Leden u Krokodýlů

13. 2. 2018 – Alexandra Winterová – Aktivity jednotlivých tříd MŠAktivity jednotlivých tříd MŠ 2013/2017

Po kouzelném prožití vánočních prázdnin nás po návratu do školky čekalo překvapení v podobě dárečků pod naším třídním stromečkem. Rozbalovali jsme a těšili se z nových hraček. V prvním týdnu jsme si povídali o tom, co hezkého jsme o vánocích prožili, jaká jsou naše přání na příští rok a co je to svátek Tří králů. Při výrobě PF 2018 pro naše milované rodiče, jsme se hodně zasmáli. V rámci tématu „Není knížka jako knížka“ jsme se hodně naučili a hezké chvíle prožili s knihou „Ferda a jeho mouchy“. Jedná se o knihu, která pomáhá rozvoji emoční inteligence u dětí v předškolním věku. Přiblížila nám svět rozmanitých pocitů pomocí pohádkových příběhů. Děti se dostaly do situací, které jsou jim blízké a pomocí učitelky měly možnost učit se rozpoznávat a zvládat své pocity, rozvíjet zdravé sebevědomí, představivost, dovednost komunikace a budovat vztahy založené na důvěře. V tomto období se nám také podařilo domluvit exkurzi v Městské knihovně Barrandov s názvem „Knihovna je kamarád“. Děti byly provedeny knihovnou, zábavnou formou se seznámily s jejím fondem a dozvěděly se jak na to, kdyby si chtěly půjčit knihu domů. S blížící se zimní olympiádou jsme se zaměřili na téma „Sáňkování, bobování, to je zimní sportování“. Povídali jsme si o tom, co je olympiáda, co znamenají olympijské kruhy, vyzdobili jsme si šatnu jako malí závodníci a v rámci pohybových chvilek si nějaké ty zimní sporty nasimulovali. Na konci měsíce ledna jsme zařadili téma „To je ta krásná země“ na podporu vlastenectví. Pomocí prezentace o mimozemšťanovi Afíkovi, který chce navštívit naši zemi, jsme se podívali, jak je naše země krásná. Víme už co všechno můžeme v ČR vidět, jaké je hlavní město, kdo je náš prezident, jak vypadají české státní symboly, jak se jmenují evropské státy a jaké jsou jejich státní vlajky.

Aktuality

Český den proti rakovině 16. 5. 2018

15. 5. 2018 – Aktuality Základní školy

Český den proti rakovině – 22. ročníku celonárodní veřejné sbírky se aktivně účastní žáci VI., VII. a VIII. třídy.        

Zápis do MŠ Slivenec

2. 5. 2018 – Aktuality Mateřské školy

9. května 2018 (St) v časech 8:00 – 12:00 a 15:00 – 17:00 – vyzvednutí přihlášek (lze si je stáhnout i z našich webových stránek) 16. května 2018 (St) v...

Zobrazit více »

Seznam přijatých žáků 2018-2019

2. 5. 2018 – Aktuality Základní školy

Seznam přijatých žáků 2018-19

V pondělí 30.4. pro nezájem a v pondělí 7.5. z organizačních důvodu nebude školní družina v provozu.

26. 4. 2018 – Aktuality Školní družiny

V pondělí 30.4.  pro nezájem a v pondělí 7.5. z organizačních důvodu nebude školní družina v provozu.

Ředitelské volno 30. 4. a 7. 5. 2018

24. 4. 2018 – Aktuality Základní školy

 30. 4.  a 7. 5. 2018 vyhlašuje ředitelka školy z organizačně-technických důvodů ředitelské volno.

Ocenění společnosti Scio