném oblékání, o zdraví, nemoci a o prevenci nemocí. Na skok jsme se vrátili také ke zvířátkům do lesa a řekli si, jak zvládají zimu.

I když počasí vypadá, že už chystá spíše jaro, měli jsme štěstí párkrát nám sníh, který napadl v noci, vydržel na naše dovádění při pobytu na zahradě. A tak se dělali andílci, válely sudy z kopce, proběhla koulovačka i pokusy o stavbu sněhuláka.  A aby nám nebylo líto, že pořádného sněhuláka jsme postavit zatím nemohli, uspořádali jsme pro děti ve třídě Sněhuláčí den. Všichni jsme přišli v bílém tričku, namalovali jsme si nosy na červeno a na hlavu nasadili vlastnoručně vyrobené hrnce. Celé dopoledne se soutěžilo, závodilo, tančilo, koulovalo papírovými koulemi a zkoušely se různé zimní sporty. Jednoznačně nejzábavnější byla pro děti jízda v dvojbobu. No a samozřejmě nemohlo chybět skvělé pohoštění od našich úžasných maminek. Snad se ještě opravdové sněhové nadílky dočkáme a budeme si moci vyzkoušet zimní sporty i venku.

S chutí využíváme možnost chodit si zacvičit do tělocvičny. Dětem vždy připravíme několik stanovišť s aktivitami a užíváme si volný prostor k rozběhu na maximum. Děti také velmi baví malování, tvoření a vyrábění. Na každý svůj výtvor jsou náležitě pyšné a my máme velkou radost, že se i v tomto směru posouvají dál. Děti se i v lednu naučily spoustu nových básniček a písniček k tématu. 

Těšíme se, co nám přinese nové téma. Kdo uhodne, čím se budeme v únoru zabývat? 

 

Lenka a Romana

 

 

Aktuality

Český den proti rakovině 16. 5. 2018

15. 5. 2018 – Aktuality Základní školy

Český den proti rakovině – 22. ročníku celonárodní veřejné sbírky se aktivně účastní žáci VI., VII. a VIII. třídy.        

Zápis do MŠ Slivenec

2. 5. 2018 – Aktuality Mateřské školy

9. května 2018 (St) v časech 8:00 – 12:00 a 15:00 – 17:00 – vyzvednutí přihlášek (lze si je stáhnout i z našich webových stránek) 16. května 2018 (St) v...

Zobrazit více »

Seznam přijatých žáků 2018-2019

2. 5. 2018 – Aktuality Základní školy

Seznam přijatých žáků 2018-19

V pondělí 30.4. pro nezájem a v pondělí 7.5. z organizačních důvodu nebude školní družina v provozu.

26. 4. 2018 – Aktuality Školní družiny

V pondělí 30.4.  pro nezájem a v pondělí 7.5. z organizačních důvodu nebude školní družina v provozu.

Ředitelské volno 30. 4. a 7. 5. 2018

24. 4. 2018 – Aktuality Základní školy

 30. 4.  a 7. 5. 2018 vyhlašuje ředitelka školy z organizačně-technických důvodů ředitelské volno.

Ocenění společnosti Scio