Začátek května jsme začali milou záležitostí, a to výrobou dárečků pro naše milované maminky. Ke Dni matek děti vyrobily krásná srdíčka a přáníčka. Během celého května nás provázelo téma: „Doprava a cestování“. Když se vrátila Saša s naším Ferdou ze Švédska, tak nám vyprávěli, jak se tam měli a co všechno zažili. Celé vyprávění doplnili krásnou prezentací s fotkami, takže jsme měli pocit, že jsme tam byli s nimi. Děti využily své fantazie a také jely do cizích krajů – nakreslily krásné obrázky, které nám zdobí nástěnku na chodbě. Do našeho tématu se náramně hodil neplánovaný výlet parním vlakem. Na výlet se s námi vydal náš kamarád Ferda a výlet se všem moc líbil. Naše zážitky si můžete prohlédnout v šatně ve fotoknize, kterou tvoří krásné fotky a hlavně kresby dětí. Ferda se šel s námi podívat také na plavání, které jde dětem náramně. K cestování patří také bezpečnost, a proto jsme nezapomněli zopakovat, jak se chovat v různých nebezpečných situacích. Děti pracovaly s obrázky a zkoušely uhodnout, jak se zachovat např. u silnice, v lese, doma aj. A protože nám pořád prší a nemůžeme chodit ven, tak jsme měli možnost znalosti o bezpečnosti upevňovat při sledování zábavného seriálu o úrazech a bezpečnosti. V neposlední řadě nám zpestřil celý měsíc náš výlet na „Staré hrady“. Výlet začal společnou jízdou autobusem, který nás dovezl až na náš tajemný hrad. Na místě jsme se pořádně posilnili svačinkou a vyrazili na dobrodružnou cestu. Viděli jsme různé skřítky, draky, obry, čerty, ale kromě nadpřirozených bytostí také živá zvířátka. Např. jedna zvědavá koza a několik slepic nám dělaly společnost při obědě, to byla legrace. Děti jely z výletu spokojené a druhý den kreslily ten nejlepší zážitek, který si můžete prohlédnout na nástěnce. Naše dobrodružné chvíle jsme pečlivě dokumentovali…

Aktuality

Přijímací zkoušky – ZUŠ Na Popelce – pobočka Slivenec

25. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

(Doporučujeme přečíst: http://www.zusnapopelce.cz/cs/ informace-slivenec-ho ) Bez předchozího vyplnění online přihlášky není možné se přijímací zkoušky zúčastnit. Elektronickou přihlášku (prosíme i s háčky a čárkami nad písmeny) pro všechny obory vyplňte zde:  http://www.zusnapopelce.cz/cs/ prihlaska  nejpozději...

Zobrazit více »

Podmínky konání zájmových aktivit v učebnách od 25.5.2020

22. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

Oznamujeme Vám, že od 25. 5. 2020 opět zpřístupňujeme nájemcům učebny školy za účelem konání kroužků pro děti. V případě, že projevíte o pronájem zájem, zavazujete se do odvolání dodržovat následující:...

Zobrazit více »

Podmínky konání zájmových aktivit od 11. 5. 2020

12. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

Oznamujeme Vám, že od 11. 5. 2020 opět zpřístupňujeme nájemcům školy velkou i malou tělocvičnu za účelem sportovních aktivit. V případě, že projevíte o pronájem zájem, zavazujete se do odvolání dodržovat...

Zobrazit více »

Podmínky ochrany zdraví a provozu ZŠ a MŠ v období školního roku 2019/2020

3. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

ZŠ – podmínky ochrany zdraví a provozu pro období šk. roku 2019-2020 MŠ – podmínky ochrany zdraví a provozu pro období šk. roku 2019-2020 Čestné prohlášení

Rozhodnutí o přijetí žáků do 1. ročníku pro šk. rok 2020/2021

1. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

Rozhodnutí o přijetí žáků do 1. ročníku pro šk. rok 2020/2021

Ocenění společnosti Scio