Květen jsme u Lvíčat zahájili tématem „Moje rodina“. Povídali jsme si o členech našich rodin. Vytvořili jsme pavučinu z rodin všech dětí. Ke svátku maminek děti vyrobily  dáreček a přáníčko. Pověděli jsme si, co všechno maminky pro své děti dělají a čím by naopak mohly maminkám pomoci děti.

Dále jsme pokračovali tématem „Vím, kde bydlím“.  Řekli jsme si o životě ve městě a na vesnici a jaké jsou rozdíly mezi vesnicí a městem. Dozvěděli jsme se, jak je důležité znát svou adresu.

V druhé půlce května jsme se věnovali tématu „Život na louce a u vody“. V dětech jsme podporovaly kladný vztah k přírodě, motivovaly jsme je k získání zájmu o malé živočichy a přiblížily jsme dětem význam hmyzu pro přírodu a pro lidi.

Hlavní květnovou akcí byl celodenní výlet na Staré Hrady, který se opravdu moc vydařil. Dále jsme se v rámci dnů Prahy 5 zúčastnili jízdy historickým vláčkem ze Smíchovského nádraží do Řeporyj.

Na samém konci května jsme začali nacvičovat malé vystoupení na červnovou zahradní slavnost. A to už se budou blížit velké prázdniny, na které se všichni moc těšíme!

 

Daniela a Renata

Aktuality

Zahradní slavnost

13. 6. 2019 – Aktuality Základní školy

zahradní slavnost

Škola v přírodě – BENECKO (I.A, I.C, II.A)

3. 6. 2019 – Aktuality Základní školy

I.A, I.C, II.A úspěšně dorazili na školu v přírodě do Krkonoš.

Online přenos – ptačí budka

29. 5. 2019 – Aktuality Základní školy

Přímý přenos z kamery ZŠ Slivenec

1. charitativní dětský bazárek

14. 5. 2019 – Aktuality Základní školy

Unie rodičů při ZŠ a MŠ Slivenec Vás zve 19. 5. 2019 na 1. charitativní dětský bazárek.   Pozvánka

Kontakt během 6. 5. – 9. 5. 2019 – OMEZENÝ PROVOZ

6. 5. 2019 – Aktuality Základní školy

V případě,  že budete potřebovat kontaktovat školu během OMEZENÉHO PROVOZU 6. 5 – 9. 5. 2019, volejte na tel. číslo 777 764 391.

Ocenění společnosti Scio