Květen jsme u Lvíčat zahájili tématem „Moje rodina“. Povídali jsme si o členech našich rodin. Vytvořili jsme pavučinu z rodin všech dětí. Ke svátku maminek děti vyrobily  dáreček a přáníčko. Pověděli jsme si, co všechno maminky pro své děti dělají a čím by naopak mohly maminkám pomoci děti.

Dále jsme pokračovali tématem „Vím, kde bydlím“.  Řekli jsme si o životě ve městě a na vesnici a jaké jsou rozdíly mezi vesnicí a městem. Dozvěděli jsme se, jak je důležité znát svou adresu.

V druhé půlce května jsme se věnovali tématu „Život na louce a u vody“. V dětech jsme podporovaly kladný vztah k přírodě, motivovaly jsme je k získání zájmu o malé živočichy a přiblížily jsme dětem význam hmyzu pro přírodu a pro lidi.

Hlavní květnovou akcí byl celodenní výlet na Staré Hrady, který se opravdu moc vydařil. Dále jsme se v rámci dnů Prahy 5 zúčastnili jízdy historickým vláčkem ze Smíchovského nádraží do Řeporyj.

Na samém konci května jsme začali nacvičovat malé vystoupení na červnovou zahradní slavnost. A to už se budou blížit velké prázdniny, na které se všichni moc těšíme!

 

Daniela a Renata

Aktuality

Kontakt na školu během podzimních prázdnin

26. 10. 2020 – Aktuality Základní školy

V případě,  že budete potřebovat kontaktovat školu během podzimních prázdnin, volejte na tel. číslo 734 319 631

Pravidla soutěže o nejlepší halloweenskou dýni

23. 10. 2020 – Aktuality Základní školy

1. Žákovský parlament vyhlašuje soutěž o nejlepší halloweenskou dýni žáků ZŠ a MŠ Praha – Slivenec. 2. Soutěžních fotografie je třeba zaslat do neděle 1. listopadu 2020 (včetně). 3. Hlasování...

Zobrazit více »

Žádost o ošetřovné – aktuální informace

22. 10. 2020 – Aktuality Základní školy

Vážení rodiče, na odkazu níže naleznete informace týkající se žádosti o ošetřovné pro rodiče v případě uzavření školského zařízení. Mgr. P. Chlumská   https://www.mpsv.cz/web/cz/osetrovne

Mimořádné opatření MZ ČR účinné od 25. 9. 2020

27. 9. 2020 – Aktuality Základní školy

Vážení rodiče, v odkazu níže naleznete Mimořádné opatření MZ ČR účinné od 25. 9. 2020 do odvolání, týkající se testování osob, karanténních opatření a izolace. Zároveň je přiložené Čestné prohlášení,...

Zobrazit více »

Škola v přírodě – III.B, IV.B

21. 9. 2020 – Aktuality Základní školy

Všichni žáci III.B, IV.B a učitelé dorazili úspěšně na školu v přírodě.

Ocenění společnosti Scio