Koláčkové odpoledne

29. 4. 2019 – Martin Šandor – Aktivity jednotlivých tříd ZŠ

V březnu žákovský parlament naší školy zorganizoval dobročinnou akci Koláčkové odpoledne. Děti, společně s rodiči, prarodiči či skupinky dětí, připravily doma sladké a slané dobroty, které pak mohli všichni návštěvníci ochutnat ve školní jídelně. Naše paní kuchařky během odpoledne vařily kávu, kakao, organizátoři z žákovského parlamentu vítali všechny příchozí, rozdávali talířky a ubrousky. Součástí odpoledne bylo také hlasování o tři nejoblíbenější dobroty, ale výborné byly úplně všechny! První místo vyhrála Ema Lupačová z 2. třídy, druhé místo získal František Polák ze 3. třídy a třetí místo v hlasování získal Filip Dvořák, také ze 3. třídy.

Každý, kdo přišel, mohl přispět dobrovolnou částkou na dobročinné účely. Za odpoledne se podařilo získat 8473 Kč. Unie rodičů, která převzala záštitu nad celou akcí, zaslala o Velikonočním pondělí, při koncertu pro Kuře, 4000 Kč na charitativní sbírku Pomozte dětem. Částka 473 Kč byla použita na úhradu nákladů a zbylých 4000 Kč najde své příjemce v příštích týdnech na základě hlasování dětí z žákovského parlamentu. Z celé akce také vznikne kniha receptů.

Během odpoledne panovala velmi příjemná a pohodová atmosféra. Ochutnat přišli nejen rodiče a děti, ale i pedagogové a paní ředitelka, zástupci řádů Křížovníků, knihovny, Unie rodičů, ZUŠ. Ráda bych poděkovala všem, díky kterým se tento nápad tak povedl – dětem z parlamentu za organizaci, paním kuchařkám za pomoc, pekařům, pekařkám, cukrářům a cukrářkám za výborné dobroty i všem, kteří přišli posedět, ochutnat a akci podpořit.

 Za žákovský parlament P. Chlumská

 

Aktuality

Seznam přijatých dětí do MŠ na školní rok 2019/20

16. 6. 2019 – Aktuality Mateřské školy

Seznam přijatých dětí do MŠ 2019/20

Zahradní slavnost

13. 6. 2019 – Aktuality Základní školy

zahradní slavnost

Škola v přírodě – BENECKO (I.A, I.C, II.A)

3. 6. 2019 – Aktuality Základní školy

I.A, I.C, II.A úspěšně dorazili na školu v přírodě do Krkonoš.

Online přenos – ptačí budka

29. 5. 2019 – Aktuality Základní školy

Přímý přenos z kamery ZŠ Slivenec

1. charitativní dětský bazárek

14. 5. 2019 – Aktuality Základní školy

Unie rodičů při ZŠ a MŠ Slivenec Vás zve 19. 5. 2019 na 1. charitativní dětský bazárek.   Pozvánka

Ocenění společnosti Scio