První školkový den roku 2020 začal tradiční návštěvou místního kostelíka. Prohlédli jsme si krásný Betlém s Ježíškem, něco k tématu jsme se dozvěděli z malé přednášky paní Petry Siganové, za zvuku varhan jsme si zazpívali vánoční koledu. Tak jsme hezky zakončili vánoční čas.

Ve školce na děti po dlouhých vánočních prázdninách čekaly nové hračky od Ježíška, které jsou nadále nejvíce žádané.

Na počátku měsíce jsme začali navštěvovat nedaleký aquapark. Na lvíčata čeká 10 lekcí plaveckého výcviku. Pro děti je to velké zpestření školkových aktivit, do vody se moc těší, každou lekcí dělají velké pokroky.

Celý leden jsme se věnovali tématům Zima přišla k nám a Zimní sporty a jiné radovánky. Opravdové zimy jsme se ale bohužel nedočkali a pobyt venku tak ve většině případů trávili na blátě. Zimní sporty jsme vyzkoušeli v tělocvičně, kam pravidelně každé úterý chodíme. Neobvyklé počasí jsme si zpestřili malými dopoledními výlety do parku Granátová, na kopec Trpec a procházkami do okolí naší školky.

Kulturním zpestřením měsíce bylo vzájemné vystoupení všech tříd. Ukázali jsme si, co jsme předvedli rodičům na vánočních besídkách.

V posledním lednovém týdnu do školky zavítala „plyšáková nemocnice“. Záchranáři předváděli, jak správně poskytnout první pomoc a děti si mohly samy vyzkoušet ošetření svého oblíbeného plyšáčka s pomocí opravdových zdravotnických pomůcek.

Měsíc utekl jako voda a byl opravdu velmi pestrý.

Těšíme se na další zážitky se lvíčaty v únoru.

Daniela, Renata, Simona

 

 

Aktuality

Škola v přírodě – III.B, IV.B

21. 9. 2020 – Aktuality Základní školy

Všichni žáci III.B, IV.B a učitelé dorazili úspěšně na školu v přírodě.

Sběr papíru

10. 9. 2020 – Aktuality Základní školy

Příští týden bude opět sběr papíru, od středy 16/9 do pátku 18/9, vždy ráno od 7:00 do 7:45

Informace k zahájení šk. roku 2020/2021

31. 8. 2020 – Aktuality Základní školy

Milí rodiče, prázdniny končí a přichází nový školní rok 2020/2021. Stejně jako loni bude letošní školní rok provázet přítomnost onemocnění Covid – 19 a s ním spojená zvýšená hygienická opatření...

Zobrazit více »

Slavnostní zahájení školního roku 2020/2021

29. 8. 2020 – Aktuality Základní školy

Slavnostní zahájení školního roku – 8:00 – 8:15 na nádvoří školy     Žáci jsou ve škole s třídním učitelem 1. vyučovací hodinu.

Ocenění společnosti Scio