Hlavním tématem měsíce května byla rodina. Povídali jsme si o tom, kdo všechno patří do rodiny, jaký má rodina nezastupitelný význam v životě každého z nás, jak je potřeba udržovat dobré mezilidské vztahy s našimi nejbližšími, jak je potřeba si rodiny vážit. Také jsme si říkali nahlas, jak se rodiče jmenují celým jménem a jaké je jejich povolání. Při tomto tématu jsme procvičovali v komunitním kruhu hlavně sluchovou percepci. Den matek a den otců jsme oslavili společně 14. 5. na akci s názvem „Den rodiny“. Děti, sourozenci, maminky a tatínkové mohli přijít na indiánské tvoření v duchu polytechniky na naší školkové zahradě. Ku příležitosti Dne rodiny děti vyrobily svým nejbližším moc krásné obrázky na památku.

V druhé polovině května jsme se více věnovali dopravní výchově. Povídali jsme si o tom, jaké známe dopravním značky, co znamenají a jaký mají tvar. Při cestování MHD na plavání a 22. 5. také do knihovny Barrandov na pohádku, jsme hledali značky na ulicích a ukazovali jsme si jejich význam v praxi. Zajeli jsme se také podívat na dopravní hřiště v Lochkově a pomocí her jsme se učili pravidla silničního provozu.

29. 5. nás potěšila ještě jedna pohádka od divadelního spolku Glans. A poslední den v měsíci si pro nás městská policie připravila program na školní zahradě jako dárek ke Dni dětí.

Aktuality

Den otevřených dveří na ZŠ a MŠ Praha – Slivenec 27. 3. 2019

12. 3. 2019 – Aktuality Základní školy

Den otevřených dveří na ZŠ a MŠ Praha – Slivenec se bude konat 27. 3. 2019, v ZŠ od 8.00 do 13.00 hodin, v MŠ od 9:00h do 11:30h. Zájemci...

Zobrazit více »

Pro nezájem nebude školní družina ve dnech jarních prázdnin 11. – 15. února v provozu.

4. 2. 2019 – Aktuality Školní družiny

Pro nezájem nebude školní družina ve dnech jarních prázdnin 11. – 15. února v provozu.

Pro nezájem nebude školní družina v den pololetních prázdnin 1.2. 2019 v provozu.

28. 1. 2019 – Aktuality Školní družiny

Pro nezájem nebude školní družina v den pololetních prázdnin 1.2. 2019 v provozu.

Omezený provoz mateřské a základní školy v měsících květnu a červnu

21. 1. 2019 – Aktuality Mateřské školyAktuality Základní školy

Omezený provoz mateřské a základní školy v měsících květnu a červnu

Zápis do ZŠ a MŠ Praha – Slivenec

8. 1. 2019 – Aktuality Mateřské školyAktuality Základní školy

Vážení rodiče,   veškeré potřebné informace k zápisu do 1. tříd ZŠ a k zápisu do mateřské školy najdete na příslušném odkaze. 

Ocenění společnosti Scio