Začátek května jsme začali milou záležitostí, a to výrobou dárečků pro naše milované maminky. Ke Dni matek děti vyrobily krásná srdíčka a přáníčka. Během celého května nás provázelo téma: „Doprava a cestování“. Když se vrátila Saša s naším Ferdou ze Švédska, tak nám vyprávěli, jak se tam měli a co všechno zažili. Celé vyprávění doplnili krásnou prezentací s fotkami, takže jsme měli pocit, že jsme tam byli s nimi. Děti využily své fantazie a také jely do cizích krajů – nakreslily krásné obrázky, které nám zdobí nástěnku na chodbě. Do našeho tématu se náramně hodil neplánovaný výlet parním vlakem. Na výlet se s námi vydal náš kamarád Ferda a výlet se všem moc líbil. Naše zážitky si můžete prohlédnout v šatně ve fotoknize, kterou tvoří krásné fotky a hlavně kresby dětí. Ferda se šel s námi podívat také na plavání, které jde dětem náramně. K cestování patří také bezpečnost, a proto jsme nezapomněli zopakovat, jak se chovat v různých nebezpečných situacích. Děti pracovaly s obrázky a zkoušely uhodnout, jak se zachovat např. u silnice, v lese, doma aj. A protože nám pořád prší a nemůžeme chodit ven, tak jsme měli možnost znalosti o bezpečnosti upevňovat při sledování zábavného seriálu o úrazech a bezpečnosti. V neposlední řadě nám zpestřil celý měsíc náš výlet na „Staré hrady“. Výlet začal společnou jízdou autobusem, který nás dovezl až na náš tajemný hrad. Na místě jsme se pořádně posilnili svačinkou a vyrazili na dobrodružnou cestu. Viděli jsme různé skřítky, draky, obry, čerty, ale kromě nadpřirozených bytostí také živá zvířátka. Např. jedna zvědavá koza a několik slepic nám dělaly společnost při obědě, to byla legrace. Děti jely z výletu spokojené a druhý den kreslily ten nejlepší zážitek, který si můžete prohlédnout na nástěnce. Naše dobrodružné chvíle jsme pečlivě dokumentovali…

Aktuality

Rozdělení dětí do tříd 1. A, 1. B, školní rok 2019/2020

21. 7. 2019 – Aktuality Základní školy

ROZDĚLENÍ DĚTÍ DO TŘÍD 1.A, 1.B, 2019-2020 SEZNAM VYBAVENÍ PRO 1. TŘÍDU 2019-2020 ORGANIZACE PRVNÍHO DNE 2019-2020

Seznam přijatých dětí do MŠ na školní rok 2019/20

16. 6. 2019 – Aktuality Mateřské školy

Seznam přijatých dětí do MŠ 2019/20

Zahradní slavnost

13. 6. 2019 – Aktuality Základní školy

zahradní slavnost

Škola v přírodě – BENECKO (I.A, I.C, II.A)

3. 6. 2019 – Aktuality Základní školy

I.A, I.C, II.A úspěšně dorazili na školu v přírodě do Krkonoš.

Online přenos – ptačí budka

29. 5. 2019 – Aktuality Základní školy

Přímý přenos z kamery ZŠ Slivenec

Ocenění společnosti Scio