První školkový den roku 2020 začal tradiční návštěvou místního kostelíka. Prohlédli jsme si krásný Betlém s Ježíškem, něco k tématu jsme se dozvěděli z malé přednášky paní Petry Siganové, za zvuku varhan jsme si zazpívali vánoční koledu. Tak jsme hezky zakončili vánoční čas.

Ve školce na děti po dlouhých vánočních prázdninách čekaly nové hračky od Ježíška, které jsou nadále nejvíce žádané.

Na počátku měsíce jsme začali navštěvovat nedaleký aquapark. Na lvíčata čeká 10 lekcí plaveckého výcviku. Pro děti je to velké zpestření školkových aktivit, do vody se moc těší, každou lekcí dělají velké pokroky.

Celý leden jsme se věnovali tématům Zima přišla k nám a Zimní sporty a jiné radovánky. Opravdové zimy jsme se ale bohužel nedočkali a pobyt venku tak ve většině případů trávili na blátě. Zimní sporty jsme vyzkoušeli v tělocvičně, kam pravidelně každé úterý chodíme. Neobvyklé počasí jsme si zpestřili malými dopoledními výlety do parku Granátová, na kopec Trpec a procházkami do okolí naší školky.

Kulturním zpestřením měsíce bylo vzájemné vystoupení všech tříd. Ukázali jsme si, co jsme předvedli rodičům na vánočních besídkách.

V posledním lednovém týdnu do školky zavítala „plyšáková nemocnice“. Záchranáři předváděli, jak správně poskytnout první pomoc a děti si mohly samy vyzkoušet ošetření svého oblíbeného plyšáčka s pomocí opravdových zdravotnických pomůcek.

Měsíc utekl jako voda a byl opravdu velmi pestrý.

Těšíme se na další zážitky se lvíčaty v únoru.

Daniela, Renata, Simona

 

 

Aktuality

Podpora domácího online procvičování

27. 3. 2020 – Aktuality Základní školy

Milí rodiče, víme, že jste se nečekaně ocitli v nelehké situaci a snažíte se zvládnout nejen svou práci, ale také zastat roli učitele svých dětí. Ve snaze Vám tuto roli...

Zobrazit více »

Zápis do 1. třídy pro školní rok 2020/2021

26. 3. 2020 – Aktuality Základní školy

Termín zápisu: 1. 4. 2020 – 15. 4. 2020 Vážení rodiče, zápis k povinné školní docházce pro školní rok 2020/2021 proběhne vzhledem k mimořádným opatřením vlády bez osobní přítomnosti dítěte...

Zobrazit více »

Uzavření MŠ Ke Smíchovu od 17. 3. 2020

16. 3. 2020 – Aktuality Mateřské školy

Vážení rodiče, Městský úřad Praha – Slivenec v součinnosti s vedením školy doporučuje přerušení provozu mateřské školy Ke Smíchovu v souvislosti s mimořádnou situací týkající se šíření koronavirové infekce COVID – 19....

Zobrazit více »

Uzavření MŠ Frančíkova od 16. 3. 2020

14. 3. 2020 – Aktuality Mateřské školy

Vážení rodiče, od pondělí, 16. 3. 2020 bude uzavřena MŠ Frančíkova. Důvodem uzavření je velmi nízký počet dětí navštěvujících školku v posledním týdnu. Všem rodičům, jejichž děti jsou aktuálně starší tří let a zvládají...

Zobrazit více »

Den otevřených dveří 18. 3. v MŠ je zrušen!

11. 3. 2020 – Aktuality Mateřské školy

V souvislosti s preventivními opatřeními a s uzavřením ZŠ Slivenec je zrušen DOD v ZŠ i MŠ Praha – Slivenec. Lenka Bohuslavová vedoucí učitelka MŠ Slivenec 

Ocenění společnosti Scio