Začátek května jsme začali milou záležitostí, a to výrobou dárečků pro naše milované maminky. Ke Dni matek děti vyrobily krásná srdíčka a přáníčka. Během celého května nás provázelo téma: „Doprava a cestování“. Když se vrátila Saša s naším Ferdou ze Švédska, tak nám vyprávěli, jak se tam měli a co všechno zažili. Celé vyprávění doplnili krásnou prezentací s fotkami, takže jsme měli pocit, že jsme tam byli s nimi. Děti využily své fantazie a také jely do cizích krajů – nakreslily krásné obrázky, které nám zdobí nástěnku na chodbě. Do našeho tématu se náramně hodil neplánovaný výlet parním vlakem. Na výlet se s námi vydal náš kamarád Ferda a výlet se všem moc líbil. Naše zážitky si můžete prohlédnout v šatně ve fotoknize, kterou tvoří krásné fotky a hlavně kresby dětí. Ferda se šel s námi podívat také na plavání, které jde dětem náramně. K cestování patří také bezpečnost, a proto jsme nezapomněli zopakovat, jak se chovat v různých nebezpečných situacích. Děti pracovaly s obrázky a zkoušely uhodnout, jak se zachovat např. u silnice, v lese, doma aj. A protože nám pořád prší a nemůžeme chodit ven, tak jsme měli možnost znalosti o bezpečnosti upevňovat při sledování zábavného seriálu o úrazech a bezpečnosti. V neposlední řadě nám zpestřil celý měsíc náš výlet na „Staré hrady“. Výlet začal společnou jízdou autobusem, který nás dovezl až na náš tajemný hrad. Na místě jsme se pořádně posilnili svačinkou a vyrazili na dobrodružnou cestu. Viděli jsme různé skřítky, draky, obry, čerty, ale kromě nadpřirozených bytostí také živá zvířátka. Např. jedna zvědavá koza a několik slepic nám dělaly společnost při obědě, to byla legrace. Děti jely z výletu spokojené a druhý den kreslily ten nejlepší zážitek, který si můžete prohlédnout na nástěnce. Naše dobrodružné chvíle jsme pečlivě dokumentovali…

Aktuality

Rozdělení žáků do 1. tříd 2023/2024

30. 5. 2023 – Aktuality Základní školy

Rozdělení žáků do 1. tříd 2023-2024

Sběr papíru 7. – 9. 6. 2023

30. 5. 2023 – Aktuality Základní školy

Příští týden bude opět sběr papíru, probíhat bude od středy 7.6.2023 do pátku 9.6.2023 od 7.00 – 7.45.

Výsledky přijímacího řízení mateřské školy na školní rok 2023/2024

25. 5. 2023 – Aktuality Základní školy

Výsledky přijímacího řízení do MŠ na šk. rok 2023-2024

Výsledky zápisu do 1. tříd na školní rok 2023-2024

27. 4. 2023 – Aktuality Základní školy

Výsledky zápisu do 1. tříd na školní rok 2023-2024

Ocenění společnosti Scio