Ke Lvíčatům přišla zima….

1. 2. 2018 – Lenka Bohuslavová – Aktivity jednotlivých tříd MŠAktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017

Po vánočních prázdninách se děti do školky těšily na nové hračky od Ježíška, které si v poslední den školky rozbalily. Favority jsou jednoznačně kočárek pro panenky, malá autíčka, koberec se silnicemi a papírové cihličky, ze kterých děti každý den staví nové a nové projekty. V ranních kruzích jsme společně sdíleli sváteční zážitky, vyrobili jsme si s dětmi tříkrálové koruny a seznámili jsme děti s tradicí tříkrálových průvodů. Děti se naučily koledu My tři králové a společně jsme si ji ve třídě zazpívali a uzavřeli tím tématický celek Vánoční těšení. 

Novým tématem je pro začátek roku Zima. Povídali jsme si o vhodném oblékání, o zdraví, nemoci a o prevenci nemocí. Na skok jsme se vrátili také ke zvířátkům do lesa a řekli si, jak zvládají zimu.

I když počasí vypadá, že už chystá spíše jaro, měli jsme štěstí párkrát nám sníh, který napadl v noci, vydržel na naše dovádění při pobytu na zahradě. A tak se dělali andílci, válely sudy z kopce, proběhla koulovačka i pokusy o stavbu sněhuláka.  A aby nám nebylo líto, že pořádného sněhuláka jsme postavit zatím nemohli, uspořádali jsme pro děti ve třídě Sněhuláčí den. Všichni jsme přišli v bílém tričku, namalovali jsme si nosy na červeno a na hlavu nasadili vlastnoručně vyrobené hrnce. Celé dopoledne se soutěžilo, závodilo, tančilo, koulovalo papírovými koulemi a zkoušely se různé zimní sporty. Jednoznačně nejzábavnější byla pro děti jízda v dvojbobu. No a samozřejmě nemohlo chybět skvělé pohoštění od našich úžasných maminek. Snad se ještě opravdové sněhové nadílky dočkáme a budeme si moci vyzkoušet zimní sporty i venku.

S chutí využíváme možnost chodit si zacvičit do tělocvičny. Dětem vždy připravíme několik stanovišť s aktivitami a užíváme si volný prostor k rozběhu na maximum. Děti také velmi baví malování, tvoření a vyrábění. Na každý svůj výtvor jsou náležitě pyšné a my máme velkou radost, že se i v tomto směru posouvají dál. Děti se i v lednu naučily spoustu nových básniček a písniček k tématu. 

Těšíme se, co nám přinese nové téma. Kdo uhodne, čím se budeme v únoru zabývat? 

 

Lenka a Romana

 

 

Aktuality

Zahradní slavnost

13. 6. 2019 – Aktuality Základní školy

zahradní slavnost

Škola v přírodě – BENECKO (I.A, I.C, II.A)

3. 6. 2019 – Aktuality Základní školy

I.A, I.C, II.A úspěšně dorazili na školu v přírodě do Krkonoš.

Online přenos – ptačí budka

29. 5. 2019 – Aktuality Základní školy

Přímý přenos z kamery ZŠ Slivenec

1. charitativní dětský bazárek

14. 5. 2019 – Aktuality Základní školy

Unie rodičů při ZŠ a MŠ Slivenec Vás zve 19. 5. 2019 na 1. charitativní dětský bazárek.   Pozvánka

Kontakt během 6. 5. – 9. 5. 2019 – OMEZENÝ PROVOZ

6. 5. 2019 – Aktuality Základní školy

V případě,  že budete potřebovat kontaktovat školu během OMEZENÉHO PROVOZU 6. 5 – 9. 5. 2019, volejte na tel. číslo 777 764 391.

Ocenění společnosti Scio