Klokánci v podzimním lese

5. 12. 2018 – Lenka Bohuslavová – Aktivity jednotlivých tříd MŠAktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017, ,

Ani jsme se nenadáli a po dlouhém a krásném létě přišel podzim a my jsme se přenesli do podzimního lesa. Při povídání o podzimu a jeho plodech i o lese a všem, co v něm roste, jsme využili přírodniny, které jsme si s dětmi při vycházkách nasbírali nebo je děti donesly z víkendových procházek s rodiči. Přírodniny jsme využili ke skupinovým činnostem i v tělocvičně, kterou i nadále rádi využíváme každé pondělí. Víme, jaká zvířata můžeme u nás v lese potkat a čím se zvířata živí. Díky zajímavé besedě Náš les, které jsme se účastnili společně se základní školou, jsme se dozvěděli mnoho zajímavostí. Paní lektorka nám přehrála zvuky, které zvěř vydává a mohli jsme si také osahat paroží a jiné „rekvizity“. Do našeho tématu krásně zapadlo i vtipné divadelní představení Podzim, které si užily nejen děti, ale také paní učitelky.

Svatého Marina na bílém koni jsme přivolávali krásnými tiskanými obrázky přes šablonu a opravdu v dalším týdnu dorazil! I když byl na zahradě jen poprašek sněhu, děti si jej nadšeně užívali. Podařilo se jim i postaví minisněhuláčky. 

Nástěnku v šatně nám zdobí krásné ilustrace lesa, kde děti promítly své znalosti o tom, co vše do lesa patří. Na chodbě nám pak vyrostl les ve 3D, ve kterém se prohánějí lišky. Při ranních rozcvičkách motivovaných příběhem stromů si děti uvědomovaly souvislosti, jak z malého semínka vyroste strom, ze kterého nakonec může vzniknout něco krásného nebo užitečného. Jestli nevíte, jak lze ztvárnit třeba takový list papíru nebo křeslo, zeptejte se dětí, mají to v malíčku. 

A protože v lese se odehrává také spousta klasických pohádek, nemohla chybět ani dramatizace. Pohádky O červené Karkulce, Boudo budko, Smolíček Pacholíček a další znají děti zpaměti, a tak se při jejich hraní mohly vystřídat. 

V listopadu jsme v naší třídě přivítali nové paní učitelky Zdeňku a Veroniku. A všichni společně jsme se vrhli na přípravu vánočního vystoupení pro rodiče, na které se moc těšíme. 

Pátky probíhají nadále s angličtinou s rodilou mluvčí Allison, kterou si děti velice oblíbily. 

V úterý 27. 11. jsme byli na návštěvě v domově pro seniory. Babičkám a dědečkovi jsme zazpívali písničky a zarecitovali básničky, které jsme se během uplynulých měsíců naučily. No a potom jsme si s babičkami a dědečkem popovídali. Byl to pro nás pro všechny moc pěkný zážitek a my i děti máme jasno v tom, že se sem brzy vrátíme. 

Přejeme Vám krásný advent a co nejvíce pohody v této kouzelné roční době. 

Paní učitelky Lenka, Zdeňka a Veronika

 

Aktuality

Seznam přijatých dětí do MŠ na školní rok 2019/20

16. 6. 2019 – Aktuality Mateřské školy

Seznam přijatých dětí do MŠ 2019/20

Zahradní slavnost

13. 6. 2019 – Aktuality Základní školy

zahradní slavnost

Škola v přírodě – BENECKO (I.A, I.C, II.A)

3. 6. 2019 – Aktuality Základní školy

I.A, I.C, II.A úspěšně dorazili na školu v přírodě do Krkonoš.

Online přenos – ptačí budka

29. 5. 2019 – Aktuality Základní školy

Přímý přenos z kamery ZŠ Slivenec

1. charitativní dětský bazárek

14. 5. 2019 – Aktuality Základní školy

Unie rodičů při ZŠ a MŠ Slivenec Vás zve 19. 5. 2019 na 1. charitativní dětský bazárek.   Pozvánka

Ocenění společnosti Scio