Klokánci pod olympijskými kruhy

23. 3. 2018 – Olga Nováková – Aktivity jednotlivých tříd MŠAktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017,

Celý únor byl u Klokánků pod vlivem Zimních olympijských her v Pyeong Changu, v Korejské republice. S dětmi jsme si povídali o zimních sportech, o sportech na olympijských hrách. Sledovali jsme ukázky sportů, prohlíželi si je na obrázcích a také jsme si je ukázali na piktogramech. Děti aktivně sledovaly olympijská klání a každý den jsme si povídali o jednotlivých sportech a dosažených výsledcích. Výsledky našich olympioniků jsme zaznamenávali na medailové tabuli. Děti se také seznámily prostřednictvím fotografií s našimi sportovci a se sportem, ve kterém soutěžili. Prostřednictvím mapy se děti dozvěděly, kde se Korea nachází. Seznámili jsme se s olympijskou vlajkou a její symbolikou. Dále jsme si ukázali státní vlajky států, jejichž sportovci se účastnili olympijských her. Děti se zápalem sdělovaly zjištěné informace.
Zimní sporty jsme si přiblížili i povídáním o zimních střediscích u nás a našich nejbližších sousedů. Na mapě jsme si ukázali pohoří naší země i v sousedních státech. Ukázali jsme si nejvyšší horu naší republiky Sněžku, ale i nejvyšší horu světa Mont Everest. Děti vyprávěly své zážitky z pobytu na horách i ze zimního sportování. Nejvíce povídaly o lyžování, někdo už zkusil i snowboard, o bruslení a bobování či sáňkování. Z nadšeného povídání můžeme usoudit, že děti znají zimní sporty nejen pasivně, ale i aktivně a že pobyt v zimním prostředí mají rády.
Abychom si zimní radovánky mohli pořádně užít, musíme se umět správě oblékat a tak přirozeně dalším tématem tohoto měsíce bylo oblékání. Jednalo se spíše o takové opakování, neboť děti již dobře vědí, co si kdy obléknout. Aktivity byly zaměřeny spíše na postřeh, rychlost úsudku a schopnost kombinace.
Únor přinesl našim předškolákům jedno velké překvapení – zavítali jsme na návštěvu do základní školy. Rozdělili jsme se na dvě skupiny a šli se podívat do třídbdruháků. Zde si pro naše předškoláky připravily děti za pomoci paních učitelek program. Ve škole jsme užili spoustu zábavy, a tak se nástupu do školy rozhodně nemusíme obávat. Aby naše seznamování se školou bylo komplexní, vydali jsme se prozkoumat i jídelnu. A protože jsou Klokánci šikovní předškoláci, vyzkoušeli si poobědvat jako velcí školáci. Vše se povedlo a od paních kuchařek dostaly děti velkou pochvalu.
I tento měsíc nás čekalo divadelní vystoupení, vlastně dvě. První – loutkové – O Budulínkovi a druhé O Matýskovi a jeho kamarádech.
Čas nečeká …a tak míříme vstříc březnovým zážitkům.
Klokánci s paními učitelkami Janou a Olinou.

Aktuality

Nejkrásnější rakouské soutěsky – zájezd pro rodiče a děti

10. 9. 2018 – Aktuality Základní školy

Nejkrásnější rakouské soutěsky – zájezd pro rodiče a děti

Třídní schůzky 10. 9. 2018

3. 9. 2018 – Aktuality Základní školy

Třídní schůzky 2. – 5. třída ZŠ od 17.00 Třídní schůzky 6. – 9. třída ZŠ od 17.30

Zápis do školní družiny

1. 9. 2018 – Aktuality Školní družinyAktuality Základní školy

Zápis do školní družiny proběhne v pondělí 3.9. od 7:30 do 11:00 hodin ve školní jídelně, kde je třeba odevzdat řádně vyplněný zápisní lístek (časy odchodů se samozřejmě dají průběžně...

Zobrazit více »

Pozvánka na třídní schůzku MŠ

27. 8. 2018 – Aktuality Mateřské školy

Vážení rodiče. Srdečně Vás zveme na zahajovací třídní schůzku, která se bude konat ve středu 5.9.2018 od 16:30 hodin v aule ZŠ. Tuto schůzku zahájí a povede vedoucí učitelka – p.Eva...

Zobrazit více »

Ocenění společnosti Scio