Klokánci pod olympijskými kruhy

23. 3. 2018 – Olga Nováková – Aktivity jednotlivých tříd MŠAktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017,

Celý únor byl u Klokánků pod vlivem Zimních olympijských her v Pyeong Changu, v Korejské republice. S dětmi jsme si povídali o zimních sportech, o sportech na olympijských hrách. Sledovali jsme ukázky sportů, prohlíželi si je na obrázcích a také jsme si je ukázali na piktogramech. Děti aktivně sledovaly olympijská klání a každý den jsme si povídali o jednotlivých sportech a dosažených výsledcích. Výsledky našich olympioniků jsme zaznamenávali na medailové tabuli. Děti se také seznámily prostřednictvím fotografií s našimi sportovci a se sportem, ve kterém soutěžili. Prostřednictvím mapy se děti dozvěděly, kde se Korea nachází. Seznámili jsme se s olympijskou vlajkou a její symbolikou. Dále jsme si ukázali státní vlajky států, jejichž sportovci se účastnili olympijských her. Děti se zápalem sdělovaly zjištěné informace.
Zimní sporty jsme si přiblížili i povídáním o zimních střediscích u nás a našich nejbližších sousedů. Na mapě jsme si ukázali pohoří naší země i v sousedních státech. Ukázali jsme si nejvyšší horu naší republiky Sněžku, ale i nejvyšší horu světa Mont Everest. Děti vyprávěly své zážitky z pobytu na horách i ze zimního sportování. Nejvíce povídaly o lyžování, někdo už zkusil i snowboard, o bruslení a bobování či sáňkování. Z nadšeného povídání můžeme usoudit, že děti znají zimní sporty nejen pasivně, ale i aktivně a že pobyt v zimním prostředí mají rády.
Abychom si zimní radovánky mohli pořádně užít, musíme se umět správě oblékat a tak přirozeně dalším tématem tohoto měsíce bylo oblékání. Jednalo se spíše o takové opakování, neboť děti již dobře vědí, co si kdy obléknout. Aktivity byly zaměřeny spíše na postřeh, rychlost úsudku a schopnost kombinace.
Únor přinesl našim předškolákům jedno velké překvapení – zavítali jsme na návštěvu do základní školy. Rozdělili jsme se na dvě skupiny a šli se podívat do třídbdruháků. Zde si pro naše předškoláky připravily děti za pomoci paních učitelek program. Ve škole jsme užili spoustu zábavy, a tak se nástupu do školy rozhodně nemusíme obávat. Aby naše seznamování se školou bylo komplexní, vydali jsme se prozkoumat i jídelnu. A protože jsou Klokánci šikovní předškoláci, vyzkoušeli si poobědvat jako velcí školáci. Vše se povedlo a od paních kuchařek dostaly děti velkou pochvalu.
I tento měsíc nás čekalo divadelní vystoupení, vlastně dvě. První – loutkové – O Budulínkovi a druhé O Matýskovi a jeho kamarádech.
Čas nečeká …a tak míříme vstříc březnovým zážitkům.
Klokánci s paními učitelkami Janou a Olinou.

Aktuality

Konzultační hodiny pro rodiče

17. 4. 2018 – Aktuality Základní školy

Konzultační hodiny pro rodiče – 23. 4 – 24. 4. 2018 od 14.00 do 18.00.

Online přenos – ptačí budka

16. 4. 2018 – Aktivity jednotlivých tříd ZŠAktuality Základní školy

Odkaz na vysílání zde: https://zs-slivenec.click2stream.com

Zprávy ze ŠvP druhých tříd

16. 4. 2018 – Aktuality Základní školy

Piráti ze 2. tříd vzkazují, že dorazili do hotelu Lesní chata v pořádku a všem posílají pozdrav. Žáci 2. tříd a paní učitelky

Přijímací talentové zkoušky – ZUŠ Na Popelce – pobočka Slivenec

13. 4. 2018 – Aktuality Základní školy

Výtvarný obor: úterý 29. května – 14:00 – 17:00 Hudební obor: pondělí 18. června – 13:30 – 17:00 (v hudebním oboru se na pobočce Slivenec vyučuje hra na klavír, flétnu,...

Zobrazit více »

Příměstský tábor

6. 4. 2018 – Aktuality Základní školy

Již čtyři roky škola nabízí nejen svým žákům příměstský tábor. Probíhá vždy několik týdnů v červenci. Letos škola účast na příměstském táboře opět organizuje, tentokrát na dva týdny od 9. července...

Zobrazit více »

Ocenění společnosti Scio