První školkový den roku 2020 začal tradiční návštěvou místního kostelíka. Prohlédli jsme si krásný Betlém s Ježíškem, něco k tématu jsme se dozvěděli z malé přednášky paní Petry Siganové, za zvuku varhan jsme si zazpívali vánoční koledu. Tak jsme hezky zakončili vánoční čas.

Ve školce na děti po dlouhých vánočních prázdninách čekaly nové hračky od Ježíška, které jsou nadále nejvíce žádané.

Na počátku měsíce jsme začali navštěvovat nedaleký aquapark. Na lvíčata čeká 10 lekcí plaveckého výcviku. Pro děti je to velké zpestření školkových aktivit, do vody se moc těší, každou lekcí dělají velké pokroky.

Celý leden jsme se věnovali tématům Zima přišla k nám a Zimní sporty a jiné radovánky. Opravdové zimy jsme se ale bohužel nedočkali a pobyt venku tak ve většině případů trávili na blátě. Zimní sporty jsme vyzkoušeli v tělocvičně, kam pravidelně každé úterý chodíme. Neobvyklé počasí jsme si zpestřili malými dopoledními výlety do parku Granátová, na kopec Trpec a procházkami do okolí naší školky.

Kulturním zpestřením měsíce bylo vzájemné vystoupení všech tříd. Ukázali jsme si, co jsme předvedli rodičům na vánočních besídkách.

V posledním lednovém týdnu do školky zavítala „plyšáková nemocnice“. Záchranáři předváděli, jak správně poskytnout první pomoc a děti si mohly samy vyzkoušet ošetření svého oblíbeného plyšáčka s pomocí opravdových zdravotnických pomůcek.

Měsíc utekl jako voda a byl opravdu velmi pestrý.

Těšíme se na další zážitky se lvíčaty v únoru.

Daniela, Renata, Simona

 

 

Aktuality

Setkání rodičů a budoucích prvňáčků

10. 6. 2020 – Aktuality Základní školy

V pondělí 22. 6. v 15 hodin si Vás dovolujeme pozvat do AULY naší školy na organizační schůzku pro rodiče a zábavné odpoledne pro malé školáčky. Rodiče podepíší dokument o přijetí, obdrží...

Zobrazit více »

Přijímací zkoušky – ZUŠ Na Popelce – pobočka Slivenec

25. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

(Doporučujeme přečíst: http://www.zusnapopelce.cz/cs/ informace-slivenec-ho ) Bez předchozího vyplnění online přihlášky není možné se přijímací zkoušky zúčastnit. Elektronickou přihlášku (prosíme i s háčky a čárkami nad písmeny) pro všechny obory vyplňte zde:  http://www.zusnapopelce.cz/cs/ prihlaska  nejpozději...

Zobrazit více »

Podmínky konání zájmových aktivit v učebnách od 25.5.2020

22. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

Oznamujeme Vám, že od 25. 5. 2020 opět zpřístupňujeme nájemcům učebny školy za účelem konání kroužků pro děti. V případě, že projevíte o pronájem zájem, zavazujete se do odvolání dodržovat následující:...

Zobrazit více »

Podmínky konání zájmových aktivit od 11. 5. 2020

12. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

Oznamujeme Vám, že od 11. 5. 2020 opět zpřístupňujeme nájemcům školy velkou i malou tělocvičnu za účelem sportovních aktivit. V případě, že projevíte o pronájem zájem, zavazujete se do odvolání dodržovat...

Zobrazit více »

Podmínky ochrany zdraví a provozu ZŠ a MŠ v období školního roku 2019/2020

3. 5. 2020 – Aktuality Základní školy

ZŠ – podmínky ochrany zdraví a provozu pro období šk. roku 2019-2020 MŠ – podmínky ochrany zdraví a provozu pro období šk. roku 2019-2020 Čestné prohlášení

Ocenění společnosti Scio