Květen jsme u Lvíčat zahájili tématem „Moje rodina“. Povídali jsme si o členech našich rodin. Vytvořili jsme pavučinu z rodin všech dětí. Ke svátku maminek děti vyrobily  dáreček a přáníčko. Pověděli jsme si, co všechno maminky pro své děti dělají a čím by naopak mohly maminkám pomoci děti.

Dále jsme pokračovali tématem „Vím, kde bydlím“.  Řekli jsme si o životě ve městě a na vesnici a jaké jsou rozdíly mezi vesnicí a městem. Dozvěděli jsme se, jak je důležité znát svou adresu.

V druhé půlce května jsme se věnovali tématu „Život na louce a u vody“. V dětech jsme podporovaly kladný vztah k přírodě, motivovaly jsme je k získání zájmu o malé živočichy a přiblížily jsme dětem význam hmyzu pro přírodu a pro lidi.

Hlavní květnovou akcí byl celodenní výlet na Staré Hrady, který se opravdu moc vydařil. Dále jsme se v rámci dnů Prahy 5 zúčastnili jízdy historickým vláčkem ze Smíchovského nádraží do Řeporyj.

Na samém konci května jsme začali nacvičovat malé vystoupení na červnovou zahradní slavnost. A to už se budou blížit velké prázdniny, na které se všichni moc těšíme!

 

Daniela a Renata

Aktuality

Setkání rodičů a budoucích prvňáčků

10. 6. 2020 – Aktuality Základní školy

V pondělí 22. 6. v 15 hodin si Vás dovolujeme pozvat do AULY naší školy na organizační schůzku pro rodiče a zábavné odpoledne pro malé školáčky. Rodiče podepíší dokument o přijetí, obdrží...

Zobrazit více »

Přijímací zkoušky – ZUŠ Na Popelce – pobočka Slivenec

25. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

(Doporučujeme přečíst: http://www.zusnapopelce.cz/cs/ informace-slivenec-ho ) Bez předchozího vyplnění online přihlášky není možné se přijímací zkoušky zúčastnit. Elektronickou přihlášku (prosíme i s háčky a čárkami nad písmeny) pro všechny obory vyplňte zde:  http://www.zusnapopelce.cz/cs/ prihlaska  nejpozději...

Zobrazit více »

Podmínky konání zájmových aktivit v učebnách od 25.5.2020

22. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

Oznamujeme Vám, že od 25. 5. 2020 opět zpřístupňujeme nájemcům učebny školy za účelem konání kroužků pro děti. V případě, že projevíte o pronájem zájem, zavazujete se do odvolání dodržovat následující:...

Zobrazit více »

Podmínky konání zájmových aktivit od 11. 5. 2020

12. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

Oznamujeme Vám, že od 11. 5. 2020 opět zpřístupňujeme nájemcům školy velkou i malou tělocvičnu za účelem sportovních aktivit. V případě, že projevíte o pronájem zájem, zavazujete se do odvolání dodržovat...

Zobrazit více »

Podmínky ochrany zdraví a provozu ZŠ a MŠ v období školního roku 2019/2020

3. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

ZŠ – podmínky ochrany zdraví a provozu pro období šk. roku 2019-2020 MŠ – podmínky ochrany zdraví a provozu pro období šk. roku 2019-2020 Čestné prohlášení

Ocenění společnosti Scio