První školkový den roku 2020 začal tradiční návštěvou místního kostelíka. Prohlédli jsme si krásný Betlém s Ježíškem, něco k tématu jsme se dozvěděli z malé přednášky paní Petry Siganové, za zvuku varhan jsme si zazpívali vánoční koledu. Tak jsme hezky zakončili vánoční čas.

Ve školce na děti po dlouhých vánočních prázdninách čekaly nové hračky od Ježíška, které jsou nadále nejvíce žádané.

Na počátku měsíce jsme začali navštěvovat nedaleký aquapark. Na lvíčata čeká 10 lekcí plaveckého výcviku. Pro děti je to velké zpestření školkových aktivit, do vody se moc těší, každou lekcí dělají velké pokroky.

Celý leden jsme se věnovali tématům Zima přišla k nám a Zimní sporty a jiné radovánky. Opravdové zimy jsme se ale bohužel nedočkali a pobyt venku tak ve většině případů trávili na blátě. Zimní sporty jsme vyzkoušeli v tělocvičně, kam pravidelně každé úterý chodíme. Neobvyklé počasí jsme si zpestřili malými dopoledními výlety do parku Granátová, na kopec Trpec a procházkami do okolí naší školky.

Kulturním zpestřením měsíce bylo vzájemné vystoupení všech tříd. Ukázali jsme si, co jsme předvedli rodičům na vánočních besídkách.

V posledním lednovém týdnu do školky zavítala „plyšáková nemocnice“. Záchranáři předváděli, jak správně poskytnout první pomoc a děti si mohly samy vyzkoušet ošetření svého oblíbeného plyšáčka s pomocí opravdových zdravotnických pomůcek.

Měsíc utekl jako voda a byl opravdu velmi pestrý.

Těšíme se na další zážitky se lvíčaty v únoru.

Daniela, Renata, Simona

 

 

Aktuality

INFORMACE K PROVOZU ŠKOL A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍ OD 11. LEDNA 2021 DO 22. LEDNA 2021

10. 1. 2021 – Aktuality Základní školy

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy  Informuje, že provoz škol a školských zařízení v období od 11. do 22. ledna i nadále probíhá ve stejném režimu jako v období od...

Zobrazit více »

Kontakt na školu během podzimních prázdnin

26. 10. 2020 – Aktuality Základní školy

V případě,  že budete potřebovat kontaktovat školu během podzimních prázdnin, volejte na tel. číslo 734 319 631

Pravidla soutěže o nejlepší halloweenskou dýni

23. 10. 2020 – Aktuality Základní školy

1. Žákovský parlament vyhlašuje soutěž o nejlepší halloweenskou dýni žáků ZŠ a MŠ Praha – Slivenec. 2. Soutěžních fotografie je třeba zaslat do neděle 1. listopadu 2020 (včetně). 3. Hlasování...

Zobrazit více »

Žádost o ošetřovné – aktuální informace

22. 10. 2020 – Aktuality Základní školy

Vážení rodiče, na odkazu níže naleznete informace týkající se žádosti o ošetřovné pro rodiče v případě uzavření školského zařízení. Mgr. P. Chlumská   https://www.mpsv.cz/web/cz/osetrovne

Mimořádné opatření MZ ČR účinné od 25. 9. 2020

27. 9. 2020 – Aktuality Základní školy

Vážení rodiče, v odkazu níže naleznete Mimořádné opatření MZ ČR účinné od 25. 9. 2020 do odvolání, týkající se testování osob, karanténních opatření a izolace. Zároveň je přiložené Čestné prohlášení,...

Zobrazit více »

Ocenění společnosti Scio